Malavi Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, özellikle Safari turları ve pazar araştırması amacıyla vatandaşlarımızı tarafından sıklıklı ziyaret edilen ülke olan Malavi devletinin vize işlemleri hakkında bilgi vermek amacıyla hazırladığımız Malavi vizesi nasıl alınır? web sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfamızın devamında:

 • Malavi Türklerden vize istiyor mu?
 • Malavi yeşil pasaportlardan vize istiyor mu? gibi sorularınızı sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Malavi Vizesi Nasıl Alınır?

Malavi, safari turuna katılacak vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bir ülkedir. Aynı zamanda ham madde arayışı için en sık seyahat eden ülkeler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla Malavi’ye bir çok gerekçe ile yolunuz düşebilir.

Peki Malavi Vizesi Nasıl Alınır?

Malavi devleti Türkiye’de sadece Fahri konsoloslukla temsil edilmektedir ve iki ülke arası diplomatik ilişkilerin gelişmiş olduğunu söyleyemeyiz. Türkiye’de faaliyet gösteren Malavi Fahri Konsolosluğu vize başvurularında hizmet vermezken aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devletinin tüm pasaport kategorileri Malavi vize işlemlerine tabidir.

Türkiye’ye en yakın Malavi Konsolosluğu Almanya – Berlin’de bulunan Malavi Büyükelçiliğidir. Türkiye aynı zamanda vize ve konsolosluk işlemleri için Malavi Büyükelçiliğine akreditedir. Dolayısı ile vize alacak vatandaşlarımız vize işlemleri için Malavi Berlin Büyükelçiliği ile iletişime geçmeleri gerekecektir.

Malavi Vizesi için Almanya’ya gidilmesi gerekir mi?

Malavi vizesi için Almanya’ya gidilmesi gerekmemektedir. Vizenizi iyi bir planlama yaparak posta yoluyla veya ülkeye girişler sırasında alabilirsiniz.

Ülke girişler de kapı vizesi uygulamasından yararlanabilmeniz için öncelikle online vize başvuru formunu doldurmanız, onaylamanız ve çıktısını ülkeye girerken yanınıza almanız zorunludur. Ülkeye girişler sırasında vizeniz pasaportunuzu basılacaktır.

Online vize başvuru sistemi 1 Kasım 2019 yılında başlamış bir uygulamadır. Malavi e vize için başvuru yapacaksanız öncesinde bazı bilgileri teyit etmeyi, Malavi göçmenlik ofisi ile iletişim kurmayı ve Türk vatandaşları için dikkat edilmesi gereken hususlar var mı bu konular hakkında sahip olduğunuz bilgileri bir kez daha teyit etmeyi unutmayınız.

Malavi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. En az 6 ay geçerli en az 2 boş sayfası olan Pasaport
 2. Pasaport fotokopisi
 3. Kimlik fotokopisi
 4. Malavi vize başvuru formu
 5. Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu – Satın alma yapmayınız
 6. Hotel rezervasyonu
 7. Varsa tur programı
 8. Ticari seyahatler için kaşe ve imzalı davetiye ve davet eden şirket yetkilisinin Malavi kimlik veya oturum müsaadesinin fotokopisi
 9. Malavi vize ücreti
 10. İngilizce, konsolosluğu hitaben yazılmış Malavi seyahat amacınızı, seyahat tarihlerinizi ve tur programınız hakkında detaylı bilgiler veren ıslak imzalı vize talep dilekçesi
 11. Vize onayı sonrası pasaportunuzun geri iade edileceği adres ve iletişim bilgilerini içeren mümkünse şirketinizin kaşesini içeren geri iade zarfı

2020 Malavi Vize Ücretleri

Malavi transit vize ücreti: 65 € (7 günlük vize)
Malavi tek giriş turistik vize ücreti:90 € (3 ay geçeli vize)
Malavi çok giriş kısa dönem vize ücreti: 200 € (6 aylık vize)
Malavi uzun dönem çok girişli vizesi ücreti:270 € (12 aylık vize)
Malavi kısa dönem eğitim vizesi ücreti:
Malavi uzun dönem eğitim vizesi ücreti:

Malavi Berlin Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Malavi Büyükelçiliği Adres:

Westfaelische Strasse 86 10709, Berlin, Almanya

Malavi Büyükelçiliği Telefon:

+ 49 (0) 308431540

Malavi Büyükelçiliği E-posta:

[email protected]

Malavi Büyükelçiliği Çalışma Saatleri:

Vize başvuruları sadece Pazartesi günü 10.00-12.00 saatleri arası kabul edilir.
İşlemi tamamlanmış pasaportlar perşembe günleri 10.00-12.00 saatleri arasında dağıtılır.

Malavi Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Malavi vizesi kaç günde çıkar?

Malavi vizesinin sonuçlanma süresi en az 10 iş günüdür. Bu süre konsolosluk işlem süresini içerir ve kargo ulaştırma sürelerini kapsamaz.

Malavi vize başvuruları reddedilir mi?

Malavi vize başvurularında vize reddi yoktur ancak eksik evrak nedeniyle vize başvurunuz işleme alınmaz. Eksik evraklarla vize başvurusu yapmamanızı önemle hatırlatırız.

Malavi kapı vizesinin riskleri nelerdir?

Malavi konsolosluğu online vize başvuru yapılarak havalimanlarında pasaporta basılan kapı vizesi hizmetlerine 2019 yılında geçmiş ve oldukça yeni bir uygulamadır. Bu uygulama yoğun kullanılan bir uygulama değildir ve sorunları da beraberinde getirebilmektedir.

Bu sorunlar: uçağa alınmama, Malavi sınır polisinin elektronik vize başvurusu hakkında bilgi sahibi olmaması, ülkeye girişlerde kötü niyetli uygulamalar, fahiş vize ücretleri veya bazı uygulamaların Türkiye pasaportlarını kapsamaması gibi sorunlardır. Dolayısı ile Malavi kapı vizesi uygulamasından yararlanacaksınız immigration ofisten vize işlemleri ile alakalı bazı bilgileri teyit etmeyi unutmayınız.

Vize işlemleri hakkında daha bilgi için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader