Benelux Turu İçin Schengen Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Benelux turu için Schengen vizesi nasıl alınır? ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Belçika, Hollanda ve Lüksemburg turuna katılacak, tur satın almış vatandaşlarımızın yapacak oldukları Schengen vize başvurusu hakkında bilgi sağlamak üzerine hazırlanmıştır.

Benelux turuna katılacak vatandaşlarımız web sayfamızda yer alan bilgilerden çıkarak Schengen vizelerini hangi ülkeden alacaklarını öğrenebilir, Konsoloslukların vize şartları hakkında bilgi sahibi olabilir, başvuru belgeleri, vize ücreti ve vize çıkış süresi gibi süreçle ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirler.

Daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilir, vize başvurusu yapmak isterseniz Bize Ulaşın sayfamızdan yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

İyi okumalar diliyoruz.

Benelux Turu Nedir?

Benelux turu: tur operatörlerinin Benelux ülkeleri olarak bilinen ve 3 komşu ülke olan Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’a düzenledikleri organizasyona verdikleri isme Benelux turu denilmektedir.

Benelüks turu adından da anlaşılacağı üzere genel anlamda bu 3 ülke üzerine tasarlanmaktadır. Ancak bazı tur acentaları Benelux turuna Fransa’yı da dahil edebilmektedir.

Benelux turuna katılmak için tur operatörlerinden hizmet almanız zorunlu değildir. Benelüks turuna tur operatörlerinden bağımsız, bireysel bir gezi olarak da planlayabilirsiniz.

Benelux Turu İçin Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz Benelux turu için Schengen vizenizi 2 farklı şekilde alabilirsiniz:

 1. İlgili ülkelerin vize başvuru merkezi olan VFS Global’e şahsi başvuru yaparak,
 2. Schengen vize danışmanlık firmaları aracılığıyla başvuru yaparak vizelerinizi alabilirsiniz.

Vize başvurunuzu aracı firma kullanmadan şahsen yapacaksanız aşağıda yer alan adımları ve uyarıları dikkate alarak vize başvurunuzu bireysel olarak da yapabilirsiniz.

Benelüks turu için vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız öncelikle geçerli bir tur programına sahip olmaları veya bireysel bir seyahat gerçekleştireceklerse dilekçelerinde yapacak oldukları gezinin planını yazılı olarak detaylıca belirtmeleri gerekecektir. Ardından ise sıra vize talep edilecek ülkenin belirlenmesine gelecektir.

Benelux turlarında veya bir kaç Schengen devletine yapılacak seyahatlerde Schengen vizesi her zaman en uzun süre konaklama yapılacak ülke Konsolosluğundan talep edilmesi gerekmektedir. Bu bir zorunluluk, bir Schengen vize kuralıdır. Eğer Benelux turunda tüm ülkelerde eşit sürelerde konaklama yapılacaksa vize başvurusu ilk giriş yapılacak Schengen Konsolosluğundan talep edilecektir. Aksi takdirde konsolosluklar yapacak olduğunuz vize başvurularını kabul etmeyecektir.

Benelux turunda vize başvurusu yapacağınız ülkeyi belirledikten sonra sıra vize başvurusu yapmaya gelecektir. Birçok tur firmasının vize departmanı bulunmaktadır ve dilerseniz vize başvurunuzu bu firmanın vize departmanı ile gerçekleştirebilirsiniz veya daha profesyonel bir vize başvurusu yapmak istiyorsanız bir Schengen vize danışmanlık firmasından hizmet satın alabilirsiniz.

Benelux turu için Schengen vizesi başvurunuzu aracı firma kullanmadan şahsen yapacaksanız vize talep edeceğiniz Konsolosluğun vize şartlarını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Bu 3 ülkenin de yetkili vize aracı kurumu diğer bir deyişle vize başvuru merkezi VFS Global’dir.

Vize randevuları VFS Global web sayfaları üzerinden online ortamda alınacaktır. Hollanda, Belçika ve Fransa vize randevuları ücretlidir. Ödenen ücret ek bir ücret değildir ve VFS Global’e ödeyeceğiniz hizmet bedelinden düşecektir. Burada önemli olan vize başvurusunun vakitlice yapılmasıdır. Çünkü 2022 yılında Schengen vize başvurularından karşılaşılan en önemli sorunlardan biri vize randevusu bulamama sorunudur. Konsoloslukların resmi tatil günlerini ve vize randevusu bulamama gibi sorunları da göz önünde bulundurarak başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinizden en geç 2 ay önceden başlatmanızı tavsiye ederiz. Maksimum süre ise 3 ay bazı ülkeler de ise 6 aydır. Bilhassa Belçika ve Hollanda Konsolosluklarında randevu bulamama sorunu sıkça karşılaşılan bir sorun olmuştur.

Eğer Schengen vize başvurunuz için uygun bir randevu tarihi bulmuşsanız hemen randevu tarihinizle seyahat tarihiniz arasında en az 3 hafta hatta imkanınız varsa 4 hafta süre bulunuyor olmasına dikkat ediniz. Çünkü 2024 yılında Schengen vize başvuruları artık daha uzun sürelerde sonuçlanmaktadır. Bu sebeple mümkün olduğunda benim satın alınmış tur programım var veya satın alınmış uçak biletim var gibi düşüncelere kapılmamanızı tavsiye ederiz. Konsolosluklar veya herhangi bir kurum mücbir durum olmadığı sürece her zaman kendi gündemlerini takip etmektedir.

Diğer bir deyişle satın alınmış otel, uçak veya tur programı vize işlem sürecinizi hızlandırmamaktadır.

Bu sebeple Benelux turu için Schengen vizesi işlemlerinizde sorun yaşamak istemiyorsanız lütfen ama lütfen vakitlice vize başvurusu yapmaya çalışınız. Aksi takdirde seyahat tarihinize yetişmeyen vize sorunu ile karşı karşılaya kalabilir ve tur için ödemiş olduğunuz tutarları iade alamayabilirsiniz.

Randevu ile seyahat tarihiniz arasında yeterli süre bulunuyorsa da evraklarınız eksiksiz, VFS Global’in Checklist’ine göre ve güncel tarihli olacak şekilde hazırlayarak randevuya gitmeniz zorunludur. Eğer son 3-4 yıl içerisinde Schengen vizesi almışsanız ve parmak izi vermişseniz vize başvuruları sırasında (bazı özel durumlar hariç) hazır bulunmanız gerekmeyecektir ve başvurunuzu Schengen vize danışmanlık acentaları aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Benelux turu için randevu almış ve VFS Global checklist’in de belirtilen evrakları hazırlamışsanız dikkat etmeniz gereken bir durum husus ise tur programınızın kaşeli ve imzalı olması, ülkeleri arası geçişi gösterir uçak, tren ya da otobüs/şoför evraklarını vize başvurularınız sırasında sunmak olacaktır. Seyahat planınızın bu ayrıntılarını sunamıyorsanız VFS Global görevlileri vize başvurunuzu kabul etmeme ihtimali yüksektir. Bu sebeple tur satın aldığınız acentadan lütfen otel isimlerinizin göründüğü kaşe ve imzalı tur programınızı, uçak rezervasyonlarınızı veya otobüsle seyahat edilecek otobüs ve şoföre ait evrakları temin etmeyi unutmayınız.

Tüm bu evraklarınız eksiksiz ise randevu günü hazırlamış olduğunuz vize başvuru dosyasını VFS Global görevlisine teslim ettikten sonra ardından Schengen vize ücretini ödeyerek parmak izi aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada kritik olan konu vize ücreti ödemesi sonrası tarafınıza verilen ince uzun sarı fişi (başvuru takip fişidir) kaybetmemeniz olacaktır. Bu fiş işlemi tamamlanan pasaportunuzu teslim alabilmeniz ve işlemi devam eden pasaportunuzun son durumunu sorgulayabilmeniz için gerekli olacaktır.

Başvuru yaptıktan sonra ise Hollanda vize başvurunuz ortalama 10-15 gün, Belçika vize başvurunuz 25-25 gün, Lüksemburg başvurunuz ise 15-25 gün arasında sonuçlanacaktır. Konsoloslukların yoğun olmadığı durumlarda vize başvurunuz daha hızlı çıkabilir. Ancak vizenizin başlangıç tarihi otel, uçak rezervasyonu ve başvuru formunda belirtmiş olduğunuz tarihler de başlatılacaktır.

Daha detaylı bilgi için ‘’Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Benelux turu için Schengen vizesi randevusu alabilmek için öncelikle vize başvurusu yapacağınız ülkeyi belirlemeniz gerekmektedir. Tüm vize randevuları online ortamda randevu formu doldurularak alınacaktır. Telefonla vize randevuları alınmamaktadır. Schengen vize randevusu alabilmek için geçerli bir pasaportunuzun olması zorunludur. Pasaport uzatma işlemlerine başvuru yaptıysanız lütfen yeni pasaportunuz geldikten sonra randevu alınız. Eski pasaportla randevu alıp, yeni pasaportla vize başvurusu yapmak istemeniz halinde yapacak olduğunuz başvurular kabul edilmeyecektir.

Ailece vize başvurusu yapacaksanız bebek de dahil olmak üzere tüm aile üyeleri için randevu alınması zorunludur. Randevu aldıktan sonra toplamda 3 sayfa olan randevu kağıdının çıktısını almayı ve evraklarınızın arasına eklemeyi unutmayınız. Randevu kağıdının 2. sayfası randevu ücretini ödediğinizi göstermektedir bu sebeple randevu kağıdının çıktısının alınması ve vize başvuru dosyasına eklenmesi önemlidir.

Vize talep edeceğiniz ülkeyi belirlediyseniz:

Benelux turu Belçika vize randevusu almak için: visa.vfsglobal.com/tur/tr/bel/

Benelux turu Hollanda vize randevusu almak için: visa.vfsglobal.com/tur/tr/nld/

Benelux turu Lüksemburg vize randevusu almak için: visa.vfsglobal.com/tur/tr/lux/ sayfalarını ziyaret edebilir ve vize randevularını oluşturabilirsiniz. Vize randevularınızı oluştururken lütfen ikamet etiğiniz şehre hizmet veren Konsolosluktan ya da vize başvuru merkezinden randevu aldığınıza emin olun.

Benelux Turu İçin Schengen Vizesi Ücretleri Ne Kadar?

Benelux turu için Schengen vize ücretleri başvuru yapılacak ülkeye, başvuruda aracı firma kullanıp kullanmadığınıza göre değişiklik gösterecektir.

Schengen Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından standart 80 € vize harç ücreti almaktadır. Ancak bu ücrete aracı firma olan VFS Global vize başvuru merkezi servis ücreti de eklenmektedir.

VFS Global:

 • Belçika vize başvurularında 510 TL (80 € veya TL karşılığına ek olarak alınır.)
 • Hollanda vize başvurularında 24,50 € (80 € veya TL karşılığına ek olarak alınır.)
 • Lüksemburg vize başvurularında 24 € (80 €’ya ek olarak alınır)

Vize başvurunuzu Schengen vize danışmanlık firmaları aracılığıyla gerçekleştirecekseniz yukarı da belirtilen ücretlere ek olarak danışman firmanın servis ücreti de eklenecektir.

2024 Schengen vize danışmanlık ücretleri 50 € ila 85 € arasında değişiklik göstermektedir.

Benelux Turu İçin Schengen Vize Başvuru Evrakları

 • Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve imzalanmış barkodlu Schengen vize başvuru formu.
 • Randevu belgenin çıktısı
 • Seyahat dönüşü en az 3 ay geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlar
 • Kaşe ve imzalı, otel isimlerini de içeren tur programı.
 • Kaşe ve imzalı uçak rezervasyon listesi
 • Kara yolu ile seyahat edilecekse şoförleri geçerli vizesi, ehliyeti, aracın ruhsatı, yeşil sigortası ve aracın şirket evrakları.
 • Seyahat tarihinden 1 gün önce başlayan ve dönüş tarihinden 1 gün sonra sona eren kaşe ve ıslak imzalı Schengen seyahat sağlık sigortası.
 • 2 adet, eski vizelerde kullanılmamış 35×45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf.
 • Konsolosluğa hitaben yazılmış ülkeye giriş ve çıkış tarihleri hakkında detaylı bilgi veren ıslak imzalı İngilizce dilekçe
 • Kimlik fotokopisi
 • Geçmişe dönük son 3 aylık, içerisinde seyahati finanse edecek miktarda para bulunan, bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış şahsi hesap dökümü.
 • E-devletten alınmış, tüm aile bilgilerinizi alt alta gösterir Nüfus-Aile kayıt örneği.
 • E-devletten alınmış barkodlu ikametgah belgesi.
 • E-devletten alınmış barkodlu barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü.
 • Varsa başvuru sahibinin adına kayıtlı tapu, araç ruhsatı ve kira geliri fotokopileri.
 • Varsa birlikte seyahat edilecek kişilerin yeşil pasaport ya da geçerli vize fotokopileri.

Vize başvuru sahibi şirket sahibi veya ortağı ise:

 • Şirketin güncel tarihli faaliyet belgesi, vergi levhası, sicil gazete ve imza sirküsü fotokopileri.

Vize başvuru sahibi şirket çalışanı ise:

 • Şirket antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı çalışma ve izin yazısı
 • E-devletten alınmış QR kodlu SGK işe giriş bildirgesi.
 • E-devletten alınmış barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü.
 • Kaşe ve ıslak imzalı son 3 aylık maaş bordroları.
 • Şirketin güncel tarihli faaliyet belgesi, vergi levhası, sicil gazete ve imza sirküsü fotokopileri.
 • Maaşın yattığı banka hesabının geçmişe dönük son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış dökümü.

Vize başvuru sahibi memur veya kamu çalışanı ise:

 • Çalışma ve izin yazısı.
 • Görev kimlik kartı fotokopisi
 • Son 3 aylık kaşe ve ıslak imzalı maaş bordroları
 • Maaşın yattığı banka hesabının geçmişe dönük son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış dökümü.

Vize başvuru sahibi öğrenci veya ev hanımı ise:

 • 18 yaşından küçük kişiler için anne ve baba tarafından imzalanmış Noter onaylı muvafakatname.
 • Eksiksiz şekilde hazırlanmış sponsor evrakları.

Vize başvuru sahibi çiftçi ise:

 • Çiftçilik belgesi (ÇKS)
 • Varsa işletme ruhsatı fotokopisi
 • Varsa hayvan kayıt belgesi

Vize başvuru sahibi freelance veya yurt dışı şirketlerinde çalışan ise:

 • İş sözleşmesi fotokopisi
 • Maaş ödemelerinin yapıldığı banka hesabının son 3 aylık, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış dökümü.
 • Varsa hizmet verilen işe uzmanlığı gösterir diploma, sertifika fotokopileri.

Vize başvuru sahibi avukat, doktor veya mühendis ise:

 • Bağlı bulunulan meslek odasından alınmış, orijinal Konsolosluğa hitaben düzenlenmiş referans yazısı.
 • Varsa görev kimlik kartı.
 • Varsa işletme ruhsatı, vergi levhası ve imza sirküsü fotokopileri.

Vize başvuru sahibi müzisyen, ressam veya heykeltıraş ise:

 • Varsa üye olunan Mesam, Plastik sanatlar derneği vb. kuruluşlardan alınmış referans yazısı.
 • CV ve portfolyo fotokopisi.
 • Varsa sanatçı ile yapılan röportaj, galeri sözleşmesi veya eserler hakkında basında yer alan incelemeler.

Vize başvuru sahibi emekli ise:

 • E-Devletten alınmış barkodlu emeklilik belgesi.
 • Emekli maaşının yattığı banka hesabının geçmişe dönük son 3 aylık, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış banka hesap dökümü.

Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Benelüks turu için yapılacak vize başvuruları başvuru yapılacak Konsolosluğa bağlı olarak 1 veya 4 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Vize başvuruları İstanbul ya da Ankara gibi Konsolosluk ve Büyükelçiliklerin bulunduğu şehirlerden yapılmışsa 2-3 hafta içerisinde, Gaziantep, İzmir veya Antalya’dan başvuru yapılmışsa 3-4 hafta da sonuçlanmaktadır.

Yabancı pasaportlarla yapılacak vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Yine resmi tatil günleri, bayram ve Noel öncesi Konsoloslukların işlem süreleri değişiklik göstermektedir.

Schengen Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Benelux turu için Schengen vizesi başvurularında geçerli olan fotoğraf ölçüsü dikkate alınmaktadır. Schengen vize fotoğraf ölçüsü 35×45 mm’dir.

Vize fotoğrafı başvuru sahibinin eski vizelerinde kullanılmamış olmalı, arka fonu beyaz olmalı ve başvuru sahibinin gözlüğü, şapkası bulunmamalıdır.

Ayrıca başörtülü başvuru sahipleri vize fotoğraflarını alın, kulak, çene ve şakakların görüneceği şekilde çektirmelidir.

Pasaport çıkarma işlemleri sırasında kullanılan 5×6 cm ölçüsünde ki fotoğraflar Schengen vize başvurularında kabul edilmemektedir.

Vize Başvurusu Yaparken Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

Benelüks turu için vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın banka hesaplarında Schengen bölgesinde bulunacakları her gün için en az 50 € veya bunun TL karşılığı olacak şekilde bankada para göstermeleri tavsiye edilir. Vize başvurularında döviz banka hesabı sunma zorunluluğu yoktur. Başvuru sahipleri TL banka hesap dökümleri ile de başvuru yapabilir ve şartları uygunsa pekala vizelerini alabilirler. Söz konusu tutar 1 vize başvuru sahibi için geçerli bir tutardır. Başvuru sahibi çalışmayan eşine veya birlikte seyahat edeceği çocuklarına da sponsor olacaksa söz konusu 50 € her kişi için sponsorun banka hesabında bulunması gerekecektir.

Vize başvurularında kullanılacak banka hesapları randevu tarihinden maksimum son 7 gün içerisinde bankadan alınmış olmalı, mümkünse maaş ödemelerinin yattığı banka hesap dökümleri ibraz edilmeli ve belge bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmelidir.

18 yaş üstü başvuru sahipleri çalışmasa bile Konsolosluk şahsi banka hesap dökümü sunmalarını talep edebilir.

Benelux Turu İçin Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Benelux turu için vize dilekçesi yazacak vatandaşlarımız dilekçelerini öncelikle vize talep edecekleri Konsolosluğa hitaben yazmaları gerekecektir.

Benelux turu için vize Hollanda veya Fransa’dan talep edilecekse dilekçe Türkçe dilinde hazırlanabilir. Vize Belçika, Lüksemburg Konsolosluklarından talep edilecekse dilekçelerin İngilizce dilinde hazırlanması gerekecektir.

Bir vize talep dilekçesinde bulunması gereken en temel bilgiler:

 • Vize talep edilecek Konsolosluğun tam adı,
 • Dilekçenin düzenlenme tarihi,
 • Ülkelere göre giriş-çıkış tarihi,
 • Seyahatin sponsoru,
 • Varsa sponsor olunacağı ve yakınlık bağı bilgisi,
 • Geri dönüş taahhüdü belirtilmeli belge ıslak imzalı olacak şekilde ibraz edilmelidir.

Vize başvuru sahibi şirket sahibi ise dilekçesini şirketinin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlayabilir. Bu doğrultuda Benelux turu için vize talep dilekçesi aşağıdaki gibi olmalıdır:

Hollanda Başkonsolosluğu’na İstanbul

Konu: Benelux turu programı ve vize talebi hk.

Sayın İlgili,

14-20 Ocak 2024 tarihler arasında toplamda 6 gün sürecek ‘’Büyük Benelux Turu’’ kapsamında ülkenize seyahat edeceğim. Seyahat programımın detayları:

14-15 Ocak Belçika,
15-16 Ocak Lüksemburg,
16-20 Ocak Hollanda olacak şekilde planlanmıştır.

Ülkenizde veya Schengen bölgesinde bulunacağım herhangi süre zarfında herhangi bir kural ihlalinde bulunmayacağımı ve tüm seyahat masraflarımın bizzat tarafımdan karşılanacağını garanti ederim.

Benelux turum için ihtiyacım olan uzun süreli ve çok girişli Schengen vize onayı vermeniz konusunda nazik yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla

Benelux Turu İçin Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalı?

Benelüks turu için vize başvuru işlemlerinizde kullanacağınız seyahat sağlık sigortası en 30.000 € teminatlı, kapsam alanı Schengen olan seyahat sağlık sigortası olmalıdır.

Bu sigorta orijinal poliçe şeklinde sigorta acentasının kaşe ve ıslak imzası olacak şekilde sunulmalıdır. Kaşe ve ıslak imza seyahat sağlık sigortası poliçesi sunulamıyorsa ödeme makbuzu beyan edilmelidir.

Saat farkından dolayı Benelux turu için Schengen seyahat sigortaları seyahatten 1 gün önce başlamalı, dönüş tarihinden 1 gün sonra sona ermelidir.

Uzun süreli Schengen vizesi almak için başvuru yapılacaksa seyahat sağlık sigortalarının da uzun süreli yaptırılması tavsiye edilir ancak şart değildir. Konsolosluklar seyahat sağlık sigortasından bağımsız başvuru sahibinin durumu uygunsa uzun süreli Schengen vizesi verebilmektedir.

Bireysel sağlık sigortaları Schengen vize başvurularında geçerli değildir.

Benelüks Turu İçin En Kolay Vize Veren Ülke Hangisi?

Benelüks ülkeleri arasından en kolay tur vizesi veren ülke Hollanda’dır. Hollanda gerek Belçika, gerekse Lüksemburg’a oranla daha kapsamlı bir vize departmanına sahiptir ve söz konusu diğer iki ülkeye oranda daha fazla turist ağırlamaktadır. Bu sebeple Hollanda Konsoloslukları her iki Konsolosluğa oranda daha kolay vize onayı vermektedir.

Hollanda Konsoloslukları ayrıca her iki ülke Konsolosluğuna oranla da daha uzun uzun Schengen vizesi veren Konsolosluklar arasında da yer almaktadır. Bilhassa daha önce Hollanda Schengen vizesi almış veya diğer ülkelerden aldıkları Schengen vizeleri ile Hollanda’ya girmişlerse uzun süreli Schengen vizeleri alabilmektedirler.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ”En kolay vize veren ülkeler” yazımızı okumanızı öneririz.

Vize Başvurusu Yapabilmek İçin Turu Satın Almak Zorunlu mu?

Hayır. Vize başvurusu yapabilmek için tur satın almanız zorunlu değildir. Ancak bu durumda vize başvurunuzu tamamen turistik bir seyahat olacak şekilde planlamanız gerekecektir. Vize başvurusu yaparken tur programınızdan bahsetmeniz durumunda turu satın almanız ve tur programına dair tüm dokümanları vize başvurunuzda sunmanız gerekmektedir.

Tur süreniz 4-5 gün ise ve daha önce aldığınız bir Schengen vizeniz yoksa otel ve uçak rezervasyonu ile turistik Schengen vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Ancak 8-9 günlük bir tura katılacaksanız ve yine daha önce aldığınız bir Schengen vizeniz yoksa tur satın alarak vize başvurusu yapmanız daha doğru olacaktır. Aksi takdir de tur sürenizi kapsamayan kısa süreli ve tek girişli Schengen vizesi alabilirsiniz.

Tur Satın Alırsam Daha Kolay Vize Alabilir miyim?

Hayır. Tur satın almış olmanız sizlerin daha kolay vize almasını sağlamayacaktır. Elbette tur satın almış olmanız seyahat amacınızın daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır. Ancak konsoloslukların öncelikle sizlerin durumunu yakın planda incelediklerini bilmekte yarar var.

Diğer bir deyişle Konsolosluklar sizlerin daima düzenli gelirinizi, Schengen seyahat geçmişinizi, uzun süredir aynı işte çalışıyor olmanızı ve medeni durumunuzu dikkate alacaktır.

Vize İçin Kimleri Sponsor Gösterebilirim?

Benelüks turu için yapılacak Schengen vizesi başvurularında sadece birinci derece yakın akraba olarak bilinen anne, baba veya eşinizi sponsor gösterebilirsiniz. Abi ve abla sponsorlukları kabul edilmemektedir. Evliyseniz eşinizi sponsor göstermelisiniz. Öğrenciyseniz anne ya da babanızı sponsor gösterebilirsiniz. Anne ya da babanız hayatta değilse ve ölüm belgesi fotokopisini vize başvurunuzda sunarak abi ya da ablanızı vize başvuru işlemlerinizde sponsor gösterebilirsiniz.

Sponsorlu yapılacak vize başvurularında banka bulunması gereken para sponsorun banka hesabında bulunmalıdır. Sponsor, seyahat için yeterli olacak tutarı vize başvuru sahibinin banka hesabına yatırmamalıdır. Başvuru sahibinin banka hesabı yeni açılmışsa veya başvuru sahibinin banka hesabı hareketli değilse randevu tarihinden kısa süre önce banka hesabına yatırılan paralar başvuru sahibinin vize reddi almasına sebep olacaktır.

Benelüks Turu İçin Vize Alan Danışmanlık Firmaları

Değerli ziyaretçilerimiz, Benelux turu için Schengen vizesi alan danışmanlık acentaları başvuru yapılacak şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak Konsoloslukların ve vize başvuru merkezlerinin bulunduğu şehirler olan İstanbul, Ankara ve İzmir vize danışmanlık acentaları şöyle:

İstanbul Schengen Vize Danışmanlık Firmaları:

 • SaltVisa
 • Praxis Visa Solitions,
 • Setur,
 • Vista,
 • Viking Turizm,
 • Mavidüş Turizm,
 • Taksim Vize,

Ankara Schengen Vize Danışmanlık Firmaları

 • SaltVisa
 • MRD Turizm,
 • North Vize,
 • Başkent Vize,
 • Üçgen Vize,

İzmir Schengen Vize Danışmanlık Firmaları

 • SaltVisa,
 • İzmir Vize Merkezi,
 • BRS Global,
 • Emprovize
 • Vize35

Değerli ziyaretçilerimiz, Benelux turu için Schengen vizesi nasıl alınır? yazımızın sonuna geldik. Vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için web sayfamızı inceleyebilir veya yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

schengen vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader