İspanya Vize Danışmanlık

Değerli ziyaretçilerimiz, ” İspanya vize danışmanlık hizmetleri ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Bildiğiniz üzere, Schengen Konsoloslukları arasında vize başvuru şartları en zorlayıcı Konsolosluklar arasında İspanya Konsoloslukları yer almaktadır.

İspanya Konsoloslukları, bir çok Schengen Konsolosluğunun aksine başvuru belgelerinin sahip olması gereken özellikle konusunda zorlayıcı ve alternatif sunmayan bir konsolosluk olarak anılır.

İspanya Konsolosluğuna göre başvuru  sahipleri belgelerini belirli bir sıralamaya göre sıralamalı, banka hesap dökümlerini randevudan maksimum son 7 gün içerisinde almalı ve seyahati ile randevu tarihi arasında en az 17 gün (ticari vizeler de 15 gün) süre bulundurmalıdır.

Bu sebepledir ki, başvuru sahiplerinin büyük bölümü İspanya vize başvurularını danışman firmalar aracılığıyla yapmak istemektedir.

SaltVisa olarak İspanya vize danışmanlık hizmetleri konusunu sizler için derledik.

Vize işlemlerinizi başlatmak için ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam ediniz.

İspanya Vizesi Almak Zor Mu?

Değerli ziyaretçilerimiz, İspanya Konsoloslukları 2022 yılı itibariyle en kolay Schengen vizesi veren Konsolosluklar listemizde ilk sırada yer almaktadır. (Bkz: En kolay Schengen vize veren Konsolosluklar)

İspanya Konsoloslukları doğru vize başvuru yapan vatandaşlarımız için kolay vize onayı vermektedir. Bahsetmiş olduğumuz bu durum daha çok başvuru sayısına Konsolosluğun verdiği olumlu yanıt verme oranıdır. Ancak bu durum İspanya Konsolosluklarından kolay vize alınabileceği anlamına gelmemelidir.

Daha önce de belirttiğimiz üzere, İspanya Konsoloslukları hazırlanacak olan evrak ve belgeler konusunda zorlayıcı şartları olan bir konsolosluktur. Konsolosluğun evrak ve belge şartlarını yerine getirebilen, Türkiye’ye bağlayıcı etkenleri güçlü olan, düzenli bir gelire sahip, mevcut iş yerinde en az 1 yıldır çalışan, maaşı banka hesabına yatan ve evli kişiler için İspanya vizesi almak kolay olabilmektedir.

Ancak işe yeni başlamış, maaşını elden alan ve seyahatini inandırıcı bir şekilde planlayamayan vatandaşlarımız için İspanya vizesi alınması zor bir vize olacaktır.

Schengen vizesi için ilk defa başvuru yapıyorsanız mutlaka güvenilir bir İspanya vize danışmanlık firmasından destek almanızı tavsiye ederiz. Daha önce Schengen vize başvuru deneyimine sahip, Konsolosluğun vize prosedürleri için ayırabilecek yeterli zamanınız var ise vize başvurunuzu belirli bir mantık çerçevesinde danışman acenta kullanmadan da yapabilirsiniz.

İspanya Konsolosluğunun Vize Şartları Nedir?

İspanya Konsoloslukları, Schengen vize başvurularında genel anlamda aşağıdaki şartların yerine getirilmesini talep etmektedir.

Vize başvuru sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı veya en az 105 gün geçerlilik süresi bulunan Türkiye oturum izni sahibi olmalıdır.

Her vize başvuru sahibinin seyahat dönüşü en az 105 gün geçerli, vize basımı için en az 2 boş sayfası olan pasaportu bulunmalıdır.

Yeni evli kadınların pasaportları yeni soyadlarına göre düzenlenmiş olmalı, kimlik ve pasaportta ki soyadı aynı olmalıdır.

Vize başvuru sahibi ikamet ettiği şehre hizmet veren Konsolosluktan veya vize başvuru merkezinden başvuru yapmalıdır.

İstanbul ve Ankara’dan yapılacak turistik vize başvurularında seyahat ile randevu tarihi arasında en az 17 takvim günü süre, ticari vize başvurularında ise en az 15 gün sürü bulunması zorunludur.

İzmir ve Antalya’dan yapılacak İspanya turistik vize başvurularında 19 takvim günü süre, ticari vize başvurularında ise 17 gün süre bulunması zorunludur.

İspanya Schengen vizesi seyahat tarihinden en erken 180 gün önceden yapılabilmektedir.

İspanya vize başvurusunda bulunacak tüm vize başvuru sahiplerinin ikametgah başvurusu sunması zorunludur. İkametgahlar muhtarlıktan veya e-devletten barkodlu belge olacak şekilde alınabilmektedir.

18 yaş üstü tüm vize başvuru sahiplerinin şahsi banka hesap dökümlerini sunmaları zorunludur.

Çalışan vize başvuru sahiplerinin maaş banka hesap dökümlerini sunmaları zorunludur.

Vize başvurularında kullanılacak banka hesap dökümleri, e-devletten alınan belgeler randevu tarihinden maksimum son 7 gün içerisinde alınmış olmalıdır.

İş yeni girmiş kişiler vize başvurularında sponsor gösterememektedir.

Vize başvurularında sunulacak olan tüm evraklar A4 boyutunda fotokopi veya orijinal belge olarak sunulmalıdır. Fotoğrafı çekilen belgelerin çıktısı vize işlemleri için kabul edilmemektedir.

İspanya vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar 35×45 mm ölçülerinde, eski vizelerde kullanılmamış, gözlüksüz, alın, kulak, çene ve şakaklar görünür olmalıdır.

Tüm vize başvuruları randevu kabul edilmektedir. Randevular Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş BLS İnternational firmasından alınacaktır.

İspanya vize randevuları ücretsizdir.

Randevu günü bebekler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahiplerinin hazır bulunması zorunludur.

Son 3 yıl içerisinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız özel bir durum olmadığı sürece vize başvurularını danışman acentalar aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden yapabilirler.

Birlikte seyahat edecek kişilerin vize başvuru dosyalarında birlikte seyahat edeceklerini gösterir uçak bileti ve otel rezervasyonu sunmalı, varsa birlikte seyahat edecekleri kişinin geçerli Schengen vizesinin veya yeşil pasaportunun fotokopisini Konsoloslukla paylaşmaları gerekmektedir.

Ailece yapılacak vize başvurularında tüm aile bireyleri için randevu alınması zorunludur.

18 yaş altı vize başvuru sahiplerinin ebeveynleri tarafından hazırlanacak noter onaylı Muvafakatname de birlikte seyahat ettiği kişilerin adı, soyadı ve TC kimlik numarası olmalı, İspanya ülkesine seyahat edileceği mutlaka belirtilmelidir. Okul gezilerinde öğrenci gurubuna eşlik edecek öğretmenlerin isimleri ve TC kimlik numaraları belirtilmeli, bu kişiler o sırada başvuru yapmıyor ise geçerli vize fotokopileri de başvuru dosyasında Konsoloslukla paylaşılmalıdır.

Neden İspanya Vize Danışmanlığı Alınır?

İspanya Konsolosluğu ve İspanya vize aracı kurumu olan BLS İnternational: vize şartlarının yerine getirilmesi konusunda Türkiye’deki en titiz Konsoloslukların arasında ilk sırada yer almaktadır.

İspanya Konsoloslukları: vize başvurularında hazırlanacak evraklar konusunda en detaycı konsolosluktur.

İspanya Konsoloslukları, acil seyahat edilmesi gereken durumlarda seyahat ile randevu tarihi arasında 17 yada 22 gün günü gibi süre bulunmasını şart koşan Konsolosluktur.

İspanya vize başvuru merkezi, eksik evrakların tamamlanması konusunda taviz vermeyen bir vize merkezidir.

İspanya vize merkezi, Türkiye’deki en ticari vize başvuru merkezidir.  İspanya vize merkezi, eksik evrak durumunda ek ücret ödeyerek Flexi, Premium Lunch, Vip, Pree-Appoinment, ve kargo gibi ücretli hizmetleri zorunlu tutan bir vize merkezidir.

Dolayısıyla İspanya vize işlem sürecini daha önce tecrübe edinmiş vatandaşlarımız yeniden İspanya vizesi alacak olmaları halinde vizelerini danışmanlık firmaları aracılığıyla almak istemelerine yol açmaktadır.

Veya,

İspanya vizesi için ilk defa başvuru yapacak vatandaşlarımız, İspanya vize prosedürleri hakkında Ekşi Sözlük, Twitter ya da forumlarda İspanya vizesi ya da vize başvuru merkezi hakkındaki olumsuz görüşlerden etkilenmelerine ve İspanya vize başvurularında danışmanlık hizmeti almak istemelerine yol açmaktadır.

İspanya Vize Danışmanlık Hizmeti Almanın Avantajları Nedir?

Vize danışmanlık firmasına ücret ödeseniz dahi İspanya vize işlem sürecinde gözle görülmeyen giderler olduğu için danışman firmayla İspanya vizesi almak her zaman daha ekonomik bir vize süreci geçirmenizi sağlayacaktır.

İspanya vize danışmanlığı şirketi ile sorunsuz bir vize başvurusu yapılabileceği için vizenizi daha hızlı alırsınız.

Doğru vize kategorisine vize başvurusu yaparak vize ret riskini azaltmış olursunuz.

Vize başvuru dosyanız Konsolosluk gözüyle değerlendirilir, başvuru dosyanızın zayıf yönleri tespit edilir ve güçlü vize başvurusu ile ret alma riski ortadan kaldırılmış olur.

Eski Schengen vizelerinizin doğru kullanımınıza göre yeni vize talep edileceğiniz doğru Schengen konsolosluğunu belirlemiş olur böylelikle uzun süreli Schengen vizesi alabilirsiniz.

Konsolosluğun olası mülakatlarına karşı hazırlıklı olur ve böylelikle konsolosluğun soracağı sorulara doğru cevaplar vererek vize reddi alma alma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Son 59 içerisinde Schengen vizesi almış ve parmak izi vermişseniz vizenizi Konsolosluğa ya da İspanya vize aracı kurumuna gelmeden alabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Firmaları Hangi Hizmetleri Verir?

 • Başvuru yapılacak vize kategorisinin belirlenmesi,
 • Hazırlanacak olan vize için gerekli evrak listesinin belirlenmesi,
 • Vize başvuru formunun doldurulması,
 • Vize randevusunun alınması,
 • Konsolosluğa hitaben yazılacak vize dilekçesi örneğinin paylaşılması,
 • Vize başvuru dosyasının Konsolosluk gözünden incelenmesi ve varsa eksik ya da hatalı evrakların tespit edilmesi,
 • Başvuru sahibinin gelmesine gerek kalmayan durumlarda vize başvurusunun yapılması,
 • Vize ücretinin ödenmesi,
 • Olası Konsolosluk görüşmesi karşısında vize başvuru sahibini bilgilendirmesi ve hazırlaması,
 • İşlemi tamamlanan pasaportların vize merkezinden teslim alınması,
 • Vize reddi sonrası tekrar yapılacak doğru vize başvurusunun planlanması konularında hizmet vermektedir.

Vize Danışmanlık Firmaları Ne Yapmaz?

 • Konsolosluğun vize şartlarının esnetilmesi,
 • Konsolosluğun vize başvurusu hakkında vereceği karara müdahale etmesi,
 • Verilecek olan vize süresinin belirlenmesi,
 • Vize sonuçlanma süresinin hızlandırılması konularında hizmet vermemektedir.

Danışmanlık Firması ile Yapılan İspanya Vize Başvurusu Reddedilir mi?

Evet. İspanya vize danışmanlık firmaları daha çok: doğru vize başvurusu yapılması ve vize reddi sonrası doğru vize başvuru yapılması konusunda faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla vize danışmanlık firmaları ile yapılacak olan vize başvuruları da reddedilmektedir. Ancak güvenilir vize danışmanlık firmaları vize reddi alma ihtimalinizi her zaman minimum seviyeye indirger.

İspanya Vizesi İçin Yetkili Danışmanlık Firmaları Hangileri?

İspanya vizesi için yetkili danışmanlık firmaları doğrudan İspanya Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş firmalar değildir.

Vize danışmanlık firmaları genel anlamda İspanya Konsolosluklarından bağımsız, özel girişimlerdir. Ancak İspanya vize aracı kurumu olan BLS İnternational’a akredite olmuş, acenta manifesto sistemine sahip olan bazı vize firmaları bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları aşağıdaki firmalardır:

 • Viking vize,
 • Setleri
 • Jolly,
 • Mavi Düş turizm,
 • Ligarba,
 • Kappa tur,
 • Yeniden hedefleyin,
 • BizVize.

İspanya Vize Danışmanlık Firmalarının Ücretleri

Standart İspanya vize başvuru danışmanlık ücreti 25-80 €

İstanbul ve Ankara dışındaki şehirlerden yapılacak başvurular için vize danışmanlık ücreti: 50-85 €

6 kişi ve üzeri gruplar için vize danışmanlığı ücreti kişi başı: 20-60 €

Vize reddine itiraz için İspanya vize danışmanlık ücreti: 100-150 € arasında değişmektedir.

Vize danışmanlık ve Schengen vize danışmanlığı konusunda daha detaylı bilgi için: ” Schengen vize danışmanlık hizmetleri ” konusu üzerine yazdığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
909 yoruma göre
js_loader