Türkiye’den Almanya’ya Vize Başvurusu Hizmeti

Türkiye’den Almanya’ya vize başvurusu hizmeti için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Almanya’da yaşayanlar Türkiye’de yaşayan aile üyelerini, akrabalarını veya arkadaşlarını misafir etmek için Almanya’ya davet edecek kişiler öncelikle yakınları için Almanya Yabancılar Dairesi onaylı davetiye çıkarmaları gerekmektedir. Almanya Yabancılar Dairesi onayı bu davetiye ardından Türkiye’den Almanya’ya vize başvurusu yapacak kişilere posta yoluyla ulaştırılmalıdır. Davetiyenin Türkiye’ye ulaşmasının ardından ise vize başvuru yapma süreci başlayacaktır. Almanya’dan davetiye almanız tek başına yeterli değildir. Almanya vize davetiyesi almanız Konsolosluğun vizenizi kesin olarak onaylayacağı anlamına gelmemelidir. Alman Konsoloslukları vize davetiyesi almış olsanız bile, davet eden akrabanız Almanya’daki bütün masraflarınızı üstleneceğinizi bilse bile yine de sizin durumunuzu dikkate alacaktır. Diğer bir deyişle Almanya Konsoloslukları Türkiye’den Almanya’ya vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın durumlarını inceleyecek, düzenli gelirlerinize bakacak, banka ve iş yeri evraklarınızı göz önünde bulunduracaktır.

Örneğin: çalışmıyorsanız, uzun süredir düzenli bir gelire sahip değilseniz Almanya’dan size istek yapılmış olsa dahi Konsolosluk davetiyeli vize başvurunuzu reddedilmektedir. Bu sebeple Türkiye’den Almanya’ya yapacağınız vize başvurularında imkanınız varsa Almanya vize danışmanlık şirketlerinden hizmet almanızı öneririz.

SaltVisa, Türkiye’den Almanya’ya yapılacak davetiyeli aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi (Almanya misafir vizesi) başvurularında danışmanlık hizmeti veren bir şirkettir. Eğer Almanya’da yaşayıp Türkiye’de yaşayan aile üyelerinizi veya yakınlarınızı Almanya’da misafir etmek istiyorsanız SaltVisa’nın Türkiye geneline hizmet veren ofisinden destek alabilir ve misafir edeceğiniz yakınlarınıza Türkiye’den Almanya vizelerini kolayca almasını sağlayabilirsiniz.

SaltVisa İletişim Bilgileri

Adres:
Hasanpaşa, Uzunçayır Cd. Konur İş Merkezi, No:2/53 Kadıköy, İstanbul.

Sabit Hat:
+90 850 288 10 13

WhatsApp Hattı:
+90 532 494 64 45

E-Mail:
[email protected]

Çalışma Saatleri:
Pazartesi-Cuma 09:00-12:00 – 13:30-18:00

Evrak Gönderebileceğiniz Kargo Şirketleri:
Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo, Sürat Kargo, DHL, UPS, PTT, Fedex, TNT.

Türkiye’den Almanya’ya Yapılacak Vize Başvurularında SaltVisa Hizmetleri

 • Almanya vize davetiyesinin geçerliliğinin kontrol edilmesi.
 • Başvuru sahibinin durumuna uygun evrak listesinin belirlenmesi.
 • Türkiye’de bulunan Alman Konsolosluklarından veya başvuru merkezlerinden misafirleriniz adına randevu oluşturulması.
 • Almanya vize başvuru formlarının doldurulması.
 • Vize dilekçelerinin yazılması.
 • Seyahat sağlık sigortalarının kesilmesi.
 • Uçak bileti rezervasyonlarının yapılması.
 • Fotokopi /çıktı alma hizmetlerini verilmesi.
 • E-devlet evraklarının temin edilmesi.
 • Randevu günü misafirlerinizin vize başvuru merkezinde karşılanması.
 • Daha önce parmak izi vermiş misafirlerinizin gelmesine gerek kalmadan vize başvurularının yapılması.
 • İşlemi tamamlanan pasaportların Konsolosluktan teslim alınması.
 • Süreç boyunca ücretsiz danışmanlık hizmeti.

Türkiye’den Almanya’ya Vize Başvuruları Hangi Şehirlerden Yapılır?

Türkiye’den Almanya’da misafir vizesi için başvuru yapacak kişiler vize başvurularını sadece bazı şehirlerden yapabileceklerdir.

Ankara, Gaziantep Ve Trabzon’dan Almanya Misafir Vizesine Başvurusu Yapabilecek Şehirler:

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak. Bu şehirlerde yaşayan vatandaşlarımız evraklarını İstanbul SaltVisa ofislerine göndermeleri durumunda parmak izi beyanlarının kendilerine en yakın İdata ofislerinde verebileceklerdir.

Vatandaşlarımızın Almanya vize randevuları SaltVisa yetkileri tarafından alınacaktır.

İstanbul Ve Bursa’dan Almanya Misafir Vizesine Başvuru Yapabilecek Şehirler:

Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da yaşayan vatandaşlarımız misafir vizesi başvurularını SaltVisa aracılığıyla İstanbul ya da Bursa’dan yapabileceklerdir.

Vize randevuları SaltVisa yetkileri tarafından alınacaktır. Randevu öncesi Almanya misafir vize başvuru evraklarının İstanbul SaltVisa adresine kargo, kurye veya elden ulaştırılmalıdır.

İzmir ve Antalya’dan Almanya Misafir Vizesine Başvuru Yapabilecek Şehirler:

Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak’ta yaşayan vatandaşlarımız Türkiye’den Almanya’ya vize başvurularını sadece İzmir ve Antalya’dan yapabileceklerdir. Vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Randevular SaltVisa yetkileri tarafından alınacaktır.

Parmak izi beyanı sırasında misafirleriniz SaltVisa temsilcileri tarafından karşılanır ve misafirlerinizin vize başvurularını sorunsuz yapabilmeleri için gerekli profesyonel destek sağlanır.

Türkiye’den Almanya Vize Başvurularında SaltVisa Danışmanlık Ücretleri

İstanbul’dan Almanya’ya vize başvurularında danışmanlık ücreti: 100 €

Bursa’dan Almanya’ya vize başvurularında danışmanlık ücreti: 150 €

Ankara’dan Almanya’ya vize başvurularında danışmanlık ücreti: 150 €

Gaziantep’ten Almanya’ya vize başvurularında danışmanlık ücreti: 150 €

Antalya’dan Almanya’ya vize başvurularında danışmanlık ücreti: 150 €

Trabzon’dan Almanya’ya vize başvurularında danışmanlık ücreti: 150 €

Belirtilmekte olan bu ücretler sadece SaltVisa’ya ödenecek ücretlerdir. Bu ücrete ek olarak Alman Konsolosluklarının Schengen vize harç ücreti ve İdata hizmet ücreti ödenecektir. (Bkz: Almanya vize ücretleri)

SaltVisa’ya ödenen ücret aynı zamanda misafirlerinizin seyahat sağlık sigortası ücretini ve vize başvurularında kullanılacak geçici uçak rezervasyonu işlemini de kapsamaktadır.

Türkiye’den Almanya’ya Vize Başvuruları Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Türkiye’den Almanya’ya vize nasıl alınır?

Türkiye’den Almanya’ya vize 2 farklı şekilde alınabilmektedir:

 1. Almanya Konsolosluklarına veya Almanya vize başvuru merkezlerine bireysel vize başvurusu yaparak,
 2. Almanya vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla vize başvurusu yaparak alınabilecektir.

Almanya’ya ailemi davet etmek istiyorum. Davetiyeyi nasıl çıkarabilirim?

Türkiye’de yaşayan ailenizi Almanya’ya davet etmek istiyorsanız aile üyelerinizin pasaport kopyalarını yanınıza alarak ikamet şehrinize hizmet veren Almanya yabancılar şube ofislerini randevu alarak ziyaret edebilir ve davetiye formunu doldurarak misafirleriniz için vize davetiyesi çıkarabilirsiniz.

Almanya vize davetiyesi çıkarmak için durumum uygun değil. Ne yapmalıyım?

Türkiye’den Almanya’ya misafirlerinizi davet edecekseniz ve Yabancılar Dairesi onaylı Almanya vize davetiyesi çıkaramıyorsanız (Verpflichtungserklärung) misafirlerinize Almanca yazılmış bir mektup yazarak da vize davetiyesi hazırlayabilirsiniz.

Yabancılar Dairesi onaylı resmi davetiye sunamayan kişiler bilgisayar ortamında Almanca yazılmış bir davetiye hazırladıktan sonra bu belgeyi imzalamalı ve ek olarak Almanya oturum kartı veya Alman pasaportlarının kopyalarını web ortamında Türkiye’de yaşayan yakınlarına gönderebilirler.

Vize davetiyesi çıkarmak için durumum uygun değil. Almanya’daki komşum misafirlerim için davetiye çıkarabilir mi?

Almanya’da yasal izinle bulunan kişiler misafirleri için Almanya vize davetiyesi çıkarabilirler.

Almanya vize davetiyesinin geçerlilik süresi ne kadar?

Yabancılar dairesi onaylı Almanya vize davetiyesinin üzerinde gidiş ve dönüş tarihi belirtilmemişse vize davetiyesi çıkarıldığı tarihten itibaren 6 ay geçerlidir.

Almanya vize davetiyesi Türkiye’ye kaç günde gider?

Almanya vize davetiyesi hizmet alınacak kargo şirketine bağlı olarak 1 ile 4 hafta arasında Türkiye’ye ulaşmaktadır.

Türkiye’deki akrabam çalışmıyor. Davetiye gönderirsem vize çıkar mı?

Türkiye’de çalışmayan, düzenli geliri olmayan yakınlarınızın sadece davetiye belgesi ile Almanya vizesi almaları mümkün olmayabilir. Türkiye’de düzenli bir gelire sahip olmayan kişiler davetiye belgesi olsa dahi Almanya vize reddi alabilmektedir.

Davetiye gönderirsem Almanya vizesi kaç günlük çıkar?

Davetiyeli Almanya vizesi başvurularında süre kararı Konsolosluk tarafından verilecektir. İstanbul, Ankara ve İzmir Alman Konsolosluklarının davetiyeli misafir vizesi başvurularında vize verme süreleri farklılık gösterebilmektedir.

Ayrıca vize başvuru sahiplerinin daha önce Almanya vizesi alıp-almadığı, davet eden kişi ile yakınlık derecesi, yaşı, mesleği de davetiyeli Almanya misafir vizesi süresini belirleyecek olan etkenlerdir.

Davetiyeli Almanya misafir vizeleri başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak seyahat süresi kadar veya 6 aylık veya 1 yıllık olacak şekilde verilebilir. Türkiye’den Almanya’ya en uzun süreli misafir vizeleri 5 yıllık olarak verilir.

Vize süresini Almanya’dan uzatabilir miyim?

Davetiyeli Almanya misafir vizesi süreleri mücbir durumlar dışında uzatılamamaktadır. Ancak sağlık, cenaze veya Covid-19 pandemisi gibi durumlarda davetiyeli Almanya misafir vizeleri Almanya’dan uzatılabilmektedir.

Süresi uzatılacak olan bu vizeler sadece Almanya’da geçerli olacaktır. Bu vizeler ile Schengen bölgesine giriş yapılamayacaktır.

Almanya misafir vizesi ile Almanya’da çalışılabilir mi?

Hayır. Misafirleriniz için alacağınız davetiyeli Almanya misafir vizesi ile yakınlarınız Almanya’da çalışamazlar. Almanya misafir vizesi kısa süreli bir vizedir ve sadece Almanya’da yaşayan yakınlarını ziyaret etmek isteyen kişiler için düzenlenir.

Davetiyeli Almanya misafir vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Türkiye’den Almanya’ya davet edeceğiniz misafirinizin banka hesabında Almanya’da konaklama yapacağı her gün için banka hesabında ortalama en az 70-80 € veya TL karşılığı banka hesabında para olması gerekmektedir.

Annemi Almanya’ya yanıma getirmek istiyorum. Banka hesabında para yok ne yapabilirim?

Annenizi Almanya’da misafir etmek istiyorsanız ve annenizin banka hesabında para bulunmuyorsa babanızı vize başvurularında sponsor göstererek Sponsorlu vize başvurusu yapabilirsiniz.

Babanız hayatta değilse ve Türkiye’de sponsor olabilecek kardeşiniz yoksa davetiye gönderen kişi olarak siz de sponsor olabilirsiniz. Yabancılar Bürosu onaylı davetiyeye ek olarak annenize çalışma ve iş yeri evraklarınızı, maaş bordrolarınızı, banka birikim hesaplarınızın özetini de sunabilirsiniz.

Almanya’ya annemi/babamı kaç günlüğüne getirebilirim?

Almanya’ya anne ya da babanızı maksimum 90 güne kadar getirebilirsiniz. Konsolosluk anne ya da babanıza 1 yıllık multiple bir vize vermişse anne ve babanız Almanya’da ilk 6 ayda 90 gün, ikinci 6 ay da yine bir 90 gün konaklama yapabileceklerdir.

Türkiye’den Almanya’ya vize başvurusu için seyahat sağlık sigortası yapıyor musunuz?

Evet. SaltVisa olarak Türkiye’den Almanya’ya vize başvurusu yapacak müşterilerimiz için seyahat sağlık sigortası yapıyoruz. Seyahat sağlık sigortalarınızın 1 nüshasını vize başvuru dosyanıza bir nüshasını ise başvuru sonrası pasaportunuzla birlikte size veriyoruz.

Değerli ziyaretçilerimiz Türkiye’den Almanya’ya vize başvurusu yapacak, Almanya’ya misafir davet edecek vatandaşlarımız için hazırlanmış yazımızın burada sonuna geldik. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Davetiyeli Almanya Vizesi yazımızı okumanızı öneririz.

almanya vizesidavetiyeli vize
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader