Bursa İsrail Vizesi İşlemleri & Bursa İsrail Vize Danışmanlık

Bursa İsrail vizesi işlemleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Osmangazi, Nilüfer, Kestel, Mudanya, İnegöl, Karacabey, İznik, Yıldırım, Gemlik, Bursa, Yalova hatta Çanakkale, Balıkesir ve Kütahya’da ikamet eden vatandaşlarımız için İsrail vizesi işlemleri hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Sizlerde sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak İsrail vize başvurunuzu herhangi bir vize aracı firma kullanmadan yapabilir veya aracı firma kullanacaksanız da vize şartları hakkında ön bilgi edinerek olası vize kazalarını önleyebilirsiniz

Vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için whatsapp iletişim hattımızı kullanmanızı veya [email protected]’a soru ve görüşlerinizi yazmanızı tavsiye ederiz.

İyi okumalar diliyoruz…

Bursa İsrail Vizesi Şartları

İsrail seyahatinde bulunacak umuma mahsus (bordo renkli) pasaporta sahip vatandaşlarımız vize almak mecburiyetindedir.

Hususi (yeşil renkli), Hizmet (gri renkli) ve Diplomatik (siyah renkli) pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise İsrail’e yapacakları kısa süreli (180 gün içinde maksimum 90 gün) seyahatleri için vize almaları gerekmemektedir.

İsrail vizeleri Türkiye’de 2 şehirden alınabilmektedir:

 • İsrail İstanbul Başkonsolosluğu,
 • İsrail Ankara Büyükelçiliği.

Dolayısıyla Bursa, İnegöl, Mudanya, Kestel, Osmangazi, Nilüfer, Mudanya, Yıldırım, İznik, Karacabey ve diğer ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız Bursa’da bulunan İsrail Fahri Konsolosluğunun vize verme yetkisi olmadığı için vizelerini Bursa’dan alamayacaklardır. Bursa’da ikamet eden vatandaşlarımız vizelerini Başkonsolosluğu’nun yetki alanında olmaları sebebiyle İsrail İstanbul Başkonsolosluğu’ndan alabileceklerdir.

Vizelerini İstanbul Başkonsolosluğundan alacak vatandaşlarımız başvuru işlemleri için online ortamda randevu almaları gerekmektedir.

İsrail İstanbul Başkonsolosluğunun resmi web sayfası: embassies.gov.il’dir.

İsrail vize başvurularında kullanılacak pasaportların seyahat dönüşü en az 1 yıl geçerli olmalıdır.

Pasaportunda İsrail vizesi olan vatandaşlarımız Suudi Arabistan, Lübnan, Umman ve İran’a vize alamazlar.

18 yaş altı vize başvuru sahipleri için anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı muvafakatname alınmalı ve bu belge kaymakamlıktan apostil yaptırılmalıdır.

İsrail vize başvurularında kullanılacak banka hesap özetleri geçmişse dönük en az 6 ay geçerli olmalı ve vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.

Bursa İsrail vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar, Schengen vize fotoğraflarının aksine 50×50 mm ölçülerinde ve biyometrik fotoğraf olmalıdır.

Bursa İsrail vize başvuruları 5-10 iş günü arasında çıkmaktadır. Yoğun dönemlerde vize başvuruları 15-20 iş günü arasında sonuçlanabilir.

Vize başvuruları seyahat tarihinden en geç 15 iş günü önce tamamlanması gerekmektedir.

Cenaze, sağlık, eğitim ve İsrail’de yaşayan birinci derece yakın akrabasını ziyaret edecek vatandaşlarımız 0212 317 65 14 – 0212 317 65 19 -0212 317 65 21 nolu numaralardan Konsolosluğa ulaşmalarını tavsiye ederiz.

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu vize işlemleri ilgili soruları hafta içini her gün 14.00’den sonra cevaplamaktadır.

İsrail Konsolosluğunun vize şartları hakkında daha detaylı bilgi almak için ” İsrail Vize İşlemleri ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bursa’dan İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

Bursa’da yaşayan vatandaşlarımız İsrail vizelerini İstanbul İsrail Başkonsolosluğundan alacaklardır. Kükürtlü’de bulunan VFS Global vize başvuru merkezi veya Odunluk’ta ki Sheraton otel içinde yer alan vize başvuru merkezi İsrail vize işlemleri için yetkili firma değildir.

Dolayısıyla İsrail vizesi için Bursa’dan başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarınız vizelerini 2 farklı şekilde gerçekleştirebileceklerdir:

 1. İsrail İstanbul Başkonsolosluğuna şahsi başvuru yaparak,
 2. İsrail vizesi için hizmet veren vize danışmanlık firması ile başvuru yaparak alabileceklerdir.

Bursa’da yaşayan vatandaşlarımız İsrail vizelerini herhangi bir vize danışmanlık acentası kullanmadan, bireysel başvuru ile almak istemeleri halinde ise aşağıdaki adımları izleyerek vizelerini konsolosluktan alabileceklerdir:

 • Seyahat tarihinden önce yeterli süre bulunduğundan emin olunur. (Randevu yoğunluğuna göre en az 15-20 iş günü olması gerekebilir.)
 • Yeterli süre var ise consularappoinment.mfa.gov.il web adresinden randevu alınır,
 • Meslek durumuna uygun İsrail vize başvuru belgeleri güncel tarihli belge özelliğini yitirmemesi için randevu tarihinden son 7 gün içerisinde hazırlanır,
 • İsrail vize başvuru formu Türkçe ya da İngilizce doldurularak imzalanır ve 5×5 cm ölçülerinde İsrail vize fotoğrafı yapıştırılır.
 • Eski ve yeni pasaportların 2. sayfası, vizeli ve giriş-çıkış kaşeli sayfalarının fotokopileri çekilerek vize başvuru dosyasına eklenir.
 • Vize başvuru evrakları, doldurmuş ve imzalanmış olan vize başvuru formu, randevu belgesi ve eski-yeni pasaportlar en üstte randevu belgesi olacak şekilde vize başvuru dosyası haline getirilir.
 • Konsoloslukta hava alanı güvenlik uygulaması bulunduğu için Konsolosluğa giderken yanınızda çanta, metal eşya, kesici, yaralayıcı, ses ve görüntü kaydeden cihazları bulundurmamaya özen gösterin. Eğer bulundurmak zorundaysanız da plaza girişindeki İsrail Konsolosluğu görevlilerine vereceğiniz kutulara eşyalarınızı bırakabilirsiniz.
 • Randevu günü 09.30/13.00 saatleri arasında Levent, Yapı Kredi Plaza C Blok’da yer alan İsrail Başkonsolosluğu’nda olun.
 • Plazaya giriş yaptığınızda danışmada bulunan İsrail Konsolosluğu görevlilerine randevunuz olduğunu belirtin ve sıra numarası alın.
 • Sıranız geldiğinde İsrail Konsolosluğunun danışmadaki görevlisi ile asansöre binerek İsrail Konsolosluğunun bulunduğu kata çıkın.
 • Kata vardığınızda hassas bir x-ray cihazından geçeceksiniz. X-ray cihazı uyarı vermesi durumunda ayakkabılarınızı çıkarmanız talep edilebilir.
 • X-ray cihazından geçiş yaptıktan sonra küçük bir mülakattan geçeceksiniz. Bu mülakatın bir formalite olduğunu unutmayın ve tarafınıza sorulacak soruları gerilmeden yanıtlayın.
 • Mülakat sorunsuz tamamlamışsanız vize veznesine geçin ve evraklarınızı teslim edin.
 • Eksik evrakınız yoksa Konsolosluğun vereceği İsrail vize takip fişini alın. Eğer acil seyahatiniz varsa evraklarınızı görevliye verdiğiniz esnada görevliye seyahatin acil olduğunu ve yardım istediğinizi talep edin.
 • İşlemler tamamlandıktan sonra İsrail vizesi teslim fişinin üzerine yazan tarihte Pazartesi-Perşembe: 10:00/13.00 Cuma günü ise: 09.30/12.30 saatleri arasında başvuruyu yaptığınız Yapı Kredi Plazadaki konsolosluğun danışma görevlisinden İsrail vize teslim fişini göstererek pasaportunuzu teslim alın.

İsrail Vizesi Vize Aracı Firmalarla Nasıl Alınır?

Vize danışmanlık firmaları aracılığıyla İsrail vizesini Bursa, İnegöl, Mudanya, Osmangazi, Yıldırım, Kestel, Nilüfer, Gemlik, Gürsu, İznik, Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Yalova’dan alacak vatandaşlarımız aşağıdaki adımları izleyerek vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

 1. Başvuru yapmadan önce hizmet alınacak İsrail vize danışmanlık firması belirlenir. Hizmet alacağınız firmayı belirlemeden önce “ Vize Takip Şirketleri ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
 2. İsrail vize danışmanlık acentası ile telefon görüşmesi yapılır ve acentanın çalışma şartları yazılı olarak talep edilir.
 3. Acentanın çalışma şartları sizler için uygunsa acentaya: vizenin hangi tarihe yetişeceği sorulur.
 4. Her şey sizin için uygunsa danışmanlık acentasının belirttiği vize başvuru evrakları eksiksiz hazırlanır ve danışman firmaya kargo ile veya elden ulaştırılır.
 5. Danışman firma evrakları teslim aldıktan sonra kontrolü sağlar ve varsa eksik evraklar konusunda sizleri bilgilendirir.
 6. Eksik evraklarınız yok ise banka bilgilerini paylaşır ve vize hizmet ücretini ödemenizi talep eder.
 7. Ücret ödemesi sonrası işlemlere başlar ve hizmet aldığınız İsrail vize danışmanlık acentası Bursa menşeili ise İstanbul acentasına gönderir, İstanbul acentası ile vize başvurunuzu randevu gününde doğrudan Konsolosluğa yapar.
 8. Ortalama 7-15 iş günü sürecek İsrail vize işlemlerinizi süreç boyunca takip eder ve işlemler tamamlanınca pasaportunuzu konsolosluktan teslim alarak güvenli bir şekilde size ulaştırır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için ” İsrail Vize Acentası İle Vize Nasıl Alınır?

Bursa İsrail Vizesi Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

İsrail vizesine Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız kişisel ve iş yeri evrakları olmak üzere 2 takım evrak hazırlamaları gerekecektir. Bu evraklar aşağıda detaylıca belirtilmiştir.

 1. İsrail dönüşü en az 1 yıl geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlarınız.
 2. Eksiksiz şekilde doldurulmuş, imzalanmış ve fotoğrafı yapıştırılmış İsrail vize başvuru formu.
 3. İsrail vize randevu belgesinin çıktısı.
 4. 2 adet 5×5 cm ölçülerinde arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 5. Otel ve uçak bileti rezervasyonu.
 6. Varsa bir örneğinin de Konsolosluğa faks çekildiği İsrail vize davetiyesi.
 7. Kimlik fotokopisi.
 8. Pasaportların 2. sayfa, vizeli ve giriş-çıkış kaşeli sayfalarının fotokopileri.
 9. Aile bilgilerini gösterir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 10. Barkodlu ya da ıslak imzalı ikametgah belgesi.
 11. Konsolosluğa hitaben seyahatin amacı, tarihi, sponsoru ve geri dönüş taahhüdü olan Türkçe ya da İngilizce vize talep dilekçesi.
 12. Son 6 aylık, içerisinde kişi başı en az 40.000-45.000 TL bakiye olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri işe alınmış banka hesap dökümü. / Ticari vize başvuruları için şirketin banka hesap özeti kullanılır.
 13. Varsa tapu, araç ruhsatı, kira geliri sözleşmeleri ve diğer banka birikim hesaplarının fotokopileri.

İş Yeri Evrakları

Vize başvuru sahibi şirket sahibi ya da ortağı ise:

 1. Şirket antetli kağıdına yazılmış kaşe ve ıslak imzalı vize talep dilekçesi.
 2. Şirketin güncel tarihli vergi levhası, faaliyet belgesi, sicil gazete ve imza sirküleri fotokopileri.
 3. Barkodlu SGK tescil ve hizmeti dökümü.

Vize başvuru sahibi şirket çalışanı ise:

 1. Şirketin antetli kağıdına çalışma, izin ve varsa görevlendirme yazısı. (Vize talebi belirtilmelidir.)
 2. Kaşe ve ıslak imzalı barkodlu SGK işe giriş bildirgesi.
 3. Son 6 aylık kaşe ve ıslak imzalı maaş bordroları.
 4. Maaşın yattığı banka hesabının son 6 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti.
 5. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü.
 6. Şirketin güncel tarihli faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri ve sicil gazete fotokopileri.

Vize başvuru sahibi memur ise:

 1. Çalışma ve izin yazısı.
 2. Görev kimlik kartı fotokopisi.
 3. Son 6 aylık kaşe ve ıslak imzalı maaş bordroları.
 4. Maaşın yattığı banka hesabının son 6 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti.
 5. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü.

Vize başvuru sahibi avukat, doktor veya mühendis ise:

 1. Bağlı bulunulan meslek odasından alınmış ıslak imzalı referans yazısı.
 2. Görev kimlik kartı fotokopisi.
 3. Varsa iş yeri ruhsatı fotokopisi
 4. Vergi levhası fotokopisi
 5. İmza beyannamesi fotokopisi
 6. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü.

Vize başvuru sahibi emekli ise:

 1. Barkodlu veya ıslak imzalı emeklilik belgesi.
 2. Emekli maaşının yattığı banka hesabının son 6 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti.

Vize başvuru sahibi çiftçi ise:

 1. Çiftçilik belgesi fotokopisi
 2. Çiftçinin üzerine kayıtlı hayvanların kayıt belgesi.
 3. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü.
 4. Emekli ise son 6 aylık emekli maaş banka hesabının kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti.

Vize başvuru sahibi freelance çalışan ise:

 1. Varsa iş sözleşmesi fotokopisi.
 2. Yapılan işe uzmanlığı gösterir diploma ya da sertifika fotokopileri.
 3. Hizmet verilen şirketlerden alınmış kaşe ve ıslak imzalı referans yazısı
 4. Portfolyo ve CV fotokopisi
 5. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü
 6. Konsolosluğa hitaben yapılan iş ve geçimin nasıl sağlandığını anlatan ıslak imzalı dilekçe.
 7. Şahıs şirketi sahibiyseniz vergi levha ve imza beyannamesi fotokopileri.

Vize başvuru sahibi esnaf ise:

 1. Vergi levha ve imza beyannamesi fotokopisi.
 2. İş yeri ruhsatının fotokopisi.
 3. A4 kağıdına, Konsolosluğuna hitaben yazılmış kaşe ve ıslak imzalı vize talep dilekçesi.
 4. Barkodlu SGK tescil ve hizmeti dökümü.

Vize başvuru sahibi ev hanımı veya işsiz/çalışmıyorsa:

 1. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü.
 2. Varsa son 6 aylık, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış kişisel banka hesap özeti.
 3. Sponsor eş ya da ebeveyn tarafından konsolosluğa hitaben yazılmış sponsorluk dilekçesi.
 4. Sponsorun son 6 aylık, içerisinde en az seyahati finanse edecek miktarda bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti.
 5. Sponsorun iş yeri evrakları
 6. Sponsorun kimlik fotokopisi
 7. Sponsorun aile bilgilerini gösterir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Vize başvuru sahibi öğrenci ise:

 1. Güncel tarifli, orijinal öğrenci belgesi.
 2. Öğrenci 18 yaşından küçük ise anne be tarafından imzalanmış noter onaylı ve kaymakamlıktan apostillenmiş muvafakatname.
 3. Öğrenci 18 yaşından büyük ise son 6 aylık, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap özeti.
 4. Sponsor ebeveyn tarafından yazılmış konsolosluğa hitaben ıslak imzalı sponsorluk yazısı.
 5. Sponsorun son 6 aylık içerisinde en az seyahati finanse edecek miktarda bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri alınmış banka hesap özeti.
 6. Sponsorun iş yeri evrakları.
 7. Sponsorun kimlik fotokopisi.
 8. Sponsorun tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Vize belgeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ” İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar ” yazımızı okumanızı öneririz.

İsrail Vize Çeşitleri

Bursa ‘dan İsrail vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın başvuru yapabilecekleri Konsolosluğun çeşitli vize kategorileri bulunmaktadır. Konsolosluğun vize kategorileri aşağıdaki gibidir:

 • İsrail turistik vize,
 • İsrail ticari vize,
 • İsrail fuar vizesi,
 • İsrail aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi,
 • İsrail çalışma vizesi,
 • İsrail din adamı vizesi,
 • İsrail eğitim vizesi,
 • İsrail göç vizesi.

Bursa İsrail Vize Ücretleri

İsrail Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları ile yapılan kısa süreli vize başvurularından vize ücreti almamaktadır.

Dolayısıyla Bursa ’dan İsrail turistik vize, İsrail ticari/fuar vizesi, İsrail aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi ve İsrail eğitim vizesi gibi kısa süreli vize kategorilerine yapılacak başvurular ücretsizdir.

İsrail vize başvurularını vize merkezleri aracılığıyla gerçekleştirecek vatandaşlarımız ise sadece vize hizmet alınacak merkezinin hizmet bedelini ödemeleri gerekecektir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için “ İsrail Vize Ücreti ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bursa İsrail Vizesi Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

Değerli ziyaretçilerimiz, İsrail vize başvuruları Başkonsolosluktan 7-10 iş günü arasında çıkmaktadır. Yoğun dönemlerde bu süre 15-20 iş gününü bulabilmektedir.

Yabancı pasaportlarla yapılan vize başvurularının çıkma süresi konsolosluk tarafından belirlenecektir.

Bursa ‘dan İsrail Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapılır?

İsrail vizesi için Bursa ’dan başvuru yapacak vatandaşlarımızın vize başvurularını seyahat tarihlerinden en geç 15 iş günü önce tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Vize başvurusu yapmadan önce konsolosluğun yoğunluğunu, resmi tatil günlerinde kapalı olacağını, randevu bulamama sorununu ve eksik evrak gibi olumsuz durumları düşünerek vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 30 gün yapmanızı tavsiye ederiz.

İsrail Vizesi İçin Dilekçe Nasıl Yazılır?

Bursa İsrail vizesi başvuruları için Konsolosluğa hitaben dilekçe yazacak vatandaşlarımız dilekçelerini İngilizce ve Türkçe fark etmeksizin yazabilirler.

Ayrıca İsrail vize dilekçelerinde aşağıdaki bilgileri yer verilmesi gerekecektir:

 • Seyahatin amacı,
 • Seyahatin gidiş-dönüş tarihleri,
 • Seyahatin sponsoru,
 • Geri dönüş taahhüdü.

Şirket sahipleri, ortakları ve çalışanlar vize dilekçelerini çalıştıkları şirketin antetli kağıdına hazırlamalıdır.

Memurlar sadece çalışma ve izin yazısı almışlarsa ek olarak vize talep dilekçesi yazmalıdır.

Vize başvurularında sponsor olacak kişiler dilekçe de akrabalık bağlarını ve sponsorluk bağlarını belirtmelidir.

Freelance çalışanlar İsrail vize dilekçelerinde hayatlarını nasıl kazandıklarını ve yaptıkları işi anlatmalıdır.

İsrail Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bursa İsrail vizesi başvurularında kullanılacak Başkonsolosluk vize başvuru formu toplamda 15 sorudan oluşan doldurulması basit bir formdur.

İsrail vize başvuru formunda sorular Türkçe ve İngilizce sorulmaktadır. Dolayısıyla vize başvuru formunu İngilizce ya da Türkçe olarak doldurabilirsiniz.

Formu kalemle ya da bilgisayar ortamında doldurabilirsiniz. Formu doldururken pasaportunuzu, otel ve uçak bileti rezervasyonunuzu yanınızda bulundurunuz.

Formda yorum gerektiren bir bölüm yoktur. Bu sebeple sadece bilgi vermeniz gerekecektir.

Formu doldurduktan sonra kimlik ve pasaport bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol edin ve herhangi bir sorun yoksa imzalayarak fotoğrafınızı yapıştırın.

İsrail Vizesi Almak Zor mu?

İsrail vizesi almak, konsolosluğun vize şartlarını yerine getiren, seyahat amacı net ve inandırıcı olan ve Türkiye’de düzenli geliri olan vatandaşlarımız için alması son derece kolay bir vizedir.

İsrail Konsolosluğu istisnai durumlar dışında vize reddi vermemektedir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için “ İsrail Vizesi Almak Zor mu? ” yazımızı okumanızı öneririz.

Bursa ‘dan Kargo ile İsrail Vize Başvurusu Yapılabilir mi?

Hayır. İsrail vizesine Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvuru evraklarını Konsolosluğa kargo ile göndererek vize başvurusu yapamayacaklardır.

Vize Başvuruları İçin Konsolosluğa Gidilmesi Gerekir mi?

İsrail vizesi için Bursa ’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvuruları için Konsolosluğa gitmeleri gerekmemektedir. Arzu eden vatandaşlarımız vize başvurularını Konsolosluğa gitmeden vize danışmanlık firmaları aracılığıyla yapabilirler.

Bursa’dan yapılan vize başvuruları hakkında bilgi almak için ” Bursa Vize İşlemleri ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader