Mısır Vizesi Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, SaltVisa – Mısır vizesi Bursa konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası: özellikle ticari ilişkilerimizin gelişmiş olduğu Mısır’a turistik, ticari, aile, akraba ve arkadaş ziyareti, Aiesec ve dil okulu gibi gerekçelerle seyahat etmek üzere vize talep edecek vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Sayfamızın devamında:

 • Mısır’a söz konusu gerekçelerle seyahat edecek vatandaşlarımızı Mısır vizelerini nasıl alacak?
 • Türk vatandaşlarının Mısır için vize almaları gerekir mi?
 • Mısır vizesi Bursa’dan alınabilir mi?
 • 2021 yılında Mısır vizesi için gerekli evraklar neler?
 • Mısır vize ücretleri ve vize başvurularının sonuçlanma süresi gibi en temel sorularınızın yanıtlarını bulabileceksiniz.

Hazırsanız Mısır vizesi Bursa’dan nasıl alınır? konusuna giriş yapıyoruz.

İyi okumalar dileriz.

Mısır Vizesi Bursa’dan Nasıl Alınır? Mısır Konsolosluklarının Vize Şartları Neler?

Bursa’dan Mısır vizesi için başvuru yapacak umuma mahsus (bordro renkli) pasaportlara sahip vatandaşlarımız Mısır’a vize alarak seyahat etmek zorundadır.

Bursa’dan Mısır vizesi için Hususi (yeşil renkli), Hizmet (gri renkli) ve Diplomatik (siyah renkli) pasaportlarla başvuru yapacak vatandaşlarımızı 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde vize almaları gerekmeden seyahat edebileceklerdir.

Konu ile alakalı Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının resmi açıklaması şöyle:

Mısır: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bursa’da ikamet eden vatandaşlarımızın Mısır vize başvuruları için Konsolosluğa gelmeleri gerekmemektedir. Bu doğrultuda Mısır vize başvuruları için parmak izi uygulaması bulunmamaktadır.

Mısır vizeleri Türkiye’de bulunan Konsolosluklardan alınacaktır 2021 yılında Mısır kapı vizesi veya Mısır e-vize uygulamaları bulunmamaktadır.

Afyonkarahisar, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Uşak, Yalova ve Zonguldak’ta yaşayan vatandaşlarımız vize başvurularını İstanbul Bebekte bulunan Mısır konsolosluğuna yapmaları gerekecektir.

Söz konusu şehirler dışındaki şehirlerde ikamet eden vatandaşlarımız ise vize başvurularını Ankara Mısır Büyükelçiliğine yapmaları gerekecektir.

Mısır Vizesi Bursa Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

 1. Seyahat dönüşü en az 9 ay geçerli pasaport
 2. İngilizce veya Türkçe doldurulmuş imzalı İstanbul Mısır vize başvuru formu
 3. Kimlik kartı fotokopisi
 4. Pasaport fotokopisi varsa eski mısır vizelerinin fotokopileri
 5. Üzerinde isim-soyisim yazan otel rezervasyonu
 6. Üzerinde isim-soyisim yazan uçak bileti rezervasyon
 7. Çalışılan şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben İngilizce yazılmış seyahatin sadece turistik veya sadece ticari olacağını belirten, seyahatin gidiş-dönüş tarihleri, seyahatin finansörü ve seyahat sonrası Türkiye’ye geri dönüş yapılacağını belirten kaşe ve ıslak imzalı şirket yazısı
 8. Varsa Mısır şirketinin antetli kağıdına Mısır şirketinin açık adresi ve iletişim bilgilerini içerek şekilde hazırlanmış, davet edilen kişinin kimlik, pasaport ve seyahat amacı ve tarihleri hakkında bilgiler veren kaşe ve imzalı davetiye belgesinin fotokopisi

Öğrenciler için ek:

 1. Güncel tarihli öğrenci belgesi
 2. 18 yaşından büyük kişiler için içinde en az 15.000 TL bakiye olan, son 3 aylık, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış şahsi banka hesap özeti.

Mısır Aiesec vize başvurusu için ek:

 1. Türkiye Aiesec kurumundan alınmış orijinal kaşe ve ıslak imzalı yazı
 2. Mısır Aiesec kurumundan alınmış kaşe ve imzalı kabul belgesi fotokopisi
 3. Her iki kurumdan alınan evrakların üzerinde bulunan tarihler uyuşmalıdır.

Çalışmayan kişiler için ek:

 1. E-devletten alınmış barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü
 2. İçinde en az 15.000 TL bakiyesi olan, son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış banka hesap özeti.
Mısır vizesi Bursa'dan nasil alinir?
Mısır vizesi Bursa’dan nasil alinir?

Bursa Mısır Vizesi Ücreti  – Yeni Ücretlendirme

 • Mısır turistik tek girişli vize ücreti: 250 TL
 • Mısır ticari tek girişli vize ücreti: 600 TL
 • Mısır çok girişli ticari vize ücreti: 850 TL
 • Mısır Aiesec vize ücreti: 600 TL

Mısır Vizesi Bursa Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

45 yaş üstü kişiler için Bursa Mısır vize başvuruları 3 iş gününde çıkmaktadır.

45 yaş altı kişiler için Bursa Mısır vize başvurularının sonuçlanma süreleri ile alakalı kesin süre belirtilmez.

Ancak Mısır vize başvuruları:

 • %70 15-21 günde,
 • %80 21-25 gün,
 • %90 25-35 gün,
 • %100 35-45 gün arasında çıkacaktır.

Mısır Vizesi Bursa Başvurusu İçin Fotoğraf Ölçüleri

Bursa Mısır vize başvurularında kullanılacak fotoğraf ölçüleri aşağıdaki gibidir:

 • 35×45 mm ölçülerinde,
 • Arka fonu beyaz,
 • Gözlüksüz,
 • Dişlerin görünmediği,
 • Başörtülü kadınların bone ya da göz, çene, kulak ve şakakların net olarak göründüğü biometrik veya vesikalık vize fotoğrafı.

Mısır Vizesi Bursa Başvuruları İçin Vize Başvuru Formu

Mısır vizesi için Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız Mısır İstanbul Başkonsolosluğunun vize başvuru formunu doldurmaları gerekecektir. Vize başvurularını Ankara’dan yapacak vatandaşlarımız ise Mısır Ankara Büyükelçiliğinin vize başvuru formunu dolduracaklardır.

Mısır vizesi için Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız Mısır vize başvuru formunu bilgisayar ortamında veya çıktısını alarak mavi renkli tükenmez kalemle doldurabilirler.

Vize başvuru formunu kalemle dolduracak vatandaşlarımız yazılarını okunur olduklarına veya yazı karakterlerinin yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermediğine emin olmalıdırlar.

Mısır vize başvuru formunun son ‘’SİGNATURE’ yazan kutucuğuna pasaportunuzdaki imza ile aynı olacak şekilde imza atmalısınız.

Mısır Vizesi Bursa Başvuruları İçin Vize Aracı Kurum

Mısır vizesi için Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımızın vize başvurularını Schengen, İngiltere vize başvurularında olduğu üzere vize başvuru merkezlerine yapamayacaklardır. Ancak Mısır vize başvuruları için Konsolosluğa akredite olmuş Mısır vize takip ve danışmanlık hizmeti veren vize acentaları bulunmaktadır.

Mısır vizesi başvuruları için aracı kurum kullanacak vatandaşlarımızın Mısır vize acentası konusu üzerine yazdığımız yazıyı okumalarını tavsiye ederiz.

Mısır Vize Başvurusu Bursa’dan Nasıl Yapılır?

Mısır vize başvuruları için şahsen gelinmesi gerekmemektedir. Vize başvurularında aracılık hizmeti almadan şahsi başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvuruları için aşağıdaki adımları izlemeleri yeterli olacaktır.

 • Vize başvuruları için yeterli sürenin bulunduğundan emin olun,
 • Vize başvuru formunu doldurun ve imzalayın.
 • Mısır vize evraklarını eksiksiz ve açıklamalarını dikkate alarak hazırlayın.
 • Vize ücretini TL, bozuk ve nakit olacak şekilde hazırlayın.
 • Resmi tatil günleri dışında hafta içi her gün 09.00 – 12.00 saatleri arasında Bebekte bulunan Mısır Başkonsolosluğunu ziyaret edin.
 • Vize başvuruları için Mısır Konsolosluğu randevulu çalışmamaktadır.
 • Sıra size geldiğinde vize başvuru evraklarınızı teslim edin, vize ücretini ödeyin.
 • 45 yaşın altındaysanız pasaportunuzu ve vize başvuru fişinizi Konsolosluk görevlisinden alın.

Mısır Vizesi İçin Dilekçe Örneği

Mısır vizesi için Konsolosluğa hitaben dilekçe yazacak vatandaşlarımız vize dilekçelerinde aşağıdaki bilgilere yer vermek zorundadır.

Mısır vize dilekçesinde yer alması gereken bilgiler:

 • Dilekçeler Türkçe veya İngilizce yazılabilir. Tavsiyemiz dilekçenin İngilizce hazırlanmasıdır.
 • Dilekçede gidiş-dönüş seyahat tarihleri yer almalıdır. 2021 – 2022 yılları arasında seyahat edilecektir gibi ifade kullanılmamalıdır.
 • Seyahat turistik ise sadece turistik amaçlı seyahat edileceğini ticari faaliyette bulunulmayacağı belirtilmelidir.
 • Turistik vize için başvuru yapılıyorsa seyahat masraflarının başvuru sahibi tarafından karşılanacağı, seyahat ticari ise seyahat masraflarının şirket tarafından karşılanacağı belirtilmelidir.
 • Son olarak seyahat sonrası Türkiye’ye geri dönüş yapılacağına dair taahhüt verilmelidir.
 • Dilekçe kaşeli, ıslak imzalı ve antetli kağıtta yazan şirket adresinin Mısır Başkonsolosluğunun yetki alanı içerisinde bulunan şehirler olduğundan emin olunmalıdır.
 • Çalışmayan eşine veya çocuklarına sponsor olacak vize başvuru sahipleri ayrıca seyahat süresince tüm masrafları üstleneceklerine dair bilgiye dilekçede yer vermelidir.
 • Antetli kağıdı olmayan şahıs şirketi sahipleri Mısır vize dilekçelerini düz A4 kağıdına yazarak altına kaşe vurarak, ıslak imzasını atmaları gerekecektir.

Bursa Mısır Turistik Vize (Touristic Visa)

Mısır turistik vize: Bursa‘dan Mısır’a turistik amaçlı Nil gezisi, Hurgada, Şarm El Şeyh’e tatil veya Mısır’da iş ortağı olmayan ancak Mısır’a pazar araştırması yapmak üzere seyahat edecek vatandaşlarımız Mısır Konsolosluğunun turistik vizesi için başvuru yapmaları gerekecektir.

Bu vize türü için davetiye belgesi gerekmemektedir.

Mısır turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 15 ila 45 arasında değişiklik göstermektedir.

Vize ücreti: 250 Türk lirasıdır.

Verilecek olan Mısır turistik vize süresi 90 gün geçerli, 30 gün konaklama tek girişli (single) bir vizedir.

Bursa Mısır Ticari Vize (Business Visa)

Mısır ticari vize: Bursa’da yaşayan Mısır’da bulunan müşterisini, iş ortağını ziyaret edecek veya Mısır’da düzenlenecek fuara katılacak vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken vize türüdür.

Bu vize türü için Mısır şirketlerinden veya fuarı düzenleyen organizasyondan davetiye belgesi temin edilmesi zorunludur.

Mısır ticari vizesi için davetiye belgesi temin edemeyen vatandaşlarımız pasaportlarında geçmişte aldıkları Mısır ticari vizeleri yok ise Mısır turistik vize başvurusu yaparak davetiye zorunluluğundan kurtulabilirler.

Mısır ticari vize başvurularının sonuçlanma süresi 15-30 gün arasında değişiklik göstermektedir.

 • Mısır ticari, tek giriş vize ücreti: 600 TL
 • Mısır ticari, çok giriş vize ücreti: 850 TL’dir.

Bursa Mısır Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi (Family Visit)

Mısır aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi: Bursa‘dan Mısır’a eş, aile üyesi, akraba ve arkadaşını ziyaret edecek vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken bir vize kategorisidir.

Mısır aile ve akraba ziyareti vizesi davetiyeli bir vize kategorisidir.

Mısır ziyaret vizesi için davetiye A4 kağıdına Arapça ve Türkçe olarak detaylı bir şekilde yazılmalı ve imzalanmalıdır. Davetiye belgesinde yakınlık derecesi, seyahat tarihleri, konaklama adresi ve seyahat sponsoru gibi bilgiler yer almalıdır.

Davetiye belgesi e-posta ortamında veya faks olarak emin edilebilir.

Belgeye ek olarak var ise evlilik cüzdanı fotokopisi, Mısır pasaportunun veya Mısır oturum kartının fotokopisi de alınmalıdır.

Mısır ziyareti vizesi ücreti: 250 TL’dir.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi: 15-45 iş günü arasında değişmektedir.

Bursa Mısır Aiesec Vizesi

Mısır Aiesec vizesi: Bursa’dan Mısır’a staj için gidecek öğrencilerin başvuru yapması gereken vize kategorisidir.

Mısır Aiesec vizesi davetiyeli vize kategorisidir.

Davetiye belgesi Mısır Aiesec kurumundan ve Türkiye Aiesec kurumundan alınacaktır.

Mısır’dan gelen davetiye belgesi fotokopi, Türkiye’den alınan Aiesec yazısı orijinal olmalıdır.

Her iki belgenin üzerinde bulunan tarihler birbirini desteklemek zorundadır.

Mısır Aiesec vize başvuruları 15 – 45 günü arasında sonuçlanmaktadır.

Acil, Ekspres ve Vip vize başvuru seçeneği yoktur.

Vize ücreti staj süresine göre değişecektir.

 • 30 gün tek girişli Mısır Aiesec vize ücreti: 250 TL
 • 45 gün tek girişli Mısır Aiesec vize ücreti: 600 TL’dir.

45 Yaş Üstü Bursalılar İçin Mısır Vize Prosedürleri

Mısır Konsolosluğunun 45 yaş üstü Türk vatandaşlarını kapsayan özel bir vize prosedürü bulunmaktadır.

45 yaş üstü vatandaşlarımızın kamu güvenliğini tehdit etmeyen yaş grubu olmaları nedeniyle kolaylaştırılmış vize prosedürüne tabi tutmaktadır.

Bilindiği üzere 45 yaş üstü vatandaşlarımızın Mısır vizelerini Konsolosluğa gitmelerine gerek kalmadan, hava limanlarından, ülkeye girişler sırasında kapıdan alıyorlar.

Ancak yeni uygulama ile 45 yaş üstü vatandaşlarımızı Mısır vizelerini artık Türkiye’den alacaklardır. Ancak Mısır vizesi alacak 45 yaş üstü vatandaşlarımızın vize işlemleri 3 iş günü gibi hızlı bir şekilde sonuçlanacaktır.

Daha detaylı bilgi için 45 yaş üstü kişiler için Mısır vizesi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bursa Mısır Vize Başvuru Durumu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Mısır vizesi için Bursa’dan başvuru yapan vatandaşlarımız vize başvurularının durumunu Konsolosluğu telefonla arayarak yapabileceklerdir.

Mısır Konsolosluğunun vize başvuru durumunun sorgulanabileceği online vize takip sistemi bulunmamaktadır.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için Mısır vize durumu sorgulama yazımızı okuyabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader