Almanya Vizesi Tavsiye

Değerli ziyaretçilerimiz,
Almanya vizesi tavsiye listesi oluşturmak istedik.

Çünkü Almanya, vatandaşlarımızın 2018 yılında en çok gittiği ikinci Schengen ülkesi. Almanya’ya en çok aile, akraba, arkadaş ziyareti ve iş amaçlı seyahatler ederken ardından ise turistik amaçlı Almanya seyahatleri gelmektedir.

Almanya Vizesi Tavsiye / 20 Süper Tavsiye

  1. Almanya vizesine başvuru yapabilmeniz için en uzun süre konaklama yapacağınız Schengen ülkesinin Almanya olması zorunludur.
  2. Almanya vize başvurularınızı İDATA yerine Alman Konsolosluklarına gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu randevusu için tıklayın

Almanya vize başvurusunda bulunacağınız pasaportunuzun süresi dönüş tarihinizden sonra 3 ay 15 geçerliliği olmalıdır. Bir önceki Schengen vizeniz uzun süreli bir vize ve daha uzun süreli vize onayı alabileceğinizi ön görüyorsanız pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde pasaportunuzun geçerlilik süresi kadar vize onayı alacaksınız.

Almanya Vizesi İçin Süre Tavsiyesi:

Vize için en geç başvuru yapma süresi: seyahat tarihinizden en geç 30 gün öncesidir.

Almanya vize başvuruları en erken 15 en geç ise 30 günde sonuçlanmaktadır.

Antalya, Gaziantep, Trabzon’dan Almanya vizesi için yapılacak başvurularda en geçen başvuru yapma süresi 30 gündür.

İlk vize başvurunuzda otel ve uçak bileti satın alarak vize müracaatında bulununuz.

Almanya Konsolosluklarında ölüm ve sağlık sorunları dışında acil vize başvuru seçeneği bulunmamaktadır.

Almanya vize başvuru dosyalarının kabulünde Konsolosluk yetki alanı sınırlaması bulunmaz. Vize başvuru dosyaları herhangi bir İDATA şubesinden teslim alınacak ve görevli Alman Konsolosluğuna gönderilecektir. Ancak bu vize başvuruları için İDATA ek 85 TL şehir dışı vize başvuru işlem ücreti alacaktır. Bu gibi durumlarda vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayacaktır.

Almanya Davetiyeli Vize Başvurusu İçin Tavsiye:

Almanya aile, akraba veya arkadaş ziyareti amaçlı vize başvurusunda bulunuyorsanız Alman Belediyesi onaylı orijinal davetiye belgesi almanız gerekmektedir. Ancak bu belgeyi edinmek sizin için zahmetli bir işlem ise ziyaret edeceğiniz kişiden A4 kağıdına Almanca veya İngilizce yazılmış adres, iletişim bilgileri ve seyahatin içeriği hakkında detaylı bilgiler veren imzalı davetiye yazısını renkli scan olacak şekilde e-posta ortamında temin edebilirsiniz. Bu belgeye ek olarak davetiye hazırlayan kişinin Alman pasaportunun fotokopisi veya Almanya oturum kartının fotokopisini de yine e-posta ortamında temin edebilirsiniz.

Uzun Süreli Almanya Vizesi İçin Tavsiye:

Almanya turistik vize başvurularında uzun süreli schengen vizesi alma olasılığınız düşüktür. Uzun süreli Schengen vize için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Almanya Fuar Ziyareti Vizesi İçin Tavsiye:

İş yeriniz Almanya fuarında stand açacak olması halinde Konsolosluk 60 € vize ücreti almayacaktır.

İş yeriniz Almanya fuarında stand açacak ve vize başvurularında 60 € ödemiyorsanız sadece fuar süresi kadar vize alacağınızı unutmayınız.

Bir şirketin çalışanı olarak Almanya’ya makine kurulumu, teknik destek, montaj gibi gerekçelerle seyahat ediyorsanız Almanya Çalışma Bakanlığından temin edilen ZAV belgesini sunmanız zorunludur. Aksi takdirde vize başvurunuz red mektubunun 6. Maddesi gerekçe gösterilerek reddedilecektir.

Almanya vizesine seyahat tarihinizden 1 hafta kala başvuru yapıyorsanız Konsolosluk vize başvurunuzu reddedecek ve red mektubunuza geç kalınan vize başvurusu olarak not düşülecektir.

Almanya Vizesi Ankara Başvuruları İçin Tavsiye:

Almanya vizesine Ankara’dan başvuru yaparken şirketinizin oda sicil kaydı belgesini dosyanıza eklemeniz zorunludur.

Şirket çalışanları Almanya vizesine başvuru yaparken vergi levhası, faaliyet belgesi, sicil gazete ve imza sirkülerlerini sunmaları gerekmez.

Almanya vize başvurularında sunulacak tan vukuatlı nüfus kayıt örneği sadece e devlet şifresi ile barkodlu olarak alınan belgeler kabul edilmektedir. Nüfus müdürlüğünden alınan kaşeli, imzalı belgeler kabul edilmez.

Almanya vizesi için başvuru da bulunacak şirket sahiplerinin şirketlerinin antetli kağıdına dilekçe yazmaları gerekmez.

Almanya vize başvurunuz reddedildiyse Konsolosluğa vize reddi için itiraz edebilirsiniz. Çok sayıda schengen ülke konsolosluğu vize reddi almış başvuru sahiplerine bu imkanı tanımaz.

Almanya Vize Red İtirazları İçin:

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader