Kadıköy’den İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri merhaba, Kadıköy’den İspanya vizesi nasıl alınır? konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Anadolu Yakası İspanya vize başvuru işlemleri hakkında:

 • Anadolu Yakasından İspanya vizesi nasıl alınır?
 • Kadıköy İspanya vize işlemleri hakkında detaylı bilgiler hepsi ama hepsi sayfamızın devamında…

İspanya Vize İşlemleri Hakkında

Değerli ziyaretçilerimiz İspanya, vatandaşlarımızın Barcelona, Madrid ve Endülüs turları nedeniyle sık seyahat ettiği ülkeleri arasında yer almaktadır. Bunun dışında İspanya’ya bireysel turistik gezi amaçlı, ticari amaçlı ve Erasmus eğitimi kapsamında da oldukça önemli seyahatler gerçekleştirilmektedir.

Sayfamızın devamında İspanya vize işlemleri hakkında bilinmesi gereken en temel konuları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

İspanya Türkler’den Vize İstiyor mu?

İspanya bir Avrupa Birliği ülkesidir. Avrupa Birliğinde yer almayan Türkiye Cumhuriyeti ile AB veya Schengen makamları arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması umuma mahsus (bordo renkli) pasaporta sahip vatandaşlarımızı kapsamamaktadır. Dolayısı ile bordo renkli pasaporta sahip vatandaşlarımız İspanya vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur.

Yeşil Pasaportlar İçin İspanya Vizesi

Türkiye ile AB makamları arasında yapılan vize kolaylaştırma anlaşması neticesinde yeşil pasaportlar (hususi) İspanya vize işlemlerinden muaftır. Seyahat dönüşü en az 105 gün geçerli yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız seyahat amaçlarını destekleyen belgeleri yanlarında bulundurarak herhangi bir vize işleminde bulunmaları gerekmeden seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Yeşil pasaportların İspanya veya Schengen alanında maksimum konaklama yapacağı süre 180 gün içerisinde 90 gündür. 90 günlük konaklama süresini ihlal etmiş vatandaşlarımız ülke çıkışlarında para cezası veya İspanya’ya yeniden giriş yapamama gibi sorunlarla karşılaşabileceklerdir. Yeşil pasaporta sahip İspanya’da 90 günden fazla Erasmus programına katılacak vatandaşlarımızın bordo renkli umuma mahsus pasaport çıkarmaları gerekebilir.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vizelerini 2 farklı şekilde alabileceklerdir.

 • Haftanın sadece bir kaç günü vize başvurularını kabul eden İspanya Konsolosluklarına başvuru yaparak.
 • İspanya konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş İspanya vize başvuru merkezlerine başvuru yaparak.

İspanya Konsoloslukları veya İspanya vize merkezleri vize başvurularını randevulu kabul etmektedir.

İspanya Vizesi Başvuruları İçin Sırasıyla Aşağıdaki Adımları İnceleyebilirsiniz:

 • İspanya vize başvurusu için öncelikle yeterli zamanın bulunup bulunmadığını kontrol edin.
  İspanya Konsoloslukları İstanbul ve Ankara şehirlerinden yapılacak turistik vize başvuruları için seyahat ile randevu tarihi arasında en az 17 takvim günü, ticari vize başvurularında ise 8 iş günü sürenin bulunmasını zorunlu tutmaktadır. İspanya turistik vizesine Antalya ve İzmir’den başvuru yapacak kişilerin seyahat ile randevu tarihi arasında en az 22 takvim günü, ticari seyahatlerde ise en az 10 iş günü sürenin bulunması zorunlu tutulur. Seyahat tarihine belirtilen bu sürelerden daha az süre kalmış kişilerin vize başvuruları kabul edilmez.
 • İspanya vizesi için randevu oluşturun.
  İspanya vize randevuları BLS İnternational şirketinden alınmaktadır. İspanya vize randevuları ücretsizdir.

Lütfen dikkat!

İspanya vize randevusu oluştururken Konsoloslukların görev bölgesi farklılıkları olduğunu unutmamalısınız. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ve İspanya Ankara Büyükelçiliği farklı farklı şehirlere hizmet vermektedir.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğunun Hizmet verdiği şehirler:

Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak.

İspanya Ankara Büyükelçiliğinin hizmet verdiği şehirler:

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat.

İkamet ettiğiniz şehire hizmet veren İspanya temsilcilikten vize randevusu alın ve İspanya vizesi için gerekli evrakları eksiksiz hazırlayın. İspanya Konsoloslukları ve İspanya vize merkezleri vize başvuru evraklarının eksiksiz ve talep edilen şekilde hazırlanması konusunda en hassas ve en taviz vermeyen konsolosluklar arasında yer almaktadır. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvuruları kabul edilmeyecektir.

 • Randevuya gidin.
  İspanya vizesi için gerekli evrakları hazırlamışsanız, vize başvuru dosyanız ve ispanya vize ücretini (sadece Amerikan doları geçerlidir) yanınıza alarak randevu saatinden 15 dakika önce randevu yerinde olun. Randevu günü yoğunluk nedeniyle seçmiş olduğunuz saatte vize başvurularınızı tamamlayamayabilirsiniz. Almış olduğunuz randevu Konsolosluğa veya başvuru merkezine giriş yapabilmeniz için verilmektedir ve vize başvurunuz için geniş zaman ayırmaya çalışın.
 • Randevu günü evraklarınızı teslim edin ve parmak izi verin.
  İstisnai bir durum olmadığı sürece İspanya vize başvurularında mülakat yoktur. Dolayısı ile randevu günü sadece evraklarınızı teslim edeceksiniz ve parmak izi bilgilerinizi beyan edeceksiniz. Son 3 yılda herhangi bir Schengen vize başvurusunda parmak izi vermişseniz başvuru sırasında hazır bulunmanız gerekmez. Başvuru sırasında hazır bulunmak istemiyorsanız vize işlemi yapan şirketlerden destek alabilirsiniz. İspanya Konsoloslukları veya başvuru merkezleri kargo ile yapılacak müracaatları kabul etmemektedir.
 • İşlemi tamamlanmış pasaportunuzu başvuru merkezinden veya kargo yoluyla teslim alın.

Kadıköy’den İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

Anadolu yakasında ikamet eden vatandaşlarımız İspanya vize başvurularını şimdilik Anadolu Yakasından tamamlayamayacaklardır. İspanya vize merkezi BLS İnternational İstanbul’da sadece İstanbul-4 Levent adresinde hizmet vermektedir. Son 3 yılında Schengen vizesi için parmak izi vermiş vatandaşlarımız arzu etmeleri halinde Kadıköy vize şirketleri aracılığıyla vize başvurularını Avrupa yakasına geçmelerine gerek kalmadan tamamlayabileceklerdir.

Kadıköy’den İspanya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın dikkatine!

İspanya vizesi için yetkili vize merkezi BLS İnternational’dır. VFS Global İspanya Konsolosluğu ile sözleşmesi bitmiş eski vize merkezidir ve Altunizade’de bulunan VFS Global’e yapılacak İspanya vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Kadıköy’den İspanya Vizesi Nasıl Alınır, Gerekli Evraklar Neler?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri, İspanya Konsoloslukları vize başvuru evraklarının eksiksiz şekilde hazırlanması hususunda Schengen Konsoloslukları arasındaki en hassas, en titiz konsolosluktur. Bu sebeple herhangi bir yanlışlık olmaması adına İspanya vizesi için gerekli evrak listesini sizlere buradan paylaşamayacağız ancak İspanya vizesi için gerekli evrak listesine ulaşabileceğiniz resmi bilgilendirme sayfasını sizlerle paylaşacağız.

Ayrıca vize başvuru evraklarınızı hazırlarken İspanya konsolosluğunun dikkat edilmesi gereken önemli hassasiyetlerini sizlerle paylaşacağız.

İspanya vizesi için hazırlayacağınız evrakları randevu tarihinizden son 7 gün içerinde alın.

Barkodlu belgeler maksimum 30 gün içerisinde alınmış olmalıdır ancak SGK hizmet dökümünün randevudan son 7 gün içerisinde almış olmanız zorunludur.

Banka hesap dökümleri geçmişe dönük son 3 aylık hesap hareketliliğini içermeli randevu tarihinden maksimum son 15 gün içerinde alınmış olmalıdır. Yeni açılmış banka hesap dökümleri, banka cüzdanları kabul edilmektedir. 18 yaşını geçmiş tüm başvuru sahipleri ebeveynleri sponsor olsa dahi şahsi banka hesap özetlerini başvuru sırasında sunmaları zorunludur.

İspanya vize başvuruları için hazırlanacak Muvafakatname belgesi İngilizce hazırlanmalı, seyahat edilecek ülke sadece İspanya olarak belirtilmeli ve çocuğun birlikte seyahat edeceği ebeveyninin veya öğretmeninin adına mutlaka muvafakatname belgesine yer verilmelidir.

İspanya vizesi için gerekli evraklar orijinal talep ediliyorsa orijinal, fotokopi talep ediliyorsa fotokopi olacak şekilde hazırlanmalıdır. Akıllı telefonlarla fotoğrafı çekilen belgeler kabul edilmez.

Bir davet üzerine İspanya’ya seyahat ediyorsanız ve organizasyonu düzenleyen şirket İspanya dışından bir şirket ise alacak olduğunuz davetiye kabul edilmemektedir. Ek olarak organizasyonunun düzenleneceği İspanyol makamından davetiye belgesi almanız gerekmektedir.

İspanya turistik vizesi için başvuru yapacak şirket sahipleri şirket banka hesap dökümleri yapacakları vize başvuruları kabul edilmez.

Bireysel veya ailece yapılacak vize başvurularında sunulacak hotel ve uçak bileti rezervasyonlarında tüm başvuru sahiplerinin adı ve soyadı rezervasyonlarda bulunmalıdır.

Mail yazışması davetiye, otel ve uçak bileti rezervasyonları geçerli değildir. Belgelerin yazdırılabilir versiyonlarını kullanarak çıktısını alınız.

İspanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Kadıköy’den İspanya vizesi alacak vatandaşlarımızın 2021 yılında ödeyecekleri İspanya vize ücretleri aşağıdaki gibidir.

İspanya Konsolosluğu vize ücretlerini diğer Schengen ülkelerinin aksine Euro olarak değil Amerikan doları olarak kabul etmektedir. Euro olarak yapılan vize ücret ödemeleri kabul edilmez.

İspanya vize başvurularının reddedilmesi halinde vize ücret iadeleri iade edilmez.

İspanya vize ücretleri şimdilik kredi kartları ile ödenmektedir.

 • İspanya konsolosluğun vize harç ücreti: 97 usd.
 • 0-6 yaş çocuklar İspanya konsolosluğunun ve başvuru merkezinin vize ücret ödemelerinden muaftır.
 • 6-12 yaş çocuklar İçin İspanya konsolosluğunun vize harç ücreti 49 usd.
 • İspanya Vip vize ücreti ek 300 TL.
 • İspanya vizesi Cumartesi günü başvuruları için ek 320 TL ödeme yapılması gerekecektir.
 • Bu ücretlere ek olarak 19 usd İspanya vize merkezi servis ücreti ödenir.

Daha detaylı bilgi için ” İspanya Vize Ücreti 2021 ” yazımızı okumanızı öneririz.

İspanya Vizesi Başvuru Sonuçlanma Süresi

İspanya vizesi başvuru sonuçlanma süresi randevu tarihinden sonra 8 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre istisnai olarak 45 güne uzayabilmektedir. Yabancı pasaportlarla yapılan İspanya vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanır.

Eksik evraklar istenen vize başvuruları daha geç sonuçlanır.

Acil İspanya seyahatleri için ekspres İspanya vize hizmeti bulunmaktadır.

İspanya Vize Başvuru Durumu Sorgulama

İspanya vize başvuru durumu sorgulama işlemi İspanya Konsolosluğunun resmi vize merkezi BLS international web sayfasından yapılmaktadır.

İspanya vize başvurusunda bulunduktan sonra tarafınıza verilen başvuru takip fişiniz de yazan bilgileri sisteme girerek başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

Not:

Sadece isim ve soyisimle İspanya vize başvuru durumu sorgulaması yapılamamaktadır.

Sadece pasaport numarası ile İspanya vize başvuru durumu sorgulaması yapılamamaktadır.

Sadece TC kimlik numarası ile İspanya vize başvuru durumu sorgulaması yapılamamaktadır.

Kadıköy’den İspanya Vizesi Nasıl Alınır, Sıkça Sorulan Sorular Neler?

Kadıköy’den BLS İspanya vize merkezine nasıl gidilir?

Taksim-Hacıosman metro hattını kullanarak 4 Levent sanayi durağında inip 5 dakikalık yürüyüş sonrası BLS international’a ulaşabilirsiniz veya

Zincirlikuyu metrobüs durağında inerek Taksim-Hacıosman metro hattına geçiş yapabilir ve metro hattının sanayi durağında inerek İspanya vize merkezine ulaşabilirsiniz.

Kadıköy’den İspanya vize merkezine en kolay şekilde ulaşabilmek için metro hattını kullanmanızı tavsiye ederiz.

İspanya vize başvurumu BLS’ye yapmak zorunda mıyım?

BLS international İspanya vize başvuruları İçin yetkilendirilmiş bir şirkettir. Kısa süreli İspanya vize başvuruları büyük oranda başvuru merkezi aracılığıyla kabul edilmektedir ancak vize başvurusunu doğrudan Konsolosluğa yapmak isteyen vatandaşlarımız nispeten biraz daha kısıtlı zamanlarda vize başvurularını Konsolosluğa yapabilmektedir.

İspanya vize başvurusu Konsolosluğa mı yoksa başvuru merkezine mi yapılmalı?

İspanya vize başvurunuzu imkanınız var ise Konsolosluğa yapınız. Böylelikle ek 17 usd tutarındaki başvuru merkezi ücretini ödemeniz gerekmeyecektir. Ancak İspanya Konsoloslukları vize başvurularını haftanın belirli günlerinde kabul etmesi nedeniyle randevu bulamayabilirsiniz veya oldukça ileri tarihe randevu almanız gerekebilir.

Ayrıca konsolosluğa yapılacak vize başvurularında başvurular şahsen yapılmalı ve işlemi tamamlanmış pasaportlar şahsen teslim alınmalıdır.

İspanya vize başvuruları için çocukların gelmesi gerekir mi?

İspanya vizesi için başvuru sahibinin yaşı kaç olursa olsun başvuru sırasında hazır bulunması zorunludur.

İspanya vize başvurularında otel ve uçak bileti satın alınmak zorunda mı?

İspanya vize başvurularında otel ve uçak bileti satın alınmak zorunda değildir ancak gerçek bir otel ve uçak bileti rezervasyonu sunulması tavsiye edilir. Schengen vizesi için ilk defa başvuru yapıyorsanız hem otel rezervasyonunuzu hem de uçak biletinizi iptal edebileceğiniz bir şekilde düzenlemenizi tavsiye ederiz. İşlem süresince iptale düşmüş otel ve uçak bileti rezervasyonu nedeniyle vize reddi alabilirsiniz.

İspanya vize başvurularında Hotel yerine Airbnb rezervasyonu kabul edilir mi?

İspanya vize başvurularında satın alınmış Airbnb dokümanı ve faturasını kullanabilirsiniz. Kiralamış olduğunuz evin açık adresi, ev sahibinin bilgileri ve konaklama yapacak tüm başvuru sahiplerinin adı ve soyadı rezervasyonlarda bulunması gerekmektedir.

İspanya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader