İnterrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Vize Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz, ” İnterrail Vizesi ” işlemleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Dağları ovaları, kıta boyunca uzanan nehirleri ve elbette birbirinden çeşitli, renkli ve çok kültürlü kentleriyle Avrupa gezginlerin en çok tercih ettiği rotalardan biri; kıta Avrupa’sını tren yolları boyunca aşmaksa pek çoğunun hayali.

İşte gezginlerin bütün bu hayalleri tek bir Interrail bileti kadar yakın.

Peki İnterrail yapmak için neler gerekli?

İşte bu yazımızda İnterrail hakkında derlediğimiz en güncel bilgileri sizlerle paylaşacak ve;

 • İnterrail Nedir?
 • İnterrail İçin Vize Nasıl Alınır?
 • İnterrail Vizesi için Interrail bileti almak gerekiyor mu?
 • İnterrail yapmak için hangi ülkeden vize almam gerekiyor? gibi yanıt bekleyen tüm diğer soruları cevaplamaya çalışacağız.

İnterrail Nedir?

İnterrail, en basit tabirle gençlerin Avrupa kıtası boyunca ekonomik bir şekilde gezebilmelerini sağlamak için tasarlanmış kombine bir tren bileti sistemidir. Çeşitli kategorilerde çeşitli geçiş olanaklarıyla satışa sunulan ve aynı zamanda bazı feribot rotalarında da geçerli olan bu biletle çok sayıda genç Avrupa kıtasını çok ucuza gezebiliyor, bitmez tükenmez enerjileriyle daima yolda oldukları bu seyahatleri boyunca konaklama masraflarından da büyük ölçüde sıyrılmış oluyorlar.

Interrail için Vize Nasıl Alınır?

Peki tek bir biletle bütün Avrupa’yı gezmemize olanak sağlayan bu tren yolculuğu için vize gerekli mi, ve nasıl alınır? Birden fazla ülkeye giriş yapılacağı için İnterrail vizesi hangi ülke konsolosluğundan alınmalı?

Değerli ziyaretçilerimiz İnterrail vizenizi 3 farklı şekilde alabilirsiniz:

Ekonomik olsun isterseniz vize talep edeceğiniz Konsolosluğa başvuru yaparak,

Bulunduğunuz şehirde Konsolosluk yok ise ilgili ülkenin vize başvuru merkezine başvuru yaparak,

vize reddi ile karşılaşmamak ve nispeten daha kolay bir vize süreci geçirmek için Schengen vize takip ve danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak vizelerinizi alabilirsiniz.

İnterrail Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

İnterrail yapmak isteyen gezginler öncelikle seyahat planlarını yapmalılar. İnterrail ile Avrupa’ya gidecek olan gençler hangi ülkelere ne zaman gidecekler, hangi ülkede kaç gün kalacaklar bunları belirlemeli ve vize başvurularını ona göre yapmalılar.

Ayrıca İnterrail vizesi başvuruları esnasında da belirlemiş oldukları seyahat planlarına uygun olarak öngördükleri konaklama bilgilerini başvuruyu gerçekleştirecekleri konsoloslukla paylaşmaları gerekecektir.

İnterrail yapmak isteyen gezginlerin vize başvurularında dikkat etmeleri gerekenlere ve İnterrail vizesi başvurusuyla ilgili çeşitli püf noktalarına aşağıda değineceğiz.

İnterrail yapmak isteyen herkesin öncelikle -mümkünse çok girişli- Interrail yapılan süre boyunca gezilecek ülkelerin çoğunluğunda geçerli olan bir Schengen Vizesi’ne ihtiyacı vardır.

İnterrail yapmak isteyen gençler, herhangi bir Schengen ülkesinden almış oldukları İnterrail için Schengen Vizesi ile Interrail seyahatlerini gerçekleştirebilir, raylar boyunca Avrupa’yı kat edebilirler.

İnterrail için Schengen Vizesi Nedir?

Interrail için Schengen Vizesi: tam 26 üye devletten oluşan Schengen bölgesi (Schengen Area) ülkelerine tek bir vize giriş yapma hakkı özel izine Schengen vizesi denmektedir. Schengen vizesi başvuru sahibinin daha önce aldığı Schengen vizelerine bakılarak maksimum 90 gün olacak şekilde düzenlenir.

İnterrail vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımıza interrail biletlerinin süresi kadar vize düzenlenebilir. 30’luk İnterrail bileti alan vatandaşlarımız 30 gün geçerli Schengen vize süresi verilmesi muhtemeldir.

Yine 60’lık İnterrail bileti almış ve daha öne Schengen seyahat geçmiş olmayan vatandaşlarımıza sadece bilet süreleri kadar geçerli Schengen vizesi verilebilmektedir.

Schengen vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımızın düzenli gelirleri yok ise vize başvurularında mutlaka birinci derece yakın akrabalarını sponsor göstermeleri gerekecektir.

Vize sponsoru başvuru sahibinin birinci derece yakın akrabası olmalıdır. Abi, abla vb. kardeş sponsorlukları ise Konsolosluklar tarafından geçerli kabul edilmemektedir.

İnterrail için Schengen Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gezginler, gençler yukarda da ifade ettiğimiz gibi herhangi bir ülkeden alacakları geçerli, mümkünse çok girişli bir Interrail için Schengen Vizesi ile tüm Schengen ülkelerini tren seyahatleri ve vize geçerlilik süreleri boyunca ziyaret edebileceklerdir.

Bu noktada Interrail yapmak isteyen ve Interrail Vizesi almak isteyen gençlerin dikkat etmeleri gereken husus, başvuru yapacakları ülke tercihleridir.

Gezginler, Interrail yapacakları süre boyunca aşağı yukarı ne yapacaklarını planlamalı ve hangi ülkede ne kadar süreyle kalacaklarını bilmeliler.

Öncelikle Interrail yapacak gezginler Interrail yapacakları seyahatleri sırasında Schengen bölgesi dışındaki bir ülkeye giriş yapacaklarsa, yeniden Schengen bölgesine dönerek seyahatlerine sorunsuz devam edebilmek için çok girişli bir Interrail için Schengen vizesine ihtiyaç duyacaklardır.

Ayrıca Interrail Vizesi almak isteyen gezginler, Interrail yapabilmelerini sağlayacak Schengen Vizelerini seyahatleri boyunca en uzun süreyle konaklayacakları ülkeden almalılardır.

Interrail için örneğin Macaristan’da en uzun süre konaklayacağı için Interrail için gerekli Schengen vize başvurusunu Macaristan üzerinden gerçekleştirmiş ve vizesini almış bir gezgin; Schengen Vizesi bölgesine bir başka ülkeden giriş yapması gerektiğinde herhangi bir sorunla karşılaşırsa Interrail yapıyor olduğunu ve en uzun süre konaklayacağı ülke Macaristan olacağı için ilgili gerekli Schengen Vizesini Macaristan Konsolosluğu üzerinden aldığını söyleyebilir ve hiçbir yaşamadan yolculuğuna devam edebilir.

Öte yandan Interrail için Schengen Vizesi almak isteyen gezginler için başvuru yapılacak ülke tercihi konusunda bir başka püf noktası daha var:
Schengen ülkelerinin vize başvuru şartları ve vize başvuruları için istenen evrakları değişkenlik gösterebilmekte.

Örneğin bazı Schengen bölgesi ülkeleri Interrail için Vize Başvurusu yapmak isteyen gezginlerden, gençlerden Interrail bileti talep ediyor. Pek çok gezginse henüz seyahat planlarını tam olarak netleştirmemiş oldukları ve elbette vize başvuruları sonuçlanmadan biletlerini de almak istemedikleri için bu durumdan memnun kalmıyorlar. Bu noktada yapılacak en doğru şey, seyahat edilecek tarihe göre en güncel bilgilere ulaşarak, önceden alınmış bir Interrail bileti talep etmeyen Schengen vizesi bölgesi ülkelerini araştırmak.

Yine örneğin Macaristan Konsolosluğu, Macaristan için İnterrail Schengen Vizesi başvurusu yapan gençlerden Interrail tren bileti alınmış olmasını talep etmiyor. Bu sebeple de pek çok gezgin, Interrail için Schengen Vizelerini Macaristan üzerinden almaya çalışıyorlar.

Macaristan Schengen Vizesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için ” Macaristan Vize Danışmanlık ” yazımızı okuyabilirsiniz.

İnterrail İçin En Hızlı Schengen Vizesi Hangi Ülkeden Alınır?

En hızlı Schengen vizesi aşağıdaki ülkelerden alınmaktadır. Ancak vize başvurusu yapabilmek için Konsolosluklar seyahat tarihi ile randevu arasında en az 15 iş günü süre bulunmasını veya VİP vize başvurusunda bulunmanızı talep edebilir.

En hızlı Schengen vizesi veren ülkeler:

 • Fransa,
 • İtalya,
 • Yunanistan,
 • İsviçre,
 • İsveç ve
 • Danimarka’dır.

Daha detaylı bilgi için “ En hızlı Schengen vizesi veren ülkeler ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Çok Girişli Schengen Vizesi Nedir?

Interrail için çok girişli (multiple) Schengen vize: 26 Schengen devletine, Bulgaristan, Romanya ve Hırvatistan’a vize geçerlilik süresi boyunca sınırsız giriş-çıkış hakkı veren vizedir.

Multiple/Çok girişli Schengen vizesi genel anlamda: İnterrail yapacak gezginler dışında Schengen bölgesine sık seyahat edenlere ve eski Schengen vizelerini doğru kullananlara verilmektedir.

İnterrail için Schengen Vizesi Evrakları

Interrail için Schengen Vizesi’ne başvururken sunulacak evraklar, başvuru sahibinin mesleki durumuna ve başvurunun hangi Konsolosluğa yapılacağına göre değişkenlik göstermektedir.

Konsolosluklar, Schengen vizesi başvuruları için başvuru sahiplerinden: kişisel bilgilerini, iş bilgilerini, finansal bilgilerini ve seyahat amaçlarını ispat etmelerini talep etmektedir.

Bu doğrultuda çeşitli meslek gruplarına göre değişebilen İnterrail için Schengen Vizesi evrakları aşağıdaki gibidir:

 • Seyahat dönüşü en az 3 ay geçerli pasaport
 • 2 adet eski vizelerde kullanılmamış 35×45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf
 • Eksiksiz ve İngilizce doldurulmuş ıslak imzalı Schengen vize başvuru formu
 • Randevu belgesi
 • İlgili para birimine göre Konsolosluğun vize ücreti ve varsa ilgili vize başvuru merkezi ücreti
 • Seyahat tarihinden önce başlayan ve dönüş tarihinden sonra sona eren Schengen seyahat sağlık sigortası
 • Açıkta kalan gün olmayacak şekilde yapılmış otel rezervasyonu veya konaklama bilgileri.
 • Gidiş-dönüş bilet rezervasyonları varsa ara geçişleri gösterir tren ve otobüs biletleri
 • İsteniyorsa Interrail bileti
 • Detaylıca yazılmış ülkelere giriş-çıkış yapılacak tarihleri belirten İngilizce vize talep dilekçesi
 • Son 3 aylık, içerisinde seyahati finanse edecek miktarda bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmıi orijinal ve güncel banka hesap özeti.
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaportların fotokopileri
 • Aile bilgilerini gösterir E-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Barkodlu İkametgah belgesi
 • Varsa tapu, araç ruhsatı ve kira sözleşmesi fotokopileri

Vize başvuru sahibi öğrenci ise:

 • Öğrencilik belgesi
 • Noter onaylı orijinal Muvafakatname (18 yaşından küçükler için)
 • Sponsorun son 3 aylık, seyahati finanse edecek miktarda bakiyesi olan orijinal banka hesap özeti
 • İngilizce Sponsorluk dilekçesi
 • Sponsorun eksiksiz iş yeri evrakları
 • Sponsorun kimlik fotokopisi
 • Sponsorun tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Vize başvuru sahibi freelance çalışan ise:

 • Varsa noter onaylı iş sözleşmesi
 • Uzmanlığı gösterir diploma ve sertifika fotokopileri
 • İngilizce Referans yazısı
 • Portfolyo ve CV fotokopisi.

Vize başvuru sahibi şirket çalışanı ise:

 • İngilizce çalışma ve izin yazısı
 • Islak imzalı ve kaşeli maaş bordroları
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü
 • Faaliyet belgesi aslı,
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi.

Vize başvuru sahibi memur ise:

 • İngilizce çalışma ve izin yazısı.
 • Görev kimlik kartı fotokopisi
 • Maaş bordroları
 • SGK tescil ve işe giriş bildirgesi.

Vize başvuru sahibi çalışmıyorsa:

 • Sponsor dilekçesi
 • Sponsorun banka hesap özeti
 • Sponsorun iş evrakları
 • Sponsorun kimlik fotokopisi
 • Sponsorun tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Interrail için Schengen Vize Ücreti Ne Kadar?

İnterrail için alınacak Schengen Vizesi ücreti, başvurunun gerçekleştirileceği ülkeye, konsolosluğa göre farklılık gösterebiliyor. Genel anlamda ücretler hakkındaki bilgiler madde madde şöyle;

 • Schengen vize ücreti 80 €.
 • 0-6 yaş arası çocuklar için turistik Schengen vize ücreti alınmaz,
 • 6-12 yaş arası çocuklar için turistik Schengen vize ücreti: 40 €.
 • Vize başvuru merkezi servis ücreti: 15-30 € arasında değişmektedir.

Ayrıca ek ücret karşılığında isteğe bağlı Ekspres, Vip, Flexi, Premium Lunch ve Prime Time hizmetleri satın alınabilmektedir.

Daha detaylı bilgi için ” Schengen Vize Ücretleri ” yazımızı okuyabilir, konsoloslukların vize ücretleri hakkındaki en güncel ve ayrıntılı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler Interrail için Schengen Vizesi Başvurularında Sponsor Göstermek Zorunda mı?

Öğrenciler, uygun finansal duruma sahip olmamaları durumunda Interrail için Schengen Vizesi başvuruları sırasında sponsor göstermeliler.

Yeşil pasaport sahibi gezginlerin, Interrail için Schengen Vizesi almaları gerekiyor mu?

Yeşil Pasaport sahibi gezginler, maksimum 90 güne kadar Schengen vizesi almadan da Interrail yapabilirler.

Interrail için Schengen Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapılır?

Interrail için Schengen vizesi yapacak gezginler için başvurular;

 • İstanbul ve Ankara’dan: seyahat tarihinden en geç 15-21 iş günü önce,
 • İzmir, Bursa, Trabzon, Antalya ve Gaziantep’ten seyahat tarihinden en geç 25-35 iş günü önce yapılmış olmalıdır.
 • Interrail için Schengen vizesi için en erken vize başvurusu yapma süresi seyahat tarihinden önce 180 gündür.

Ülkelere Göre Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar? (2022-2024)

Almanya Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Schengen vizesi İstanbul ve Ankara’dan ortalama randevu tarihi sonrası 10-21 iş günü arasında çıkmaktadır. Bu süre istisnai durumlarda uzayabilmektedir.

Gaziantep, Antalya, Bursa ve Trabzon’dan yapılan Almanya Schengen vizesi 15-25 iş günü arasında çıkmaktadır.

Avusturya Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya Schengen vizesi başvuruları randevu İstanbul ve Ankara’dan 8-15 iş günü,

Gaziantep, Antalya, Trabzon, Bursa ve Bodrum’dan 15-25 iş gününde çıkmaktadır.

Avusturya konsoloslukları işlem sürerken yeni evraklar ve bankaya yatan yüksek, meblağlar nedeniyle açıklama istemektedir. Bu durum Avusturya vizesinin çıkış süresinin uzamasına neden olabilir.

Belçika İnterrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika Schengen vizesi randevu tarihi sonrası İstanbul ve Ankara’dan 10-21 iş günü,
Gaziantep, Antalya, Bodrum, Bursa ve Trabzon’dan 15-25 iş gününde çıkmaktadır.

Çekya Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çekya Schengen vizesi randevu tarihi sonrası İstanbul ve Ankara’dan 15-21 gün,
İzmir, Gaziantep, Antalya, Bodrum, Trabzon ve Bursa’da 15-25 iş gününde çıkmaktadır.

Danimarka Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka Schengen vizesi randevu tarihi sonrası İstanbul ve Ankara’dan 6-15 iş günü arasında,
İzmir, Bursa, Antalya ve Gaziantep’ten 10-21 iş gününde çıkmaktadır.

Estonya İnterrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Estonya Schengen vizesi sadece Ankara Estonya Büyükelçiliğinden değerlendirildiği için vize başvuruları 15-21 iş gününde çıkar.

Fransa Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa Schengen vizesi en hızlı çıkan Schengen vizeleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

Pasaportunuzda daha önce aldığınız ve parmak izi verdiğiniz (VİS) Schengen vizesi var ise Fransa Schengen vizesi 3-5 iş gününde çıkmaktadır.

Fransa Vip Schengen vizesi başvuru yapıldığı güne bağlı olarak 2-5 iş gününde çıkabilir.

Finlandiya Interrail için Schengen Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Çıkar?

Finlandiya Schengen vizesi İstanbul ve Ankara’dan randevu tarihi sonrası 10-21 iş günü arasında çıkmaktadır.

Gaziantep, Antalya, İzmir, Bursa, Trabzon ve Bodrum’dan yapılan Finlandiya Schengen vizesi 15-21 iş gününde çıkar.

Hollanda Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda Schengen vizesi İstanbul ve Ankara’dan 6-15 iş günü,

Antalya, Gaziantep, Bursa, Trabzon ve Bodrum’dan 15-21 iş gününde çıkmaktadır.

Polonya Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya Schengen vizesi İstanbul ve Ankara’da 15-21 iş günü,

Gaziantep, Antalya, Bursa, Trabzon ve Bodrum’dan yapılacak vize başvurularında ise 15-25 iş günü arasında çıkar.

Portekiz Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Portekiz İle Macaristan Konsolosluğu arasında yapılan vize temsiliyet anlaşması nedeniyle İstanbul’dan yakılacak Portekiz vize başvuruları Macaristan Konsolosluğu tarafından değerlendirilecektir.

Macaristan Konsolosluğunun yoğun olmadığı dönemlerde Portekiz vize başvurusu 10-15 iş gününde sonuçlanacaktır.

Yoğun dönemlerde İstanbul’dan yapılacak Portekiz Schengen vize başvurusu seyahat tarihinden 2 gün önce çıkmaktadır.

Ankara ve İzmir’den yapılacak Portekiz Schengen vizesi ise 8-15 iş gününde çıkar.

Letonya Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Belli Olur?

Türkiye genelinde yapılan Letonya Schengen vize başvuruları sadece Ankara’den değerlendirildiği için vize başvuruları 15-21 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Litvanya Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Tüm Türkiye Litvanya Schengen vizesi başvuruları hakkında Ankara Büyükelçilik karar vermektedir. Bu doğrultuda vize işlemleri 15-21 iş günü sürmektedir.

Lihtenştayn Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Belli Olur?

Lihtenştayn devletinin Türkiye’de konsolosloğu olmaması nedeniyle vize başvuruları İsviçre Büyükelçiliği tarafından kabul edilecektir.

Lihtenştayn vize başvuruları İstanbul ve Ankara’dan 6-15 iş gününde çıkmaktadır.

Lüksemburg Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Belli Olur?

Lüksemburg Schengen vizesi İstanbul ve Ankara’da 15-21 iş günü arasında çıkar.

İzmir, Gaziantep, Antalya, Bodrum ve Trabzon’da 15-25 iş günü arasında çıkar.

Macaristan Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan Schengen vizesi İstanbul, İzmir ve Ankara’da 10-15 iş gününde çıkar.

Yoğun dönemlerde Macaristan Schengen vizesi seyahat tarihinizden 2 gün önce çıkabilir.

Norveç Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

Norveç Schengen vizesi uzun sürede sonuçlanan bir vizedir.

Norveç Schengen vizesi UDI (Norveç Göç İdaresi) soruşturmasına girmemesi durumunda 10-15 iş gününde sonuçlanmaktadır.
İdari soruşturmaya giren Norveç vize başvuruları 15-30 iş gününde çıkmaktadır.

Slovenya Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Belli Olur?

Slovenya Interrail için Schengen vizesi 10-21 iş gününde çıkmaktadır.

İstanbul’dan yapılan Slovenya Schengen vize başvurularını Macaristan Konsolosluğu değerlendirdiği için yoğun dönemlerde vize başvuruları seyahat tarihinizden 2 gün önce çıkabilir.

Slovakya Interrail için Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Slovakya Schengen vizesi başvuru yapılan tarihten sonrası 8-15 iş gününde çıkmaktadır.

İspanya Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İstanbul ve Ankara’dan İspanya turistik vizesi başvuru yapabilmek için seyahat tarihinizden önce 17 takvim günü sürenin bulunması zorunludur.

Antalya ve İzmir’den yapılacak İspanya Interrail için Schengen vizesi başvuruları için seyahat tarihinden önce 22 takvim günü süre bulunması zorunludur.

İtalya Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya Interrail için Schengen vizesi Türkiye’de en hızlı çıkan Schengen vizeleri arasında yer alır.

Pasaportunuz parmak izi verdiğiniz eski Schengen vizeleriniz var ise İtalya Schengen vizesi İstanbul, Ankara ve İzmir’de 3-6 iş gününde çıkar.

İtalya Schengen vizesi Antalya, Gaziantep, Bursa ve Trabzon’da 5-15 iş günü arasında çıkmaktadır.

İtalya Konsolosluğu ilk Schengen vize başvurularında mülakat uygulaması vardır. Mülakat nedeniyle vize başvuruları daha uzun sürede çalabilir.

Pasaportunda geçmişte alınan Schengen, İngiltere, Amerika, Kanada ve Japonya vizesi olanlar İtalya Vip vize başvurusu ile İtalya Schengen vizelerini hızlı alma şanslarını arttırabilirler.

İsviçre Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre Schengen vizesi İstanbul’dan 6-15 iş günü,

İsviçre Schengen vizesi Ankara’dan 10-15 iş günü arasında çıkar.

İsveç Interrail için Schengen Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Çıkar?

İsveç Schengen vizesi İstanbul ve Ankara’dan 7-15 iş günü,

Antalya, Gaziantep, Trabzon, Bursa’da ise 10-15 iş günü arasında çıkmaktadır.

İzlanda Interrail için Schengen Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İzlanda Schengen vizesi İstanbul ve Ankara’dan 6-15 iş günü,

İzmir, Antalya, Gaziantep, Trabzon ve Bodrum’dan 10-21 iş günü arasında çıkmaktadır.

Yunanistan Interrail için Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Schengen vizesi İstanbul, Ankara, Edirne ve İzmir’de 5-15 iş günü arasında çıkar.

Yunanistan Schengen vizesi Antalya, Gaziantep, Bursa, Trabzon, Bodrum, Kuşadası, Ayvalık, Marmaris’te 10-21 iş günü arasında çıkmaktadır.

Interrail için Schengen Vize Reddi Alanlar Ne Yapmalı?

Interrail için Schengen vize reddi alanlar, önce konsolosluğun neden vize reddi verdiğini tespit etmeli, ardından ret sorunlarını ortadan kaldırarak yeni vize başvurusu yapmalıdırlar.

Vize reddi sonrası tekrar başvuru yapacaklar mümkün olduğunca iptal edilebilir gerçek otel ve uçak bileti rezervasyonları ile yapılmalıdır.

Interrail için Schengen vize reddi sonrası yapılacak yeni başvuruda seyahat amacı daha ikna edici ve inandırıcı olmalı, imkan var ise yeni başvuru davetiyeli veya Interrail biletli yapılmalıdır.

Schengen vize reddi sonrası yeni başvuru, daha kolay vize alınabileceği düşüncesiyle ikinci bir ülkeye yapılmamalı, aynı ülke Konsolosluğuna yapılmamalıdır.

Yine parmak izi bilgileriniz 26 Schengen devletinin ortak kullandığı veri tabanında kayıtlı olduğu için ret kararı sonrası pasaportunuzu değiştirerek vize başvurusu yapmayınız.

Bu konuyla ilgili de daha detaylı bilgi için “ Vize Reddi İtirazı Danışmanlığı “ yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader