Kanada Vize Türleri

logo6 – SaltVisa

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, SaltVisa’ya hoşgeldiniz.
Kanada vizesi türleri hakkında edineceğiniz bilgiler başvuru sürecinde karşılaşabileceğiniz sorunları asgari düzeye indirgeyecektir. Kanada vize başvurusunun seyahat amacına uygun olarak tamamlanması zorunlu ve bir o kadar da önemlidir.

Kanada vize başvuru evrakları, Kanada vize ücretleri, Kanada vize süresi ve doldurulması gereken Kanada vize başvuru formları vize türüne göre değişmektedir. Bu nedenle kategorinin belirlenmesi, kategoriye uygun başvuru adımlarının takip edilmesi gerekmektedir.

Yerleşim amacı olmayan, Kanada’ya kısa süreli ziyaret, iş görüşmesi, kısa süreli eğitim gibi amaçlarla seyahat edecek kişilerin geçici ziyaretçi vizesi başvurusu yapmaları gerekecektir. ‘’Temporary Resident Visa-TRV’’ olarak da adlandırılan bu kategori T.C. vatandaşlarının en çok başvuru yaptığı kategoridir.

Uzun süreli eğitim, kısa süreli ya da uzun süreli çalışma gibi amaçlarla Kanada vize başvurusu yapılması durumunda ise başvuru sahibine oturum izni hakkı tanıyan vize kategorilerine başvuru yapılmalıdır. ‘’Permanent Resident Visa’’ ya da ‘’Resident Permit’’olarak adlandırılan Kanada vizesi türleri için sağlanması gereken koşullar, vize ücretleri ve evrakları farklılık göstermektedir.

Kanada Ziyaretçi Vizesi Türleri (Göçmen olmayan):

  • Kanada Turistik Vize
  • Kanada Ticari Vize
  • Kanada Aile Ziyareti Vizesi
  • Kanada Kısa Süreli Öğrenci Vizesi
  • Kanada Süper Vize-Aile Ziyareti (Anne-baba ve dede-büyükanne için)
  • Kanada Geri Dönen Öğrenci Vizesi
  • Kanada Geri Dönen İşçi Vizesi
  • Kanada Transit Vizesi

En çok başvuru yapılan Kanada uzun süreli vize başvuru kategorileri ise; Kanada Uzun Süreli Öğrenci Vizesi ve Kanada Çalışma Vizesi’dir. Her iki vize kategorisi için de Kanada’dan resmi kabul evraklarının alınmış olması, başvuru sahibinin gerekli koşulları sağlaması gerekecektir.

Kanada vizesi türlerinin her biri için hazırlanması gereken evraklar ve ödenmesi gereken vize ücretleri farklı olacaktır. Kanada vize başvuru formu ise, başvuru yapılan Kanada vize türüne göre doldurulacaktır. Kategoriye uygun olmayan vize formunun doldurulması durumunda ya da hatalı kategoriye ait Kanada vize ücret ödemesi yapılması durumunda başvurunuz Kanada Vize Başvuru Merkezi tarafından kabul edilmeyebilir. Kanada vize başvurusu esnasında, vize türünün gerektirdiği zorunlu vize evraklarının başvuru dosyasına mutlaka eklenmesi gerekmektedir.

Kategoriye ait zorunlu vize evrakların sunulmaması Kanada vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Konu hakkında daha temel bilgiler için Kanada Vizesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Saygılarımızla…

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader