İsrail Vizesi Almak Zor mu?

İsrail vizesi almak zor mu? İsrail Konsolosluğunun vize şartlarını yerine getirebilen, seyahat amacı inandırıcı olan ve Türkiye’de düzenli bir işe ve gelire sahip kişiler için İsrail vizesi almak zor değildir.

İsrail Konsolosluğunun vize şartları, Schengen vize şartları kadar zor değildir. Dolayısıyla seyahat amacınızın net ve anlaşılır olması halinde İsrail vizenizi kolay alabilirsiniz.

10 kişi ve üzeri grup halinde İsrail vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vizelerini Türkiye’de bulunan Konsolosluklardan alamayacaklardır. İsrail grup vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız İsrail’deki seyahat acentalarından destek almaları ve seyahat acentasının grup vizesi için İsrail İçişleri Bakanlığına müracaat etmesini sağlamaları gerekecektir.

Öte yandan İsrail Konsoloslukları Türkiye’de bulunan Konsolosluklar arasında iletişime en açık Konsolosluklardır. Vize işlemleri ile alakalı sorularınız için İsrail Konsolosluklarını arayabilir veya e-posta ile iletişim kurabilirsiniz.

İsrail Turist Vizesi Almak Zor mu?

Gerçek anlamda gezginseniz ve Türkiye’de düzenli bir geliriniz var ise İsrail turist vizesi almak zor değildir. Ancak yurt dışında ilk defa seyahat edecek ve samimi bir seyahat gerekçeniz yok ise İsrail vize onayı alırken zorlanabilirsiniz.

İsrail turistik vizesi için başvuru yapacaksanız seyahatinizi detaylı bir şekilde planlamanızı, otel, Airbnb ve gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonlarınızı iptal edilebilir rezervasyonlar halinde sununuz. Konsolosluğun sizi yakında tanımasına izin veriniz ve Konsolosluğa hitaben İngilizce veya Türkçe niyet dilekçesi yazınız.

İsrail Ticari Vize Almak Zor mu?

İsrail şirketinden gelen davetiyeniz var ise İsrail ticari vize en kolay alabileceğiniz vize türüdür.

İsrail ticari vize için İsrail’den gelen e-posta ya da faks ortamında temin edilmiş davetiye belgesi sunmanız zorunludur. Davetiye belgesi vize başvurunun yapılacağı İsrail Konsolosluğuna faks çekilecektir. Ayrıca davetiye belgesinin bir örneği de sizde olmalıdır.

Çalışmayanlar İçin İsrail Vizesi Almak Zor mu?

Düzenli bir işi olmayan, üniversite sonrası işsiz kişiler için İsrail vizesi almak zordur. Ancak Türkiye’de üzerinize kayıtlı tapu, araç ruhsatı ve kira gelirleriniz var ise sadece bu evraklarla da İsrail vizesi alabilirsiniz.

Yine çalışmayan/İşsiz kişiler birinci derece yakın akrabalarını vize başvurularında sponsor göstererek İsrail vizesi talebinde bulunabilirler.

İsrail vize başvurunuzu sponsor göstererek yapmayı planlıyorsanız ”Vize Sponsorluğu” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

En Kolay İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

En kolay İsrail vizesi, vize aracı firmalarla alınabilecektir.

İsrail vizesi için hizmet veren vize firmaları üzerinden vizenizi sadece kargo yoluyla alabilirsiniz. Vize firmaları aracılığıyla yapacağınız vize başvurularında Konsolosluklara gitmeniz gerekmeyecektir.

İsrail vize başvurularınız için vize aracı firmalardan destek almadan önce ”İstanbul vize firmaları” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İsrail Vizesi Hangi Şehirlerden Alınır?

İsrail vizeleri şahsi başvuru yapacaksanız sadece İstanbul ve Ankara’da bulunan İsrail Konsolosluklarından alınabilecektir.

İsrail devletinin İzmir, Antalya, Konya, Trabzon, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Edirne, Trabzon, Maraş ve Bursa’da Konsolosluğu ya da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Popüler Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader