Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri merhaba, Almanya vizesi kaç günde çıkar? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz. Sayfamızın devamında Almanya vize işlemleri ile alakalı:

  • Almanya ekspres vize başvurusu var mı?
  • Almanya vize başvurularında hızlandırma işlemi yapılabilir mi? gibi soruların cevabını sayfamızın devamında bulabilirsiniz.,

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vize başvurularının sonuçlanma süresi başvuru yapılan vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir.
Almanya ticari vize başvurusu daha erken sürede sonuçlanabilirken, Almanya turistik vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Ancak Almanya Konsoloslukları yapmış oldukları bildirimlerde vize başvurularının sonuçlanma süresinin en az 15 iş günü olduğunu belirtmiştir. (Bkz: Almanya vize başvuru sonuçlanma süresi)

Belirtilmekte olan bu süreler öngörülen ve asgari sürelerdir. Bazı zamanlarda (Konsolosluğun yoğun olmadığı dönemlerde) Almanya vize başvuruları 8-10 gün arasında sonuçlanırken bazı zamanlarda ise Almanya vize başvurular 21 veya 35 günde sonuçlanabilmektedir. Almanya Konsolosluklarının Schengen vize başvuruları için belirlediği en uzun işlem sonuçlanma süresi ise 45 gündür.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar, İşlem Sonuçlanma Süresi Neden Uzar?

Almanya vize başvurularının sonuçlanma süresi bazı durumlarda belirtilen sürelerden daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Bu durumlar genel anlamda şöyle olur:

  • Alman Konsoloslukların bulunmadığı şehirlerden vize başvurusu yapılması durumunda (Antalya, Trabzon, Gaziantep, Bursa) işlem sonuçlanma süreleri uzayacaktır.
  • İkamet ettiğiniz şehire hizmet veren Almanya vize başvuru merkezine başvuru yapılması halinde işlem sonuçlanma süresi uzar.
  • Paskalya, Noel, Bayram tatili veya diğer özel günlerde yapılacak Almanya vize başvurularında işlem sonuçlanma süreleri uzar.
  • Alman Konsolosluklarının işlem süresince başvuru sahibinden ek evrak istemesi halinde işlem süreleri uzar.
  • Konsolosluk’da yıllık izinlerin olduğu dönemlerde Almanya vize başvurularının sonuçlanma süresi uzamaktadır.

Almanya Ekspres Vize Başvuru Var mı?

Almanya vize başvurularında ekspres vize başvuru seçeneği yoktur. Dolayısı ile Almanya ekspres vize başvuru yapamayacaksınız.

Almanya Vip vize başvuru hizmeti ise ekspres vize başvuru hizmeti ile karıştırılmamalıdır. Vip vize başvuru hizmeti başvuru sahibine konforlu bir hizmet sunma amacıyla tasarlanmış bir hizmettir. Vip vize hizmeti işlem sonuçlanma süresine etki etmemektedir. Vip hizmet ile başvuru sahibine randevu günü sıra beklememe, çay, kahve ikramı, ücretsiz fotokopi veya randevu önceliği gibi imtiyazlar tanımaktadır.

Almanya Vize Başvurularında Hızlandırma İşlemi Var mı?

Almanya vize başvurularında konsolosluğun işlem hızlandırma gibi bir hizmeti bulunmamaktadır. Ancak vize başvurunuzu hızlandırabileceğiniz bir kaç yöntemi sizlerle paylaşmak isteriz:

İmkanınız var ise Almanya Fahri konsoloslukları ile iletişime geçin.

Ölüm-kalım, sağlık sorunu veya konferansa katılım belgesi gibi belgeleri vize başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayın.

Almanya turistik vize kaç günde çıkar?

Almanya turistik vizesi 10 ila 25 iş arasında sonuçlanmaktadır. Antalya, Antep, Trabzon be Bursa’dan yapılacak vize başvuruları daha uzun süre de sonuçlanabilir.

Almanya ticari vize kaç günde çıkar?

Almanya ticari vize başvuruları turistik ve aile, akraba arkadaş ziyareti vize başvurularına oranla kesin olmamakla birlikte daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir.

Almanya aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi kaç günde çıkar?

Almanya aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi başvuruları en erken 15 en geç ise 45 günde sonuçlanmaktadır. İşlem devam ederken sık sık e posta hesaplarınızı kontrol etmeyi unutmayınız. Konsolosluk işlem sürerken başvuru sahiplerinden yeni evraklar talep edebilir.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader