İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya Schengen vizesi kaç günde çıkar?

İspanya Schengen vizesinin çıkış süresi: vize başvurusunun yapıldığı güne, vize başvurusunun yapıldığı şehre, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Vize başvurusu eksiksiz bir şekilde tamamlanmış ve işlem süresince Konsolosluğun resmi tatil günü yoksa İspanya Schengen vizesi 2-4 hafta arasında çıkacaktır.

Eksik evrak durumunda, Konsolosluğun resmi tatil günlerinde veya vize başvuru sahibinin mülakata çağrılması halinde İspanya Schengen vizesinin sonuçlanma süresi uzamaktır.

İspanya Turistik Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya turistik Schengen vizesi, İstanbul ve Ankara’dan başvuru yapılması halinde 2-3 hafta arasında çıkmaktadır.

Vize başvurusu eksiksiz şekilde, pazartesi günü öğleden önce yapılmış ise İspanya turistik vizesi sonuçlanma süresi 1-3 haftadır.

İspanya turistik Schengen vizesi için İzmir ve Antalya’dan başvuru yapan vatandaşlarımızın başvuruları ise 3-5 hafta  arasında çıkmaktadır.

İspanya Ticari, Fuar Ziyareti Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya ticari, fuar ziyareti vizesi başvurur yapıldığı tarihten sonra İstanbul ve Ankara’dan 1-3 hafta,

İzmir ve Antalya’dan ise 3-4 hafta arasında çıkmaktadır.

Tecrübelerimize göre İspanya ticari vize başvuruları turistik vize başvurularına oranla daha kısa sürede çıkmaktadır.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için ” En hızlı Schengen vizesi veren ülkeler ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İspanya Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya Erasmus Eğitim vizesi başvuruları İstanbul ve Ankara Konsolosluklarına yapılması durumunda başvuru yapıldığı günden sonra 1-3 ay arasında çıkacaktır.

İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?” Sorusuna İlişkin Önemli Bilgiler

Değerli ziyaretçilerimiz, ” İspanya vizesi ne kadar sürede çıkar? ” sorusuna verdiğimiz yanıt kadar önemli olan bir başka hususta İspanya Konsolosluklarının vize başvurusu yapabilmek için seyahat ile vize randevu tarihi arasında belirli bir sürenin bulunmasını şart koşmasıdır.

Şöyle ki: İspanya Konsoloslukları, İstanbul ve Ankara’dan yapılacak turistik, konferans, kongre, staj, 90 gün altı Erasmus ve aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için seyahat tarihi ile randevu tarihi arasında en az 17 takvim günü, ticari ve fuar ziyareti vizesi başvuruları için ise 15 takvim günü süre bulunmasını zorunlu tutmaktadır.

Antalya ve İzmir’den yapılacak vize başvurularında ise bu sürelerin üzerine ek olarak 2-3 iş günü daha eklenmesi gerekecektir.

Dolayısıyla İspanya vize başvuruları 2-3 iş gününde sonuçlansa bile vize başvurusu yapabilmek için seyahat ile randevu tarihi arasında en az 17-20 gün süre bulunmasının zorunlu olduğunu ve bu sürelerde esneklik gösterilmediğini unutmayın. Ve vize başvurunuzu mümkün olduğunca erken yapmaya çalışın.

ispanya vizesischengen vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
909 yoruma göre
js_loader