Turla Vize Almak Kolay Mı?

Turla vize almak kolay mı? Sorusu tura katılacak veya vizesini biraz daha kolay vize almak isteyen vatandaşlarımızı her zaman yakından ilgilendiren bir soru olmuştur.

İşte bu yazımız tur satın almış ve vize başvurularında tur programını sunarak vize başvurusu yapacak vatandaşlarımıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Değerli ziyaretçilerimiz turla vize almak belirli kriterleri taşımanız durumunda kolay olacaktır.

Bu kriterler arasında en önemlileri: Türkiye’de düzenli bir gelire sahip olmanız, kaşe ve imzalı satın alınmış tur programı sunabilmeniz, tur operatöründen kaşe ve imzalı konaklama ve uçuş bilgileri temin edebiliyor olmanızdır.

Vize başvurusu yaparken tur şirketinden kaşe ve imzalı satın alınmış tur programı, otel uçuş bilgilerinizi sunabiliyorsanız ve Türkiye’de aynı iş yerinde en az 1 yıldır çalışıyorsanız vize almanız kolay olacaktır. Ancak Türkiye’ye bağlayıcı etkenleriniz zayıfsa, düzenli bir geliriniz yoksa turla vize almanız zor olacaktır.

Tur Şirketi ile Vize Almanın Avantajları

 • Vize başvurunuzu tecrübe vize şirketlerinin kontrolünde yaparsınız.
 • Kesinleşmiş bir seyahat planı sunduğunuz için her zaman daha kolay vize alırsınız.
 • Bir grupla seyahat edeceğiniz için seyahat planınız daha inandırıcı bulunur.
 • Otel ve uçak rezervasyonu yaptırmak zorunda kalmazsınız.
 • Seyahat sağlık sigortanız tur şirketi tarafından temin edilir.
 • Tur şirketi ile daha ekonomik bir vize aracılık hizmeti alırsınız.
 • Tur grubu ile birlikte vize başvurusu yapıyorsanız başvurunuz daha hızlı sonuçlanabilir.

Bireysel Başvuru İle Tur Şirketi Aracılığıyla Vize Başvurusu Yapma Arasında Fark Var Mı?

Bireysel başvuru ile tur şirketi aracılığıyla vize başvurusu yapma arasında önemli bir fark yoktur. Vize başvurularının tur şirketi aracılığıyla yapılması vize onayı almanızı garanti etmemektedir. Konsolosluklar vize başvurularında tur şirketi veya davet eden kişiyi değerlendirmemektedir. Vize başvurularında başvuru sahibinin işi, varlıkları, ailevi durumu ve seyahatinin inandırıcılığı değerlendirmeye alınacaktır. Bu sebeple vize almaya uygun bulunan kişi başvurusunu ister tur şirketi ile yapsın isterse bireysel olarak yapsın vize onayı alabilecektir.

Tur satın almış ancak vize başvurusunu tur şirketi ile değil de bireysel olarak yapmak isteyen vatandaşlarımız vize şartlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirerek vize başvurularını yapabileceklerdir.

Vize Başvuruları İçin Tur Şirketinden Hangi Evraklar Alınmalı?

Değerli ziyaretçilerimiz, tur satın almış ve vize başvurunuzu tur programı sunarak yapacaksanız tur şirketinden aşağıdaki evrakları almanız gerekecektir:

 • Kaşe ve imzalı tur programı,
 • Kaşe ve imzalı otel ve uçak bileti,
 • Tur ödeme makbuzu,
 • Kaşe ve imzalı seyahat sağlık sigortası.

Tur Satın Alınması Durumunda Vize Kesin Çıkar mı?

Tur satın alınması vize onayı alınmasını garanti etmemektedir. Konsolosluklar daima vize başvuru sahibinin durumunu değerlendirmeye almaktadır. Konsolosluklar vize başvurusunda tur şirketinin veya tur programının içeriğinden öte başvuru sahibinin maddi durumunu, birikimlerini ve geçmiş seyahatlerini değerlendirecektir. Bu sebeple tur satın alınması vizenin kesin çıkacağı anlamına gelmemelidir.

Benelüx Turunda Vize Hangi Ülkeden Alınmalı?

Benelüx turuna katılacak vatandaşlarımız Schengen vizelerini en uzun süre kalacakları Schengen Konsolosluklarından almaları gerekecektir. Süreler eşit ise Benelüx turu için Schengen vizesi ilk giriş yapılacak Schengen Konsolosluğundan alınması gerekecektir. Akdi takdirde diğer ülke Konsolosluklarından talep edilecek vizeler kabul edilmeyecektir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Benelux turu için Schengen vizesi yazımızı okumanızı öneririz.

Tur Şirketi Vize Kiti Veremiyor. Vize Başvurumu Nasıl Yapmalıyım?

Tur satın aldığınız operatör tur programı hazır olmadığı için vize kitini veremiyorsa vize başvurunuzu tamamen bireysel turistik seyahat ediyormuş gibi planlamanız gerekmektedir. Vize başvurunuzu turla seyahat ediyormuş gibi belirtmeniz durumunda Konsolosluk sizden satın alınmış tur programı, kaşe ve imzalı konaklama ve uçuş bilgilerini sunmanızı talep edecektir. Bu detayları henüz belli olmamış tur programları ile vize başvurusu yapmanızı tavsiye etmeyiz. Bunun yerine iptal etme seçenekli otel ve uçak rezervasyonları sunarak turistik vize başvurusu başvurusu yapmanızı öneririz.

Belli kriterleri yerine getiremeyen tur programı ile yapılacak vize başvuruları kabul edilmemektedir.

En Kolay Tur Vizesi Veren Ülkeler

 • Orta Avrupa turlarına katılım gerçekleştirilecekse Macaristan
 • Benelux turlarına katılım gerçekleştirilecekse Fransa.
 • İtalya, Fransa turlarına katılım gerçekleştirilecekse Fransa.
 • Almanya, Polonya turu gerçekleştirilecekse Almanya.
 • Balkan turlarına katılım gerçekleştirilecekse Yunanistan.
 • Fransa, İsviçre, İtalya, Lıechtensteın, Avusturya ve Almanya turuna katılım gerçekleştirilecekse Fransa.
 • Toulouse, Bordeaux, Bilbao yani Bask bölgesi turlarına katılım gerçekleştirilecekse Fransa.
 • Strasbourg, Kayserberg, Colmar, Eguisheim-Requewihr Freiburg, Schaffhausen Rhein Şelalesi, Zürih, Luzern diğer bir deyişle Alsace turuna katılım gerçekleştirilecekse Fransa veya Almanya.
 • İskandinav turlarına katılım gerçekleştirecekseniz İsveç.
 • Sicilya Malta turuna katılım gerçekleştirilecekse İtalya Konsolosluğu kolay tur vizesi veren ülkeler/Konsolosluklardır.

Burada önemli olan tur programınızda en uzun süre kalacağınız ülkenin en kolay vize veren olmasıdır. Aksi takdirde söz konusu Konsolosluklara yapacağınız vize başvurusu kabul edilmeyecektir.

Değerli ziyaretçilerimiz yazımızın burada sonuna geldik. Vize uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi için web sayfamızı incelemenizi öneririz.

Görüşmek üzere…

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 4 / 5. Oy sayısı: 1

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader