Sziget Festivali İçin Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, ” Sziget Festivali için Macaristan vizesi nasıl alınır? ” hakkında merak edilenler üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa Macaristan’da her yıl düzenlenen Sziget festivaline katılmak üzere Macaristan vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Sziget festivaline katılacak vatandaşlarımız sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Macaristan vizesi için bireysel başvuru yapabilir veya SaltVisa aracılığıyla vizelerini kolaylaştırılmış prosedürle alabilirler.

Macaristan vize işlemlerinizi başlatmak için bizlere [email protected] veya +90532 494 6445 nolu numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Sziget Festivali Nedir ?

Tuna Nehri kıyıları her yıl Ağustos ayında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, Eski Buda Adası’nda düzenlenen dünyanın en büyük kültür, sanat ve turizm festivallerinden birine tanıklık ediyor.

Avrupa’nın en iyi festivallerinden biri olarak gösterilen Sziget Festivali’nde her yıl konser ve müzikallerden tiyatrolara, binlerce canlı performans ve çamur partilerinden dünya mutfaklarını deneyimleyebileceğiniz gastronomi stantlarına pek çok farklı etkinlik katılımcılarına benzersiz bir tecrübe yaşama fırsatı sunuyor.

Peki Sziget Festivali’ne katılmak ve bu benzersiz deneyimi yaşamak için ne yapmak gerekiyor?

Öncelikle her yıl Ağustos ayı ortalarında düzenlenen festivalin tarihlerini iyi takip etmeniz ve biletler satışa sunulduğu an farklı paketler halinde sunulabilen biletler arasından size en uygun olan bileti satın alarak festivalde yerinizi almanız gerekiyor. Ardından yapmanız gereken, uçak biletlerinizi almak ve konaklama seçeneklerini değerlendirmek.

Dilerseniz festival alanına oldukça yakın olan Budapeşte şehir merkezinde dilediğiniz yerde kalabileceğiniz gibi, festival alanında da konaklayabilirsiniz

Sziget Festivali İçin Macaristan Vizesi Almak Gerekir Mi?

Evet. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Sziget Festivali’ne katılmak için bir sonraki adım, Macaristan Schengen vizesi almak olacaktır.

Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Macaristan aynı zamanda Schengen üye ülkeler arasında da yer alıyor. Haliyle festivale katılmak için bir Macaristan Schengen Vizesi’ne ihtiyacınız var.

Geçerli ve çok girişli Macaristan vizeniz var ise bu vize ile Macaristan’a giriş yapabilirsiniz.

Yine Yeşil pasaporta sahipseniz herhangi bir vize almadan Macaristan’a seyahat edebilirsiniz.

Sziget Festivali için Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Sziget Festivali’ne katılmak için bir Macaristan Schengen Vizesi almanız gerekiyor. Macaristan Schengen vizesi için mücacaat edecek vatandaşlarımız vizelerini 4 farklı şekilde alabileceklerdir:

  1. SaltVisa aracılığıyla başvuru yaparak,
  2. Macaristan İstanbul Başkonsolosluğuna bireysel başvuru yaparak,
  3. Macaristan Ankara Büyükelçiliğine bireysel başvuru yaparak,
  4. Macaristan vize başvuru merkezi AS Visa Solitions’a başvuru yaparak vizelerini alabilirler.

Sziget Festivali İçin Macaristan Vizesine Ne Zaman Başvuru Yapılmalı?

Sziget Festivali için vize başvurunuzu festival tarihinden mümkün olduğunca erken yapmanız, olası yoğunluktan etkilenmemeniz için iyi bir fikir olacaktır.

Macaristan Schengen vizesi için başvuru yapmanız gereken en geç süre seyahat tarihinizden 15 gün öncedir.

Randevu yoğunluğu, eksik evrak, mülakat veya vize reddi gibi olumsuz durumları göz önünde bulundurarak vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 30 gün önceden tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz.

Vize başvurularınızı en erken seyahat tarihinizden 6 ay önceden yapabilirsiniz.

Çalışmayanlar, Freelance Çalışanlar ve Öğrenciler Sziget Festivali İçin Macaristan Vizesi Alabilir Mi?

Evet, çalışmayan, freelance çalışan veya öğrencilikleri devam eden herkes seyahatleri süresince masraflarını karşılayacak birinci dereceden bir yakınlarını sponsorları olarak göstermeleri halinde vize başvurusu yapabileceklerdir.

Freelance çalışanlar ise hem freelance olarak çalıştıklarını hem de vize sponsoru göstererek Macaristan vizesi için başvuru yapabileceklerdir.

İlk defa vize başvurusu yapacaksanız başvurularınızı danışman eşliğinde yapmanızı tavsiye ederiz.

Vize başvuru dosyanızın profesyonel bir bakış açısıyla değerlendirilmesi vize başvurunuzun reddedilme olasılığını asgari seviyeye indirecektir.

Daha detaylı bilgi için “Macaristan Vize Danışmanlık” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurularında Kimler Sponsor Olabilir?

Sziget festivali için sponsorlu vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız vize başvurularında sadece birinci derece yakın akrabaları olan anne, baba veya eşlerini sponsor gösterebileceklerdir.

Bunun dışında abi, abla, amca, dayı, teyze veya arkadaş sponsorluğu vize başvurularında kabul edilmemektedir. Ancak bazı istisnai durumlarda bulunmaktadır.

Örneğin: anne ve babası vefat etmiş ve velayeti teyze, dayı veya amcada olan vatandaşlarımız ebeveynlerinin ölümünü ve velayet durumunu ispat ederek vize işlemleri için sorumlu akrabalarını sponsor gösterebileceklerdir.

Sziget Festivali İçin Yapılacak Macaristan Vize Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

Macaristan’da düzenlenen Sziget festivaline katılma amacıyla Macaristan vizesi talep edecek vatandaşlarımızın vize başvuruları eksik evrak olmaması durumunda 15 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Yoğun dönemlerde vize başvurularınız seyahat tarihinizden bir kaç gün önce sonuçlanabilir.

Yabancı pasaportlarla başvuru yapacak vatandaşlarımızın vize başvuruları daha geç sonuçlanabilir.

Yine daha önce vize reddi almış vatandaşlarımızın işlem sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Sziget Festivali İçin Hangi Vize Türüne Başvuru Yapılmalı?

Sziget Festivaline katılacak vatandaşlarımız Macaristan Konsolosluğunun C tipi turistik Schengen vizesi kategorisine başvuru yapmaları gerekecektir.

Davetiye sunan vatandaşlarımızdan nadir de olsa Macaristan kültürel vize türüne başvuru yapmaları talep edilebilir.

Macaristan Vize Başvurularında Otel Rezervasyonu Yaptırmak Zorunlu Mu?

Evet. Sziget Festivali için Macaristan vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın Konsolosluğa konaklama bilgilerini ispat etmeleri zorundadır. Çadırda konaklama yapacak vatandaşlarımız bunun için yapılan ödeme dekontunu ve rezervasyon belgelerini başvuru sırasında sunmalıdır.

Airbnb kullanacak vatandaşlarımız yine ev sahibinin adı ve iletişim bilgilerini içeren confirmation belgelerini Konsoloslukla paylaşmaları gerekecektir.

Freelance Çalışanlar Sziget Festivali İçin Macaristan Vizesi Alabilir mi?

Dizi ve film setinde görev yapan, yazılımcı, reklamcı veya stajer olarak serbest çalışan vatandaşlarımız vize başvurularında freelance çalıştıklarını ispat ederek ve birinci derece yakın akrabalarını sponsor göstererek vize başvurularını yapabilir ve doğru başvuru yapmaları halinde vize onayı alabilirler.

Sziget Festivali İçin Vize Başvuru Sahibinin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?

Sziget Festivaline katılmak için Macaristan’a 3-5 günlüğüne seyahat edecek vatandaşlarımız konaklama ve uçak biletlerini satın almış olmaları halinde banka hesaplarında en az 5-6 bin TL,

Otel ve uçak biletlerini satın almamış olmaları halinde ise en az 8-9 bin TL bakiye bulundurmalarını tavsiye ederiz.

Vize başvuruları sırasında varsa vadeli, vadesiz ve diğer banka birikim hesaplarınızı da sunmanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Sziget festivali için Macaristan vizesi işlemleri konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik.

Macaristan vize başvurunuzda bilmeniz ve dikkat etmeniz gerekenler neler; tüm bunlara Salt Visa Macaristan Vizesi Rehberinden ulaşabilir, dilerseniz mail veya WhatsApp Danışma Hattı yoluyla Salt Visa’ya ulaşarak tecrübeli ve uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader