Bursa Dubai E-Vize İşlemleri & Bursa Dubai Vize Başvurusu

Değerli ziyaretçilerimiz, Bursa Dubai e-vize işlemleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Bursa’dan Birleşik Arap Emirlikleri diğer bir deyişle Dubai, Abu Dabi e-vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Bursa’da yaşayan vatandaşlarımız sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Dubai e-vizelerini online ortamda kolayca alabileceklerdir.

İyi okumalar diliyoruz…

Bursa Dubai E-Vize Şartları

Bursa’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek umuma mahsus (bordo renkli) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları BAE için vize almak zorundadır.

Hususi (yeşil renkli), Hizmet (gri renkli) ve Diplomatik (siyah renkli) pasaportlara sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise BAE’ye 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları seyahatleri için vize almaları gerekmemektedir.

Avrupa Birliği vatandaşlığı olan (Almanya, Bulgaristan vs) vatandaşlarımız ise Dubai’ye vizesiz olarak seyahat edebilirler.

Vatandaşlarımız, Türk vatandaşları için kapı vizesi uygulaması olmaması nedeniyle Dubai e-vizelerini Türkiye’den alarak seyahat etmeleri gerekecektir.

Dubai, Abu Dabi veya Emirliğin diğer şehirlerine gidecek vatandaşlarımız Birleşik Arap Emirlikleri vizesi (United Arap Emirates Visa) almaları gerekecektir. Dolayısıyla Dubai veya Abu Dabi vizesi ile Birleşik Arap Emirlikleri vizesi aynı anlama gelmektedir.

Bursa’dan Dubai vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vizelerini elektronik vize şekline alacaklardır. Bu sebeple Dubai vizesi bir e-vize olacaktır ve vizeniz pasaportunuza basılan etiket vize şeklinde olmayacaktır.

Bursa Dubai e-vize işlemleri için vatandaşlarımızın seyahat dönüşü en az 3 ay geçerli pasaporta sahip olmaları zorunludur. Ayrıca pasaportların ülkeye giriş-çıkış kaşeleri vurulabilmesi için karşılıklı en az 2 boş sayfasının bulunması gerekmektedir.

Pasaportlarında İsrail vizesi olan vatandaşlarımız herhangi bir sorun olmadan Dubai vizelerini alabilirler.

İstanbul ve Ankara’da bulunan Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları Dubai e-vize işlemleri üzerine hizmet vermemektedir. Dubai e-vize işlemleri Birleşik Arap Emirlikler Göçmenlik Ofisinin faaliyet alanı içerisinde yer almaktadır. Dubai elektronik vizesi için Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız BAE Göçmenlik Ofisine doğrudan başvuru yapamayacaklar ve bu işlem için hizmet yüklenici vize aracı firma kullanmaları gerekecektir.

Dubai e-vize işlemlerinde parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Ancak ülkeye girişte göz taraması uygulaması bulunmaktadır.

Dubai e-vize işlemleri için konsolosluklara gitmenize veya şehir değişikliği yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Bursa Dubai vize başvurunuzu İnternet’in bulunduğu yerde seyahatte kullanacağınız pasaportunuzun 2. sayfasını renkli tarayarak yapabilirsiniz. Yine vize onayınızı e-posta ortamında alabilirsiniz.

Alacak olduğunuz vize onayı barkodlu bir belge halinde size gönderilecektir. Dubai e-vize sonucunu aldığınızda vizenizin üzerinde bulunan bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeyi unutmayın. Özellikle vizenizin başlangıç ve bitiş tarihi ve pasaport bilgilerinizin doğruluğu ülkeye sorunsuz giriş yapabilmeniz için oldukça önemlidir.

Bursa Dubai e-vize başvuruları 2 ila 5 iş günü arasında çıkmaktadır. Vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 5 iş günü öncesinde yapılması tavsiye edilir.

Bursa Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. Geçerli pasaportun 2. sayfasının renkli taranmış hali (tüm bilgiler okunaklı olmalıdır.)
 2. Arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafın renkli taranmış hali. (Duruma göre talep edilmeyebilir.)
 3. Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu.
 4. Dubai vize bilgi formu veya taahhütname. (Doldurduktan sonra imzalanmalıdır.)
 5. Dubai vize ücreti.
 6. BAE’yi kapsayan en az 30.000 € teminatlı Covid-19 tedavisini kapsayan seyahat sağlık sigortası.
 7. 18 yaş altı vize başvuru sahipleri için seyahat etmeyen ebeveyn imzalı, noter onaylı muvafakaneme

Daha kapsamlı bilgi almak için ” Dubai Vizesi Evrakları ” yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Lütfen Dikkat!

Bazı Dubai vize aracılık firmaları satın alınmış Emirates uçak bileti sunmanızı talep edebilir. Vize işlemlerinizi başlatmadan önce danışman firmaya satın alınmış Emirates uçak bileti talep edip-etmediklerini sorunuz.

Bursa Dubai E-Vize Ücretleri

Değerli ziyaretçilerimiz, Bursa’dan yapacak olduğunuz Dubai e-vize başvurularında ödemeniz gereken ücret vize aracı firmanın alacak olduğu hizmet bedeline göre değişiklikler gösterebilmektedir. Ancak Dubai online vize ücretleri aşağı yukarı tüm acentalar da benzerlik göstermektedir.

Bu doğrultuda 2021 Bursa Dubai E-vize ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • 30 gün tek girişli Dubai e-vize ücreti: 85-125 $,
 • 30 gün çok girişli Dubai e-vize ücreti: 185 -230 $,
 • 90 gün, çok girişli Dubai e-vize ücreti: 465-500 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Bursa Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bursa, Yalova, Orhangazi, Kestel, Nilüfer, Yıldırım, Karacabey, İnegöl, İznik, Mudanya, Tirilye, Gemlik ve çevre illerde yaşayan vatandaşlarımızın Dubai e-vize başvuruları ön görü olarak 2 ila 5 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.

Bursa’dan Pazartesi ve Salı günleri öğleden önceleri yapılan Dubai e-vize başvuruları bir ertesi gün çıkabilir.

Çarşamba ve Perşembe günü yapılan Bursa Dubai e-vize başvuruları ise Cuma ve Cumartesi günlerinin Göçmenlik Ofisi resmi tatil günü olması nedeniyle Pazartesi veya Salı günü çıkabilir.

Kadınların ve çocukların Dubai e-vize başvuruları her zaman daha hızlı çıkmaktadır.

Kısa süre önce Birleşik Arap Emirliklerine gitmiş vatandaşlarımızın Dubai e-vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanabilir.

Bursa’dan Dubai E-Vizesi Nasıl Alınır?

 • Pasaportunuzun 2. sayfasını renkli açan edin.
 • 1 adet arka fonu beyaz biyometrik vize fotoğrafınızı renkli scan edin.
 • Hizmet alacağınız yetkili Dubai vize acentasını belirleyin.
 • Hizmet alacağınız yetkili Dubai vize danışmanlık acentasının güvenilir olduğundan emin olun.
 • Acentanın güvenilir olduğundan eminseniz görüşme yapın ve çalışma şartları hakkında yazılı bilgilendirme talep edin.
 • Dubai vize danışmanlık firmasının şartları sizin için uygunsa ödeyecek olduğunuz toplam vize ücretini son kez teyit edin ve gizli ücret olup-olmadığından emin olun.
 • Yetkili Bursa Dubai vize danışmanlık acentası güvenlik testinden geçmiş ve tüm sorularınızı içtenlikle yanıtlamış sa daha önce taramasını yaptığınız pasaportunuzu, fotoğrafınızı, vize ücretinin dekontunu danışmanlık firmasına göndereceğiniz e-postanın ekine ekleyin.
 • Vize başvurunuzun ön görü olarak hangi gün sonuçlanacağı hakkında bilgi edinin.
 • Vize sonucunuz geldiğinde vize üzerinde bulunan bilgilerinizin doğru olup-olmadığını kontrol edin.
 • Vizeniz de herhangi bir sorun yoksa vizenizin seyahat süresi boyunca pasaportunuzun arasında bulundurun ve yurt dışı çıkış pulu alarak seyahatinizi gerçekleştirin.

Bursa Dubai E- Vize Süreleri

 • 48 saatlik Dubai transit e-vizesi,
 • 96 saatlik Dubai transit e-vizesi,
 • 30 günlük tek girişli (single) Dubai e-vizesi,
 • 30 günlük çok girişli (multiple) Dubai e-vizesi,
 • 90 günlük tek girişli (single) Dubai e-vizesi,
 • 90 günlük çok girişli (multiple) Dubai e-vizesi.

Bursa Dubai Turistik Vize

Bursa ve çevre illerden Dubai’ye turistik amaçlı seyahat edecek vatandaşlarımızın Dubai e-vizesi için başvuru yapmaları gerekecektir. Dubai, Abu Dabi ve Emirliğin diğer şehirlerine turistik gezi, tur veya tatil amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımıza standart Birleşik Arap Emirlikleri elektronik vizesi verilecektir.

Bursa’da yaşayan vatandaşlarımız Dubai turistik vizelerini herhangi bir davetiye belgesi sunmadan online ortamda kolayca alabileceklerdir.

Bursa Dubai İş, Ticari Fuar Ziyareti Vizesi

Bursa, Yalova, İnegöl, Nilüfer, Gemlik, Mudanya, Karacabey ve Bursa’nın diğer ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız Dubai’ye iş amaçlı müşteri ziyareti, toplantı, fuar ve pazar araştırması yapmak üzere seyahat edecek vatandaşlarımız Dubai ticari vize için başvuru yapmaları gerekecektir. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin tek tip vize (Visitor Visa) uygulaması olduğu için alınacak olan vize Dubai e-vizesi olacaktır.

Dolayısıyla Dubai’ye iş, fuar, müşteri ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımızın müşterilerinden herhangi bir davetiye belgesi almalarına gerek kalmadan e-vize için başvuru yapabileceklerdir.

Ancak biz yine de, hizmet alacağınız vize danışmanlık firmasına Dubai’ye iş amaçlı gideceğinize dair bilgi vermenizi tavsiye ediyoruz.

Bursa Dubai Konferans, Kongre, Seminer Vizesi

Birleşik Arap Emirliklerine kültürel amaçlı kongre, konferans ve seminer amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız yine Dubai e-vizesi için başvuru yapmaları gerekecektir. Dolayısıyla Dubai konferans ve kongre vizesi için BAE’den gelen herhangi bir davet yazısı almanız gerekmemektedir.

Bursa Dubai Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan aile, akraba ve arkadaş ziyaret edecek vatandaşlarımız yine Dubai e-vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir.

Dolayısıyla bu vize başvurunuz için BAE’de yaşayan aile ve akrabalarınızdan davetiye almanız gerekmez. Ancak biz, her ne kadar vize işlemleri için davetiye belgesi talep edilmese bile ülkeye girişler sırasında davetiyenizin sorulabileceğini ve bu sebeple her ihtimale karşı Arapça yazılmış detaylı davetiye ve davet eden kişinin kimlik ya da oturum kartı fotokopisini de e-posta ortamında almanızı tavsiye ederiz.

Uzun Süreli Dubai E-Vizesi Bursa’dan Nasıl Alınır?

Dubai’ye sık ve ön görülmedik zamanlarda seyahat eden biriyseniz uzun süreli, çok girişli Dubai e-vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Uzun süreli, multiple Dubai e-vizesi başvuru şartları ile kısa süreli vize başvuru şartları farklılık göstermemektedir ve başvuru koşulları aynıdır. Uzun süreli Dubai vizesi alabilmek için yapmanız gereken tek farklı şey ödemeniz gereken vize ücretidir.

Uzun süreli Dubai vize ücreti 465 $ ile 500 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Dubai Vize İşlemleri İçin Randevu Alınması Gerekir mi?

Bursa, Yalova, İnegöl, Mudanya, Kestel veya çevre illerden yapacak olduğunuz Dubai vize işlemleri için yetkili vize aracı firmadan randevu almanız ve vize başvurunuz sırasında hazır bulunmanız gerekmemektedir.

Dubai vize işlemlerinizin tamamını online ortamda tamamlayabilirsiniz.

Kükürtlü’de Bulunan Vize Merkezinden Dubai Vizesi Alınabilir mi?

Kükürtlü, Osmangazi – Bursa adresinde hizmet vermekte olan VFS Global vize başvuru merkezi genel anlamda Schengen ve Bulgaristan vize işlemleri üzerine hizmet vermektedir. Ancak VFS Global Dolapdere ofisi Dubai e-vize işlemleri üzerine hizmet vermektedir.

Vize başvurularını VFS Global aracılığıyla yapacak vatandaşlarımızın satın alınmış gidiş-dönüş Emirates veya FLY Dubai uçak bileti sunmaları gerekebilir.

Sheraton Oteldeki Vize Merkezine Dubai Vize Başvuru Yapılabilir mi?

Odunluk, Akpınar Caddesi, Nilüfer-Bursa adresinde hizmet veren vize başvuru merkezi sadece İngiltere (Birleşik Krallık) vize işlemleri üzerine yetkilendirilmiş bir firmadır. Dolayısıyla Bursa Sheraton otelde bulunan vize merkezinden Dubai e-vizesi için hizmet alınamayacaktır.

Bursa’da Dubai Vizesi İçin Hizmet Veren Acentalar

Bursa’da ve İstanbul’da Dubai e-vizesi üzerine hizmet veren çok sayıda vize danışmanlık acentası bulunmaktadır.

Hizmet alacağınız Dubai vize danışmanlık acantasını belirlerken her zaman daha az aracı firma kullanan danışmanlık avantalarından destek almanızı tavsiye ederiz. Dolayısıyla vize işlemlerini İstanbul Dubai vize danışmanlık acentaları ile yürüten değil de doğrudan Birleşik Arap Emirlikleri acentaları aracılığıyla yürüten firmalardan destek almanızı tavsiye ederiz. ( Bkz: Vize Acentası İle Dubai Vizesi Nasıl Alınır? )

Bursa Dubai e-vize işlemleri üzerine hizmet veren acentalar şöyle:

 • SaltVisa Danışmanlık,
 • Edmina Vize,
 • MCT Turizm,
 • Balkan Travel,
 • Bongo Tur (Bursa Vize Ofisi)
 • Niltur,
 • Oksijen Travel,
 • Venüs Turizm ve Danışmanlık,
 • Onka Vize Danışma Merkezi,
 • Ritmix Travel,
 • Setur Vize.

Dubai Vize Süresi Uzatılabilir mi?

Bursa, Yalova, İnegöl, Osmangazi, Mudanya, Kestel, Gemlik, İznik, Nilüfer ve diğer ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız en az 30 gün tek girişli online Dubai vizesi almaları halinde vize süreleri sona ermeden vizelerini Birleşik Arap Emirliklerinde uzatabilirler.

Dubai vize süresini uzatabilmek için 2 şartı yerinize getirdiğinizden emin olmayı lütfen unutmayın!

 1. En az 30 gün, tek girişli Dubai elektronik vizesine sahip olmalı,
 2. Vize süreniz sona ermeden en geç 7 gün önce uzatma işlemi için başvuru yapılmış olunmalıdır.

Dubai Vize Reddi

Dubai e-vize uygulamalarında genel anlamda vize reddi bulunmamaktadır. Ancak Göçmenlik Ofisinin bazı güvenlik koşullarını yerine getirdiğinizden emin olmalısınız.

 1. Daha önce BAE’ye seyahat etmiş ve vize süreniz sona ermeden ülkeden çıkış yapmışsanız,
 2. Vize başvurunuzu yasaklı ülkeler olan İran, Filistin, Suriye ve Irak pasaportları ile yapmamışsanız Dubai vize reddi ile karşılaşmanız pek mümkün değildir.

Bursa’dan vize başvurusu yapılan ülkeler hakkında daha detaylı bilgi almak ” Bursa Vize İşlemleri ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader