İsrail Vizesi Kadıköy ve Anadolu Yakasından Nasıl Alınır?

İsrail vizesi Kadıköy ve Anadolu Yakasından nasıl alınır? Kadıköy’de veya Anadolu Yakasında İsrail vize başvuru merkezi var mı?

İsrail vizesi için Anadolu Yakası ya da Kadıköy’den başvuru yapacak vatandaşlarımız İsrail vizelerini Avrupa Yakası Levent adresinde bulunan Başkonsolosluğa başvuru yaparak veya İsrail vizesi aracı firmaları ile alabileceklerdir.

İsrail vizesi için Kadıköy, Moda, Göztepe, Suadiye, Ümraniye, Caddebostan, Bostancı, Ataşehir, Maltepe, Pendik, Kartal, Tuzla, Gebze, İzmit ve Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularında Konsoloslukta hazır bulunmaları zorunlu değildir.

Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız İsrail’e vizesiz seyahat edebilirler.

Konu ile alakalı Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının resmi açıklaması aşağıdaki gibidir:

İsrail: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

İsrail vizesi için Konsolosluğa şahsi başvuru yapacak vatandaşlarımızı İsrail Konsolosluklarını arayarak randevu oluşturmaları zorunludur.

 • İsrail vizesi Kadıköy ve Anadolu Yakası başvuruları için randevu bilgisi:

İsrail vize randevusu almak için consularappointment.mfa.gov.il web adresini ziyaret edilmelidir. Ancak Covid-19 nedeniyle İsrail vizesi için randevu verilmemektedir.

Vize işlemleri ile alakalı acil durumlarınız için İsrail Konsolosluğuna: 0212 317 65 14- 0212 317 65 19 -0212 317 65 21 nolu numaralardan ulaşabilirsiniz.

İsrail vizesi 5-15 iş günü arasında çıkmaktadır. Vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 15 gün önceden tamamlamış olması zorunludur.

İsrail vize başvuruları: Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 10.00 / 13.00 saatleri arasında, Cuma günleri ise: 09.30 / 12.00 saatleri arasında kabul edilecektir.

İsrail Başkonsolosluğunda vize başvuru sahiplerine havalimanlarındaki güvenlik prosedürleri uygulanacaktır. Çanta, metal eşya, kesici ve sivri aletler, kemer vb. eşyalarla Konsolosluk katı ziyaret edilemeyecektir.

Ayrıca Konsolosluk görevlileri sizlere birtakım sorular sormak durumunda kalabilir. Bu sorular karşısında soğuk kanlı olmanızı ve bu uygulamanın bir güvenlik prosedürü olduğunu bilmenizi isteriz.

İsrail Konsolosluğu güvenlik görevlileri tarafından sorulan sorular:

 • Vize acentası mısınız? Yoksa vize başvuru sahibi siz misiniz?
 • Buraya yalnız mı geldiniz yoksa sizi bekleyen biri var mı?
 • Hakkımızda size soru soran birisi var mı?
 • Konsolosluğumuza verilmek üzere size zarf, evrak vb. şeyler veren biri oldu mu?

İsrail Vizesi Kadıköy Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

 1. Seyahat dönüşü en az 1 yıl geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlar
 2. 5×5 cm ölçülerinde arka fonu beyaz 2 adet biyometrik vize fotoğrafı
 3. Eksiksiz şekilde doldurulmuş ve imzalanmış İsrail vize başvuru formu
 4. Konsolosluğa hitaben seyahat tarihi, amacı, sponsoru ve geri dönüş taahhüttü hakkında bilgilere veren ıslak imzalı dilekçe. Şirket sahipleri dilekçelerini antetli kâğıda yazmalı ve kaşe imza yapmalıdır. Çalışanları bu dilekçeyi iş yerlerinden almalıdır.
 5. Kimlik fotokopisi
 6. Eski ve yeni pasaportların 2. sayfa, vizeli ve giriş-çıkış kaşeli sayfaların fotokopileri
 7. E-devletten alınmış aile ve adres bilgilerini gösterir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 8. E-devletten alınmış barkodlu SGK tescil ve hizmeti dökümü
 9. Otel, Airbnb veya Uçak bileti rezervasyonu (vize başvurunuz sonuçlanmadan satın alma yapmayınız.)
 10. Varsa davetiye. Ticari vize başvurularında davetiyeler: [email protected] / [email protected] adreslerine mail atılmalıdır.
 11. Geçmişe dönük son 6 aylık, içerisinde en az seyahat karşılayabilecek miktarda bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış şahsi banka hesap özeti
 12. Varsa tapu, araç ruhsatı ve kira geliri sözleşmelerinin fotokopileri
 13. Kapsam alanı İsrail olan seyahat tarihinden bir gün önce başlayan dönüş tarihinden 1 gün sonra sona eren kaşe ve ıslak imzalı seyahat sağlık sigortası.
 • Öğrenciler için ek:

Güncel tarihli öğrenci belgesi ve sponsorunun meslek durumuna göre eksiksiz hazırlanmış kişisel ve işyeri evrakları.
Öğrenciler 18 yaşından küçük ise anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı muvafakaname

 • Çalışanlar için ek:

Şirket dilekçesi, son 6 aylık maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi ve aşağıdaki 4 temel şirket evrakı

 • Şirket sahipleri için ek:

Şirket antetli kağıdına detaylı dilekçe, güncel tarihli faaliyet belgesi, vergi levhası, sicil gazete ve imza sirküleri fotokopileri

İsrail vize başvuru evrakları hakkında daha detaylı bilgi için ‘’İsrail vizesi için gerekli evraklar’’ yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

Lütfen Dikkat!

Kadıköy’de İsrail vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız hazırlamış oldukların evrakların güncel tarihli oldukların emin olmalıdır. Belgeler randevu tarihinden maksimum son 15 gün içerisinde alınmış olmalıdır.

İsrail Vizesi İçin Kadıköy’den Başvuru Nasıl Yapılır?

İsrail vizesi Kadıköy başvuruları için vatandaşlarımız aşağıdaki adımları izleyerek vize başvurularını tamamlayabilirler:

 • İsrail Konsolosluğunun vize randevu sistemi ziyaret edilir ve randevu formu doldurulur.
 • Randevu tarihinden maksimum son 15 içerisinde İsrail vizesi için gerekli evraklar eksiksiz hazırlanır.
 • İsrail vize başvuru formunun çıktısı alınır ve okunaklı şekilde eksiksiz doldurularak ve imzalanır.
 • Hazırlanmış evraklar, vize başvuru formu ve randevu belgesi bir dosya haline getirilir.
 • Randevu saatinden en geç 15 dakika önce Levent’teki Yapı Kredi Plaza ziyaret edilir.
 • Randevu sırası geldiğinde Plaza girişindeki İsrail Konsolosluğunun bankosu ziyaret edilir ve bozuk para, kemer çanta gibi eşyalarınız Konsolosluk görevlisine teslim edilir.
 • Konsolosluk katına çıktığınız zaman evraklar teslim edilir ve Konsolosluk görevlisinin verdiği İsrail vize takip fişi işlem sonuçlanıncaya kadar saklanır.
 • İsrail vize başvurularının çıkış süresi 5-15 iş günüdür.
 • Vizenizin çıkış süresi Konsolosluk görevlisinin size verdiği vize takip fişinde yazacaktır. İşlemi tamamlanan pasaportunuzu hafta içi her gün: 10.30 / 12.00 saatleri arasında İsrail Konsolosluğundan teslim alabilirsiniz.

Lütfen Dikkat!

İsrail Konsolosluğuna Türkiye Cumhuriyeti pasaportları ile turistik, ticari, fuar, konferans ve aile, akraba arkadaş ziyareti vize kategorilerine yapılacak vize başvurularından ücret almamaktadır. Ancak İsrail’e öğrenci vizesi ile seyahat edecek vatandaşlarımızın vize ücreti tahsil edebilir.

İsrail Konsolosluğunun vize ücretleri hakkında bilgi almak için ‘’İsrail vize ücretleri’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

İsrail Vizesi Başvuruları İçin Kadıköy/Anadolu Yakasından Konsolosluğa Nasıl Gidilir?

İsrail vizesi başvuruları için Anadolu Yakasından İsrail Başkonsolosluğuna gidecek vatandaşlarımız Konsolosluğa birkaç şekilde gidebilecektir:

 • Metrobüsle:

Metrobüs hattının Zincirlikuyu durağında inip metroya binerek Levent-Plazalar durağında inebilir ve Yapı Kredi Plaza’ya kısa bir yürüyüş mesafesinin ardından ulaşabilir.

 • Marmaray’la

Yenikapı-Hacıosman metro hattına geçiş yapıp ardından Levent-Plazalar durağında inişi yaparak kısa bir yürüyüş ile Konsolosluğa ulaşabileceklerdir.

 • Vapurla

Vapurla Karaköy’e geçiş yaptıktan sonra Taksim-Hacıosman metro hattını kullanarak Levent Yapı Kredi Plaza’da da bulunan Başkonsolosluğa ulaşabileceklerdir.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader