Randevusuz Mülakatsız Amerika Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmek isteyen T.C. pasaport sahibi kişiler ya da Türkiye’de yaşayan yabancılar, randevular ileri tarihli verildiği için ‘’Randevusuz Mülakatsız Amerika Vizesi Nedir, Nasıl Alınır?’’ konusunu araştırıyor. Yazımızda konu hakkında detaylı bilgiler vererek sık sorulan soruları yanıtlamaya, başvuru sürecine dair bilgiler vermeye çalışacağız.

Amerika vizesi almak için; Amerika vizesinden muaf olmayan Türk Vatandaşlarının vize prosedürlerini tamamlamaları, randevu almaları ve mülakata katılmaları gerekiyor. Vize başvurusunun değerlendirmeye alınması ve vize onayının verilmesi için başvuru sahibinin durumuna ve başvuru kategorisine uygun süreç adım adım tamamlanmalıdır.

Amerika vizesini randevu almadan ve mülakata katılmadan almak da mümkün; fakat bu yöntem için başvuru sahibinin bazı şartları sağlaması gerekiyor. Amerika vize yenileme başvurusu olarak adlandırılan yöntem için sağlanması gereken şartlar ve işlem süreci hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Amerika vize işlemlerine dair tüm sorularınız için SaltVisa’dan destek alabileceğinizi, Amerika vizenizi SaltVisa desteği ile yenileyebileceğinizi iletmek isteriz. Kadıköy, Üsküdar, Ataşehir, Kartal, Ümraniye, Pendik gibi İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinde ikamet eden, Avrupa Yakası’nda ikamet eden ve Türkiye’nin diğer illerinde ikamet eden tüm kişiler için SaltVisa Amerika vize uzatma/yenileme hizmeti vermektedir.

Detaylı bilgi ve destek için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Randevusuz Mülakatsız Amerika Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri vizesi alacak başvuru sahibi ilk defa Amerika vizesi alacaksa mutlaka İstanbul Amerika Konsolosluğu’ndan ya da Ankara Amerika Büyükelçiliği’nden randevu almalıdır. İlk defa Amerika vizesi alacak kişilerin mülakata katılmadan Amerika vizesi alması mümkün değildir.

Daha önce Amerika vizesi almış kişiler ise Amerika vize yenileme/vize uzatma başvurusu yapabilirler. Amerika vizesini yenilemek isteyen kişilerin bazı temel şartları sağlamaları gerekecektir. Abd vize yenileme şartlarını sağlayan başvurucular Amerika vizesi için mülakata katılmadan, randevuya şahsen gitme zorunluluğu olmadan Amerika vizesi alabilirler.

Randevu beklemeden Amerika vizesini kısa sürede alma yöntemi olan Amerika vize yenileme başvurusuna dair bilgiler için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Amerika Vizesi Yenileme

Amerika vizesi yakın zamanda bitmiş olan ya da Amerika vize süresi devam eden kişiler yeni bir başvuru yaparak Amerika vizesi yenileme işlemi yapabilirler. Yenileme hakkı bulunan kişiler vize randevusu almadan, mülakata katılmadan işlemlerini tamamlayabilirler.

Daha önce vizesi bulunan ve bu vizeyi yenilemek isteyen kişilerin sağlaması gereken Amerika vize yenileme şartları;

 • Daha önce alınan ABD vizesinin geçerliliğinin devam ediyor olması ya da vize bitiş süresinin üzerinden 4 yıldan fazla zaman geçmemiş olması.
 • Daha önce alınan Abd vizesi ile yeni alınacak vizenin aynı kategoride olması.
 • Önceki Abd vizesi alındığında 14 yaş altında olunmaması.
 • Önceki ABD vizesindeki isim soy isim bilgisi ile güncel pasaporttaki isim soy isim bilgisinin aynı olması.
 • Önceki Abd vizesi üzerine düşülmüş bir not olmaması.

Vize görüşmesi yapmadan Amerika vizesini yenilemek isteyen fakat;

 • Eski Amerika vizesinin bitiş tarihi üzerinden 48 ay geçmiş,
 • Önceki vize kategorisinden farklı bir vize kategorisine başvuran,
 • İsim soy isim değişikliği olan,
 • Eski vizesine not düşülmüş kişilerin randevusuz yenileme başvuruları kabul edilmemektedir.

Randevusuz Mülakatsız Amerika Vizesi Yenilemesi Nasıl Yapılır?

Amerika vizesini yenilemek ya da uzatmak isteyen kişilerin Amerika vize yenileme aşamalarını eksiksiz tamamlamaları çok önemlidir. Başvuru için takip edilmesi gereken işlem adımlarını aşağıda sıralamak isteriz:

 • Göçmen olmayan Amerika vize başvuruları için doldurulması gereken DS-160 formu eksiksiz doldurulmalı ve onaylanmalıdır. Formun son aşamasında başvuru sistemine fotoğraf yüklenecektir. DS-160 numarası numarası not edilmelidir. Onay belgesinin çıktısı alınmalıdır.
 • Amerika Konsolosluğu vize randevu sistemi resmi sitesinden hesap açılmalı; pasaport bilgileri, geçmiş Abd vizesi bilgileri ve DS-160 numarası girilmelidir.
 • Amerika vize ücret ödemesi yapılmalı.
 • Oluşan talimatlar sayfası ve kurye gönderim belgesinin çıktısı alınmalıdır.
 • Güncel pasaport, daha önce alınan Amerika vizesinin bulunduğu pasaport ve çıktısı alınan diğer belgeler Konsolosluk’a posta yoluyla gönderilmelidir.

ABD vize yenileme şartlarını sağlayan ve başvuru sürecini doğru tamamlayan kişilerin işlemleri ortalama 10 gün içinde sonuçlanacak, pasaport başvuru sahibin online başvuru sayfasında seçtiği adrese gönderilecektir.

Amerika vize yenileme şartlarını sağlayan ve başvuru sürecini doğru tamamlayan kişilerin başvuruları Konsolosluk uygun görmezse onaylanmayabilir. Vize yenileme başvurularının her zaman olumlu sonuçlanacağına, vize onayının garanti olduğuna dair bir bilgilendirme yoktur. Yenileme başvurusu onaylanmayan kişiler vize randevusu almalı ve randevuya katılmalıdırlar.

‘’Amerika vizesini yenilemek için ne yapmam gerekiyor?’’ sorunuza dair daha ayrıntılı bilgi ve süreçte destek almak için bizimle iletişime geçebilir, SaltVisa danışmanlığı ile vize yenileme işlemlerinizi mümkün olan en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Amerika vize yenileme işlemlerine dair ayrıntılı bilgi verdiğimiz; ”Amerika Vize Yenileme İşlemi” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Amerika Vize Yenileme DS 160

Mülakatsız ve randevusuz Amerika vizesi başvurusu yapma hakkına sahip olan başvuru sahiplerinin DS-160 formunu doldurmaları ve onaylamaları gerekecektir.

DS-160 formunu doldurarak, DS-160 numarası ile resmi Abd Dışişleri Bakanlığı vize randevu servisine bilgi girişi yapmayan kişilerin Abd vize yenileme başvuruları değerlendirmeye alınmaz.

Amerika Ds 160 formu; başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, seyahat tarihi ve amacını, vize kategorisini, konaklama bilgilerini içeren detaylı bir formdur.

Vize değerlendirme aşaması için formun doğru beyanlarla tamamlanması çok önemlidir. DS-160 formunun hatalı doldurulması ya da yanlış bilgilerle doldurulması randevusuz mülakatsız Amerika vizesi yenilemesi reddine neden olabilir.

Amerika vize yenileme ds 160 formunda daha önce Abd vizesi alanları ilgilendiren önemli bir bölüm vardır. Bu bölümün eski vize görselinden faydalanılarak doğru doldurulması gerekecektir. Bölümde; geçmiş Amerika vize numarası, vize başlangıç bitiş tarihleri, önceki vize alınırken parmak izi verilip verilmediği gibi sorular sorulur.

DS-160 formu doldurulduktan sonra mutlaka bilgiler kontrol edilmeli, ölçüleri ve standartları uygun fotoğraf yüklemesi yapılmalı ve başvuru onaylanmalıdır. Onay sonrası fotoğraflı Confirmation belgesinin çıktısı alınmalıdır. DS-160 formunun ayrıca çıktısının alınması, Konsolosluğa gönderilmesi gerekmeyecektir.

Amerika Vizesi Yenilemesi İçin Gerekli Belgeler

Randevusuz mülakatsız Amerika vizesini yenileyecek olan başvuru sahiplerinden başvuruyu destekleyen evraklar talep edilmemektedir. Vizesini yenileyecek kişilerin Amerika vize yenileme için zorunlu olan belgeleri sunmaları yeterlidir.

Online Amerika vize başvurusunu tamamlayan, vize ödemesini yapan ve belgelerin Konsolosluğa gönderilmesi gerektiğini onaylar bildirimi sistem üzerinden alan başvurucular aşağıdaki belgeleri posta yoluyla Konsolosluk’a iletmelidirler:

 • Güncel pasaport aslı,
 • Eski Amerika vizesinin olduğu pasaportun aslı,
 • DS-160 formu onay sayfası çıktısı,
 • Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı göçmen olmayanlar için vize talimatları belgesi çıktısı,
 • Barkodlu kurye gönderim belgesi çıktısı,
 • 2 adet, maksimum son 6 ay içinde çektirilmiş, 5×5 cm boyutlarında biyometrik fotoğraf

Amerika Vize Yenileme Ücreti

Geçerli Amerika vizesi olan ya da vizesi son 48 ay içinde bitmiş olan kişiler vize yenileme işlemleri için vize ücretinden muaf tutulmazlar. Amerika vize yenilemesi yapan, mülakatsız randevusuz Amerika vizesine başvuru yapan kişiler vize ücreti ödeyeceklerdir.

Amerika vize yenileme ücreti 185 Dolar’dır. Bu ücret ilk defa Amerika vizesine başvuru yapan kişiler için de aynıdır. 185 Dolar Amerika Konsolosluğu vize başvuru ücretidir. Bu ücrete ek olarak; başvuru sahibi talep etmesi halinde vize çıktıktan sonra pasaportun adresine ya da kendisine yakın PTT şubesine gönderimi için hizmet satın alabilir. Bu durumda vize ücretine ek pasaport gönderim ücreti ödenmesi gerekecektir.

Amerika vize ücret ödemesi online başvuru esnasında yapılır. Vizenin reddedilmesi durumunda ücret iade edilmez.

Amerika vize yenileme ücreti ödeyen, başvuru dosyasını Konsolosluğa gönderen fakat vize yenileme başvurusu kabul edilmeyen kişiler randevu almak durumundadırlar. Randevu alması gereken bu kişilerden yeniden vize harç ücreti talep edilmemektedir.

Başvuru sahibi tarafından başvurudan vazgeçilmesi ve başvurunun iptali durumunda vize ücreti geri alınamayacaktır.

Amerika Vize Yenileme Randevu

Amerika vize yenileme işlemleri için gerekli şartlara sahip kişilerin vize randevusu alması ve vize mülakatına katılması gerekmez. Konsolosluk özel olarak kişi ile görüşme talep etmediği sürece yenileme şartlarını sağlayan kişiler randevusuz Amerika vizesi alabilirler.

Güncel durumda Amerika vize randevuları ne yazık ki çok ileri tarihe verilmektedir. İlk defa vize alacak ya da vize bitiş süresi üzerinden uzun zaman geçmiş kişiler randevu alarak tarihi beklemek durumundadırlar. Acil seyahat gerekçesi bulunan kişiler randevu aldıktan sonra acil randevu talebinde bulunabilir, randevunun öne çekilmesini talep edebilirler. Konsolosluk uygun görürse randevuyu öne çekebilir.

Vize yenileme hakkı bulunan kişiler vize randevusu beklemeden, ortalama 10 gün gibi bir sürede Amerika vizesi alabilirler.

Normal şartlarda Abd vize randevu İstanbul Konsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir fakat bir süredir randevular sadece İstanbul Amerika Başkonsolosluğu tarafından verilmektedir. Konsolosluk yoğunluk durumuna göre randevu verilen şehir ve randevu tarihlerinde değişiklik olabilmektedir.

Vize yenileme başvurusu yapan ve randevusuz mülakatsız Amerika vizesi alacak kişiler ise belgelerini kurye gönderim belgesini dikkate alarak ilgili adrese göndermelidirler.

Randevusuz Mülakatsız Amerika Vize Yenileme Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Standart vize başvurularında vize mülakat randevusu alınarak randevu tarihine kadar beklenmesi, mülakat sonrası ise vize basımı ve gönderimi için beklenmesi gerekecektir. Bu nedenle süreç uzayabilmektedir. Özellikle Amerika vize randevularının çok ileri tarihe verildiği içinde bulunduğumuz dönemde pek çok kişi seyahat planını ertelemek durumunda kalmaktadır.

Amerika vizesi yenileme işlemlerinde ise süreç daha kısa sürmektedir. Vize mülakat randevusu beklenmeden başvuru tamamlanır, dosya gönderilir ve işlemler ortalama 10 günde sonuçlanır.

Mülakata katılmadan ve vize randevusu beklemeden Amerika vize almak için bizimle iletişime geçerek SaltVisa danışmanlığı ile Amerika vize sürenizi uzatabilir, süresi dolmuş Amerika vizenizi yenileyebilirsiniz.

amerika vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader