Bursa İngiltere Vizesi & Bursa Vize Danışmanlık Hizmeti

İngiltere vizesi almak isteyen, Bursa’da ya da çevre illerde ikamet eden ve Bursa İngiltere Vizesi süreçleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler için; vize türleri, başvuru merkezi işlemleri ve hizmetleri, vize başvuru ücretleri hakkında bilgiler vermeyi hedeflediğimiz sayfamıza hoşgeldiniz.

Birleşik Krallık topraklarına seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşlarının kendilerine en yakın İngiltere Vize Başvuru Merkezi üzeriden zorunlu prosedürleri tamamlamaları gerekecektir.

İngiltere vize başvuru işlemlerinin tamamlanabileceği, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden biri de Bursa’da bulunmaktadır.

İngiltere vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Ankara ya da İstanbul’a gitmeden, İngiltere vize işlemlerinin tamamını Bursa’dan tamamlayabilirler.

Bursa’dan İngiltere vize başvurusu için Bursa’da ikamet ediyor olmak, ikameti resmi belgeyle kanıtlamak zorunluluğu yoktur. İngiltere vize işlemleri, başvuru sahibinin randevuya katılım sağlayabileceği, vize başvuru merkezi bulunan tüm illerden tamamlanabilir.

Yetkili İngiltere vize başvuru merkezi bulunan şehirler; Ankara, Antalya, İzmir, Gaziantep, Adana,İstanbul ve Bursa’dır. Vize çıkış süreleri ve vize için gerekli evraklar başvuru yapılan vize merkezine göre değişiklik göstermez.

Bursa ’dan İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi almak isteyen ve vize başvuru işlemlerini Bursa İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirecek kişilerin öncelikle vize randevusu almaları gerekecektir. Bursa İngiltere vize randevusu online vize başvuru sistemi üzerinden Bursa vize başvuru merkezi seçilerek alınmalıdır.

Bursa’dan İngiltere vizesi almak için seyahat nedenine uygun doğru vize kategorisine ait İngiltere vize formu doldurulmalıdır. Bu form sadece İnternet üzerinden, resmi İngiltere vize başvuru sitesinden doldurulabilir. Başvuru yapılan şehre göre vize formu değişmez.

İngiltere vize başvuru formu eksiksiz ve seyahat nedenine uygun olarak doldurulduktan sonra vize randevusu alınacaktır. Randevu telefonla Bursa başvuru merkezi aranarak ya da şahsen gidilerek alınamayacaktır. Randevu başvuru sistemi üzerinden online olarak Bursa İngiltere vize merkezi seçilerek alınacaktır. Başvuru sistemine evraklar taranarak yüklenebilir ya da randevuya evraklarla beraber gidilebilir. Başvuru sahibi tercihine uygun vize randevusunu evrakları kendi tarayacağı şekilde ya da merkeze tarama yaptıracak şekilde almalıdır. (Bkz: İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme)

Randevu günü Bursa’dan parmak izi verilecek, başvuru dosyası ve pasaport Bursa İngiltere vize başvuru merkezi tarafından İstanbul’a, İngiltere Başkonsolosluğu’na gönderilecektir. Tüm illerden yapılan İngiltere vize başvuruları Başkonsolosluk vize bölümü tarafında değerlendirilmektedir. Bu nedenle başvuru yapılan şehre göre vize reddi ya da onayı alma durumu değişmemektedir.

Bursa ’dan İngiltere Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’ye turist olarak gitmek isteyen ve Bursa’dan İngiltere turistik vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin sırasıyla zorunlu başvuru adımlarını tamamlamaları ve Bursa başvuru merkezine şahsen gitmeleri gerekmektedir.

Bursa’dan İngiltere’ye vize almak için seyahat nedenine uygun turistik İngiltere vize formu doldurulmalıdır. Vize evrakları başvuru yapacak kişinin durumunu doğru şekilde aktaran, güncel tarihli evraklar olmalıdır. İngiltere turistik vize evrak listesi eksiksiz hazırlanmalı, başvuru yapan kişinin varsa özel durumlarını gösteren ek evraklar hazırlanmalıdır ve ret riski azaltılmalıdır.

Bursa’dan turistik İngiltere vize başvurusu yapacak kişiler başvuru merkezi tarafından sunulan ek hizmetlerden faydalanarak; vize çıkış süresini hızlandırabilir, vip başvuru yapabilir ve evrak tarama işlemi için merkezden hizmet alabilir. Bursa’dan satın alınamayan tek hizmet, İngiltere vizesinin 24 saatte sonuçlanması sağlayan Super Priority olarak adlandırılan ekspres vize başvuru hizmetidir.

Bursa İngiltere vize başvurusu öncesi turistik vize evraklarının ve başvuru kategorisi için sağlanması gereken şartların detaylı incelenmesini tavsiye ediyoruz.
Başvuru sonrası Bursa’dan yapılan İngiltere turistik vize başvurusu diğer illerden yapılan başvurular ile aynı sürede, 21 günde sonuçlanacaktır. Bursa’dan başvuru yapıldığında vize sonucunun daha geç alınması ya da ret riskinin olması gibi bilgiler doğru değildir.

Turistik İngiltere vize başvurusu için Bursa İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri için randevu alınabilmektedir.Başvuru merkezi diğer günler hizmet vermemektedir. İşlemlerin sonuçlanması sonrası Bursa İngiltere vize başvuru merkezi pasaport teslimi yapmamaktadır. Bursa’dan İngiltere vize başvurusu yapılması durumunda, vize çıktıktan sonra pasaport başvuru sahibine kargo ile gönderilmektedir.

Turistik vize randevusu için gitmeniz Bursa Sheraton İngiltere vize başvuru merkezi adresi:

Sheraton Bursa Hotel, Odunluk Mah., Akpınar Cad., 16110, Nilüfer Bursa

Bursa İngiltere vize başvuru merkezi çalışma günleri ve saatleri:

Salı, Çarşamba, Perşembe 08:00-15:45

Bursa’dan İngiltere Ticari Vize Nasıl Alınır?

Bursa’dan İngiltere ticari vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin durumlarına uygun vize evraklarını hazırlamaları ve online İngiltere vize başvuru sistemi üzerinden ticari vize seçeneğini seçerek vize formunu doldurarak randevu almaları gerekecektir. Vize randevusu alınırken başvuru merkezi bulunan 7 il seçeneği görülecektir.

Randevuya katılım Bursa’dan olacaksa bu ekranda Bursa seçilmelidir. Seçim sonrası başvuru merkezi değişikliği yapılması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle ticari İngiltere vize başvurusu için Bursa başvuru merkezi seçimi yapıldıysa randevuya katılım Bursa’dan olmak zorundadır.

Bursa İngiltere Vize Merkezi’nde parmak izi verilerek pasaport teslimi yapılacaktır. İngiltere ticari vize başvurusu için Bursa ya da diğer illerde mülakat uygulaması bulunmamaktadır.

İngiltere ticari vize başvurusu için başvuru sahibi adına davetiye gelmiş olmalıdır. Seyahatin amacı davetiye ile açıklanmalı, Türkiye’de çalışılan şirketten de seyahati destekleyen ve açıklayan yazı alınmalıdır. Ayrıca ticari vize için şirket sponsorluğu ve şirket banka hesap dökümü başvuru dosyasına eklenmelidir. Tüm masraflar gönderen ya da davet eden firma tarafından karşılanıyor olsa da, Bursa’dan yapılan İngiltere ticari vize başvurusu esnasında başvuru sahibinin şahsi banka hesap dökümleri de sunulmalıdır.

Bursa İngiltere ticari vize başvurusu turistik vizede olduğu gibi haftanın 3 günü yapılabilmektedir. Bursa’dan başvuru sonrası İngiltere ticari vize sonuçlanma süresi 21 gün olacaktır. Ticari seyahatin acil olması durumunda Bursa’dan ekspres İngiltere vize başvurusu yapılabilecektir.

Bursa’dan İngiltere Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Ziyaret amacı ile İngiltere’ye gidecek olan; Bursa’da yaşayan ya da İngiltere vize başvurusu yapabileceği en yakın şehir Bursa olan kişilerin işlemleri tamamlayabilmeleri için online olarak İngiltere vize randevusu almaları gerekecektir. Bursa’dan İngiltere vize randevusu telefon ile ya da mail yoluyla alınamamaktadır. Bursa Sheraton Hotel’de bulunan İngiltere vize başvuru merkezinden randevu almak için online başvuru formu doldurulmalı ve vize ücreti ödenmelidir. Randevu günü ise evrak ve pasaport teslimi yapılarak parmak izi verilecektir.

Bursa’dan İngiltere aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için evrakların doğru hazırlanması ve vize formunun doğru doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru kararı doldurulan form ve evraklar incelenerek verilmektedir. Bursa vize başvuru merkezi randevu günü mülakat yapmamaktadır. Değerlendirme tamamen sunulan evraklar ve doldurulan form üzerinden, İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılacaktır. Bursa’da yaşayanların İngiltere vize başvurusu için süreçte Ankara’ya ya da İstanbul’a gitmeleri gerekmeyecektir. Tüm İngiltere vize işlem adımları Bursa’dan tamamlanabilmektedir.

Bursa’dan İngiltere aile arkadaş ziyareti vizesi sonuçlanma süresi 21 gündür. Acil seyahatler için Bursa İngiltere vize başvuru merkezi hızlı vize seçenekleri sunmaktadır. Bursa’dan ekspres İngiltere vize başvurusu yapılarak 5 iş gününde vize alınabilmektedir.

Bursa’dan İngiltere ziyaretçi vizesi başvuruları Sheraton Hotel’de bulunan yetkili İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden kabul edilmektedir.Merkez haftanın 3 günü çalışmakta, 08:00-15:45 saatleri arasında randevulu olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için ” Davetiyeli İngiltere vizesi nasıl alınır? ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bursa’dan İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’de eğitim almak isteyen, öğrenci vizesi alarak İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler vize işlemlerini Bursa’dan tamamlayabilirler.

İngiltere öğrenci vizesi başvuru işlemleri için parmak izi beyan edebileceğiniz resmi İngiltere vize başvuru merkezlerinde biri de Bursa’dadır. Bursa’da ikamet eden ya da Bursa’ya yakın illerde yaşayanlar İngiltere öğrenci vizesi işlemlerini Sheraton Hotel’de bulunan yetki başvuru merkezi üzerinden tamamlayabilirler.

Bursa İngiltere öğrenci vizesi işlemleri için öncelikle okul kaydınızı tamamlamış olmanız gerekiyor. Henüz okul kaydınızı yaptırmadıysanız ve İngiltere’den bir okuldan kabul mektubu almadıysanız İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapılması mümkün değildir.

İngiltere’de bir eğitim kurumuna kayıt yaptırıldıktan sonra e resmi kabul mektubu alındıktan sonra online başvuru formu doldurularak Bursa’dan İngiltere öğrenci vizesi randevusu alınabilir. Randevu günü başvuru sahibi Bursa İngiltere vize başvuru merkezine giderek parmak izi vermeli ve evraklarını teslim etmelidir.

Uzun süreli ya da kısa süreli tüm İngiltere öğrenci vizesi başvuruları Bursa’dan yapılabilir. Öğrenci vizesi başvurusu için İstanbul’a ya da Ankara’ya gidilmesi, Konsoloslukla görüşülmesi gerekmemektedir.

Bursa’dan yapılan İngiltere öğrenci vizesi başvurusu sonuçlanma süresi 3 haftadır. Bu süre yetkili başvuru merkezi bulunan diğer şehirlerde de aynıdır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için ” İngiltere Öğrenci Vizeleri ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bursa’dan İngiltere Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Krallık’ta bir okulda dil eğitimi almak üzere vize başvurusu yapılmadan önce okul araştırması yapılmalı, dil öğrenme amacına uygun bir okula kayıt yaptırılmalıdır. Okul kaydı sonrası ise vize başvuru prosedürleri için kullanılacak okul kabul mektubu okuldan talep edilmelidir.

Bursa’dan İngiltere dil okulu vizesi başvurusu için okul kabul mektubuna ek olarak, eğitim sürecinde eğitim masraflarının ve diğer masrafların nasıl karşılanacağını kanıtlayan evraklar hazırlanmalıdır. Öğrencinin İngiltere’deki masrafları karşılayabileceğini kanıtlayamaması durumunda, dil okulu ödemesi yapılmış ve kayıt tamamlanmış olsa da vize reddi alınacaktır. Bu nedenle sadece okul kaydının tamamlanmış olması Bursa İngiltere dil okulu vize başvurusunun olumu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. Başvuru dosyası hazırlanırken hem gelir durumu doğru açıklanmalı hem de neden dil eğitimine ihtiyaç duyulduğu anlatılmalı ve kanıtlanmalıdır.

İngiltere dil okulu öğrenci vizesi işlemlerinde vize evrakları kadar başvurunun doğru tamamlanması da önemlidir. Bursa’dan yapılacak öğrenci vizesi başvurusu için vize formu hatasız doldurulmalı, online başvuru sistemi üzerinden Bursa vize başvuru merkezi seçilerek randevu alınmalıdır. İngiltere di okulu vizesi için randevu günü parmak izi verilmesi zorunludur. Bu nedenle başvuru sahibinin randevu saatinde başvuru merkezine şahsen gitmesi gerekecektir.

Bursa İngiltere Vize Danışmanlık

İngiltere vize başvuru işlemlerinin hatasız tamamlanması vize onayı alınması için büyük öneme sahiptir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra, evrakların Konsolosluğa gönderimi öncesi vize başvuru merkezleri kontrol yapmamaktadırlar. Evrakların ya da vize formlarının sorumluluğu tamamen başvuru sahibine aittir. Yetkili merkezlerin evrak kontrol etme ya da başvuru sahiplerini yönlendirme yetkileri yoktur. Bu nedenle başvuru öncesi vize dosyasının eksiksiz hazırlandığından ve formların doğru doldurulduğundan emin olunması gerekmektedir.

İlk defa İngiltere vize başvurusu yapacak, işlemler hakkında detaylı araştırma yapmak için zamanı olmayan ya da süreçle ilgilenmek istemeyen kişiler Bursa İngiltere vize başvuru işlemlerini danışmanlık hizmeti alarak tamamlayabilirler.

Bursa İngiltere vizesi danışmanlık hizmetleri; vize evraklarının hazırlanması, Bursa’dan İngiltere vize randevu alımı, vize başvuru formlarının doldurulması, vize dilekçelerinin yazılması gibi hizmetleri kapsamaktadır. Bu hizmetler alınarak Bursa İngiltere vizesi alımı kolaylaştırılabilir ve vize ret riski eksiksiz başvuru ile azaltılabilir.

Bursa İngiltere Vize Ücretleri

Birleşik Krallık vize başvurusu için başvuru işlem ücretleri başvuru kategorisine, satın alınan ek hizmet ücretlerine ve başvuru yapılan ile göre değişmektedir. Vize harç ücretleri tüm başvuru merkezleri için aynı olsa da, ek hizmet ücretleri ve bazı şehirlerden yapılan başvurularda ek giderler söz konusu olacaktır.

Ayrıca seçilen randevu günü ve randevu esnasında alınan hizmetlere ve önceliklere bağlı olarak da işlem ücretleri değişebilmektedir.

Turistik, ticari, aile ziyareti, kısa süreli eğitim, kısa süreli tedavi akademik ziyaret gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde vize ücretleri vize süresine bağlı değişir. Ziyaret amaçlı seyahatler olarak adlandırabileceğimiz bu vize türleri için 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ya da 10 yıllık İngiltere vize başvurusu yapılabilmektedir.

Vize harç ücret bilgisi için ” İngiltere vize ücretleri ” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bursa İngiltere vize ücretleri diğer illerin başvuru harç giderleri ile aynıdır.

Örneğin; Ankara ya da İstanbul’dan İngiltere vize başvurusu yapan başvurucu ile Bursa’dan İngiltere vize başvurusu yapan başvurucu aynı vize harç bedelini ödeyecektir. Vize kategorisine bağlı ödemeler dışında başvuru merkezi seçimi kaynaklı bazı zorunlu ya da isteğe bağlı ödemeler yapılabilir. Bursa ek hizmet kullanımı hariç ödeme gerektiren başvuru merkezlerinden biri değildir.

Bursa’dan İngiltere vizesi için ücret dışında, hızlı vize seçenekleri için ödeme yapılarak vize sonucu normal sonuçlanma süresinden daha kısa sürede alınabilir.Bursa ekspres İngiltere vize ücreti, Bursa Vip İngiltere vizesi ücreti, Bursa yardımlı servis İngiltere vizesi ücreti gibi.

Ek servislerle Bursa’dan İngiltere vizesi kısa sürede ve konforlu şekilde alınabilecektir; fakat 24 saatte vize alınması sağlayan süper ekspres vize hizmeti Bursa’dan İngiltere vizesine başvuru halinde kullanılamaz. Hizmet sadece randevunun İstanbul’dan alınması halinde satın alınabilir.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
865 yoruma göre
js_loader