Denizli Vize Danışmanlık & Vize Başvuru Merkezi

Denizli vize işlemleri ve Denizli vize danışmanlık hizmeti konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Denizli, Pamukkale, Çivril, Buldan, Merkezefendi, Acıpayram, Tavas, Honaz ve diğer ilçelerden yurt dışı vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımıza en temel bilgileri sağlamak üzere hazırlanmıştır. Denizli ve ilçelerden yaşayan vatandaşlarımız sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak yurt dışı vize başvuru işlemlerini yürütebilir veya vize işlemlerini SaltVisa aracılığıyla tamamlayabilirler.

Vize işlemleri ile alakalı daha detaylı bilgi için Bize Ulaşın sayfamızı kullanarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz

İyi okumalar diliyoruz.

Denizli Vize İşlemleri: Şartlar & Koşullar

Denizli’de ikamet eden vatandaşlarımızın vize işlemleri için geçerli bir pasaporta sahip olmaları zorunludur. Konsolosluklar genel anlamda seyahat dönüşü en az 3 ay geçerlilik süresi ve karşılıklı iki boş sayfası olan pasaportlar talep etmektedir. Bazı Konsolosluklar ise seyahat dönüşü en az 6 ay veya 1 yıl geçerli pasaport talep edebilir.

Denizli’de ikamet eden ve Schengen, İngiltere, Amerika, Kanada, Mısır, Cezayir, Dubai, Rusya, Suudi Arabistan, Çin, Hindistan, Gana, Nijerya, Senegal, Etiyopya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız Denizli’de Konsolosluk ya da Denizli vize merkezi olmaması nedeniyle vize başvuruları için İstanbul ya da İzmir’e gitmeleri gerekebilir.

Umuma mahsus diğer bir deyişle Bordo renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ana destinasyon (büyük ülkeler) ülkelere yapacakları seyahatleri için genel anlamda vize almaları gerekmektedir. Hususi ve hizmet diğer bir deyişle Yeşil ve Gri renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise 27 Schengen ülkesine, Çin, Rusya, Dubai, Mısır ve Cezayir’e vizesiz giriş yapabilirken İngiltere, Amerika, Kanada, Suudi Arabistan ve Hindistan için vize almaları zorunludur.

İngiltere, Gana, Kamerun, Senegal ve Hindistan Konsoloslukları hariç genel anlamda acil vize işlemi yoktur. Dolayısıyla vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 2-3 ay önceden tamamlanmış olması zorunludur.

Yurt dışına aile, akraba ve arkadaş ziyareti veya müşteri, fuar ve toplantı gibi amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımızın vize başvurularında kullanmak üzere davetiye almaları zorunludur.

Denizli’den vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın vize başvurularında Konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş VFS Global, İdata gibi aracı firmalar kullanmaları gerekebilir.

Vize başvurularının tamamlanabilmesi için Konsoloslukların ve varsa vize başvuru merkezlerinin peşin olarak ödenmesi zorunludur ve ödenecek olan ücretler geri iade edilmemektedir.

Denizli’de yaşayan vatandaşlarımızın vize başvuruları genel anlamda 2-6 hafta arasında sonuçlanacaktır.

Denizli Yurt Dışı Vize Danışmanlık Hizmeti

Denizli’den vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız çeşitli gerekçelerle vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti almaya ihtiyaç duymaktadır.

Denizli’li vatandaşlarımız en çok aşağıdaki gerekçelerle vize danışmanlık hizmeti almaya ihtiyaç duyar:

 • Vize reddi almak istememek,
 • Vize işlemleri sırasında hata yapmamak,
 • Vizeyi daha hızlı almak,
 • Uzun süreli vize almak…

Dolayısıyla vize danışmanlık hizmeti yurt dışına ilk defa çıkacak veya yurt dışına sık seyahat eden vatandaşlarımız tarafından en çok ihtiyaç duyulan bir hizmet türüdür.

Vatandaşlarımız vize danışmanlık firmaları ile:

 • Muhtemel vize retlerini engelleyebilir,
 • Daha uzun vize alabilir,
 • Vize reddi sonrası yeniden vize onayı alabilirler.

Vize danışmanlık firmaları özel girişimlerdir ve genel anlamda kişiye özel hizmet vermektedir.

Sizlerde güvenilir vize danışmanlık firmalarından destek alarak sorunsuz bir vize işlem süreci geçirebilirsiniz.

Denizli Schengen Vize İşlemleri

Denizli’de yaşayan Bordo renkli, Umuma mahsus pasaportlara sahip vatandaşlarımız vize işlemlerine tabidir.

Yeşil, Gri ve Siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları seyahatler için vize işlemlerinde bulunmaları gerekmemektedir.

Almanya, İtalya ve Yunanistan Schengen vizesi için Denizli’den başvuru yapacak vatandaşlarımız başvurularını İzmir Almanya Konsolosluğu’na veya İzmir İdata vize merkezine yapmaları gerekecektir.

Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız son 5 yıl içinde herhangi bir üye devletin Schengen vizesini almamışlarsa vize başvuruları sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri gerekecektir. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış ve soyadı değişikliği olmayan vatandaşlarımız ise Denizli, İstanbul veya İzmir vize danışmanlık firmaları ile vizelerini konsolosluğa gitmeden kargo ile alabileceklerdir.

Denizli’de yaşayan ve Schengen vizesi için başvuru yapacak 0-12 yaş arası çocukların istisnai durumlar dışında Konsolosluğa gitmeleri gerekmemektedir.

Konsoloslukların Schengen vize harç ücreti 80 Euro’dur. Bu ücrete ek olarak yetkili vize merkezinin servis ücreti eklenecektir. her hangi bir vize danışmanlık firması  kullanmadan vize başvurularını bireysel yapacak vatandaşlarımızın 110-120 € civarı gideri olacaktır. Daha detaylı bilgi için ” Schengen vize ücretleri ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Denizli’den Schengen vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın randevu almaları zorunludur.

Schengen vizesi için Denizli’den başvuru yapacak vatandaşlarımızın vize başvurularını seyahat tarihlerinden en geç 15 iş günü önce tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Denizli İngiltere Vize İşlemleri

 • İngiltere vizesi en zor alınan vizeler arasında yer almaktadır. Vize işlemleri konusunda yeterli tecrübeye sahip değilseniz İngiltere vize danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.
 • Denizli’den İngiltere turistik, ticari, fuar, konferans, aile ziyareti, dil okulu, öğrenci ve eğitim vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız sahip oldukları pasaport türü fark etmeksizin İngiltere vizesi almaları zorunludur.
 • İngiltere vizesi için yetkili vize aracı kurum TLS Contact firmasıdır.
 • Arzu eden vatandaşlarımız özel vize danışmanlık firmalarından destek alarak vize başvurularını yapabilirler.
 • İngiltere vize işlemlerinde kullanılacak pasaportların seyahat dönüşü en az 3 ay geçerli olmalıdır.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız daha önce İngiltere vizesi almış olsalar bile başvuru sırasında yeniden hazır bulunmalıdır. Bebek ve çocuklarda vize başvuruları sırasında hazır bulunmalıdır.
 • Denizli İngiltere vize başvuruları İstanbul ya da İzmir’den yapılabilir.
 • İngiltere vize işlemlerinin büyük bölümü online ortamda tamamlanacaktır.
 • İngiltere vize başvuru formu, vize ücreti, randevu alımı, evrakların taranarak sisteme yüklenmesi gibi işlemler online yapılacak işlemlerdir.
 • İngiltere vize ücretleri başvuru yapılacak 6 aylık, 2 yıllık, 5 ve 10 yıllık vize sürelerine göre değişiklik göstermektedir.
 • İngiltere vize başvurusunu İzmir’den yapacaklar normal vize ücretine ek 80-100 $ daha ödeme yapmaları gerekecektir. İstanbul’dan yapılacak vize başvurularında normal ücretlendirme geçerlidir. ( Daha detaylı bilgi için Bkz: İngiltere vize ücreti )
 • İngiltere vize başvuruları için randevu alınması zorunludur.
 • Denizli İngiltere vizesi işlemleri için randevular online vize başvuru formunun doldurulması ve vize ücretinin ödenmesinin ardından alınabilecektir.
 • Denizli İngiltere vize işlemleri için başvuru sahiplerinin evraklarını tarama yaparak Konsolosluğun vize sistemine yüklemesi gerekecektir.
 • Acil seyahat edilmesi gereken durumlarda Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız İngiltere vizelerini İstanbul’dan 5 iş günü veya 24 saatte ek ücret ödeyerek alabilirler.

Denizli Amerika Vize İşlemleri

 • Amerika Birleşik Devletlerine turistik, ticari, fuar, konferans, aile, akraba ziyareti, eğitim, dil okulu ve öğrenci olarak seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaport türü fark etmeksizin Amerika vizesi almaları zorunludur.
 • Denizli Amerika vize işlemleri için seyahat dönüşü en az 3 ay geçerli ve karşılıklı 2 boş sayfası olan pasaporta sahip olmaları zorunludur.
 • Denizli’den Amerika vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını İstanbul ya da Ankara’da bulunan ABD Konsolosluklarına yapabileceklerdir.
 • Denizli Amerika vize işlemleri için yetkilendirilmiş özel bir vize aracı firma bulunmamaktadır. Ancak arzu eden vatandaşlarımız Amerika vize danışmanlık firmalarından destek alabilirler.
 • Amerika vize işlemleri, İngiltere vize işlemlerine benzer online ortamda yürütülecek bir vize sürecine sahiptir.
 • Amerika vize başvuru formu, vize ücreti ödemesi, randevu alımı online ortamda gerçekleşecek işlemlerdir.
 • Amerika vize uzatma işlemi yapılmıyorsa tüm vize başvuru sahiplerinin randevu günü konsoloslukta hazır bulunmaları ve mülakata girmeleri zorunludur.
 • Amerika vize işlemleri için randevu, başvuru formunun doldurulması ve vize ücreti ödenmesinin ardından alınabilecektir.
 • Acil durumlar için ekspres vize seçeneği yoktur.
 • Kısa dönem Amerika vize ücreti 185 $ + PTT kurye ücretidir. Bu ücret kredi kartı ile tahsil edilir ve geri ödemesi yapılmaz.

Denizli Almanya Vize İşlemleri

 • Almanya seyahatinde bulunacak umuma mahsus pasaport sahipleri Almanya’ya vize alarak seyahat etmeleri zorunludur.
 • Hususi, hizmet ve diplomatik pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise maksimum 90 güne kadar seyahatlerini vizesiz gerçekleştirebilirler.
 • Almanya’ya maksimum 90 güne kadar turistik, ticari, fuar, konferans, staj, eğitim, aile, akraba ziyareti gibi amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesine, Almanya’ya 90 günden fazla eğitim, çalışma, yaşama, aile birleşimi gibi amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımız ise Almanya D tipi Ulusal vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız Almanya İzmir Konsolosluğunun görev alanında yer almaktadır. Dolayısıyla vize başvurularını İzmir’den gerçekleştirmeleri gerekecektir. Ancak arzu eden vatandaşlarımız Almanya vize başvurularını İstanbul ya da Ankara’dan da tamamlayabilir.
 • Almanya vize işlemleri için yetkili vize aracı firma İdata’dır.
 • Almanya vize başvurularında kullanılacak pasaportların seyahat tarihinden sonra en az 3 ay geçerli olmalıdır.
 • Almanya vize başvuruları randevu ile kabul edilir. Randevular İdata web sitesinden alınır.
 • Denizli’den Almanya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize işlemlerini seyahat tarihlerinden en geç 3 hafta önceden tamamlamış olmaları tavsiye edilir.
 • Almanya Schengen vize ücreti 80 €+ 1180 TL’dir. Vize ücretleri geri ödeme yapılmaksızın tahsil edilir.
 • Denizli Almanya başvuruları randevu tarihi sonrası 1-3 ay arasında sonuçlanır.
 • Acil durumlar için ekspres vize seçeneği bulunmamaktadır.

Denizli Fransa Vize İşlemleri

 • Fransa vizesi için Denizli’den başvuru yapacak umuma mahsus pasaportlara sahip vatandaşlarımız Fransa’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekmektedir.
 • Yeşil pasaportlara sahip vatandaşlarımız 90 güne kadar Fransa’ya vizesiz seyahat edebilirler.
 • Fransa’ya turistik, ticari, fuar, konferans, eğitim ve aile, akraba ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız Fransa Schengen vizesine, Fransa’ya aile birleşimi, eğitim, yaşama ve çalışma amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız Fransa ulusal vizesine başvuru yapmalıdır.
 • Denizli Fransa vize işlemleri için pasaport süreleri seyahat tarihinden sonra en az 3 ay geçerli olmalıdır.
 • Fransa işlemleri için yetkili vize aracı firma VFS Global’dir.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız Başkonsolosluk yetki alanında olmaları nedeniyle vize başvurularını İstanbul’dan yapmalıdır.
 • Vize başvuruları randevulu kabul edilir.
 • Randevular online ortamda alınır.
 • Fransa vize ücreti: 80 € +40 Euro’dur.
 • Vize işlemleri: 1-6 hafta arasında sonuçlanır.
 • Vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 15 iş günü önce tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Acil durumlarda ekspres vize seçeneği bulunmaz.

Denizli Hollanda Vize İşlemleri

 • Hollanda seyahatinde bulunacak Bordo renkli (umuma mahsus) pasaporta sahip vatandaşlarımız Hollanda’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekmektedir.
 • Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız ise 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler.
 • Denizli Hollanda vize işlemleri için seyahat tarihi sonrası en az 3 ay geçerli pasaporta sahip olunması zorunludur.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız Hollanda vize başvurularını İstanbul, İzmir veya Ankara’dan yapabilirler.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız son 5 yıl içinde Schengen vizesi almamışlarsa Hollanda vize başvuruları sırasında hazır bulunmalı ve parmak izi vermelidir. 0-12 yaş arası çocukların ise vize başvuruları sırasında hazır bulunmaları gerekmemektedir.
 • Hollanda vize başvuruları için yetkili vize aracı firma VFS Global’dir.
 • Vize başvuruları randevulu kabul edilir. Randevular Vfs global web sitesinden online ortamda alınır.
 • Vize ücreti: 80 € + 20 Euro’dur.
 • Denizli Hollanda vize işlemleri 2-6 hafta arasında sonuçlanır.
 • Vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 15 iş günü önce tamamlanmış olmalıdır.
 • Acil durumlar için ekspres vize seçeneği yoktur.

Denizli İtalya Vize İşlemleri

 • Denizli’de yaşayan umuma mahsus/bordo renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız İtalya’ya vize alarak seyahat etmelidir.
 • Yeşil ve gri renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde vize işlemlerinden muaftır.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız İtalya vize başvurularını İzmir’den yapmaları gerekmektedir.
 • Vize işlemleri için yetkili vize aracı firma VFS Global’dir.
 • Vize başvuruları randevulu kabul edilir. Randevular online ortamda VFS web sitesinden alınır.
 • 0-12 yaş arası çocuklar hariç tüm vize başvuru sahiplerinin başvuruda hazır bulunarak parmak izi vermeleri gerekmektedir.
 • İtalya vize ücreti: 80 € + 1180 TL’dir. Ücretler TL olarak tahsil edilir.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız İtalya vize başvurularını seyahat tarihlerinden en geç 15 iş günü önce tamamlamış olmalıdır.
 • Vize başvurularının sonuçlanma süresi ise 2- 8 hafta arasında değişmektedir.
 • Acil durumlar için ekspres vize seçeneği yoktur.

Denizli İspanya Vize İşlemleri

 • Umuma mahsus/ Bordo renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız İspanya’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekmektedir.
 • Yeşil pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise vizesiz olarak İspanya’ya seyahat edebilirler.
 • Denizli İspanya vize işlemleri için seyahat tarihinden sonra en az 3 ay geçerli pasaportlara sahip olunması zorunludur.
 • İspanya vize işlemleri için yetkili vize aracı firma BLS İnternational’dır.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız vize başvurularını İstanbul ya da İzmir’den yapabilirler.
 • Vize başvuruları randevulu kabul edilir. Randevular BLS web sitesinden online olarak alınır.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımızın İspanya vize başvuruları sırasında yaş fark etmeksizin hazır bulunmaları zorunludur.
 • İspanya vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 30 gün önceden tamamlanmış olması zorunludur.
 • Turistik amaçlı seyahatlerde seyahat tarihine 18-22 günden az süre kalmış vatandaşlarımızın vize başvuruları kabul edilmeyebilir.
 • Vize başvuruları 1-4 hafta arasında sonuçlanır.
 • Acil durumlarda ekspres vize seçeneği yoktur.

Denizli Yunanistan Vize İşlemleri

 • Bordo renkli/umuma mahsus pasaportlara sahip vatandaşlarımız Yunanistan’a vize alarak seyahat etmeleri gerekmektedir.
 • Yeşil renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise 90 güne kadar vizesiz olarak İspanya’ya seyahat edebilirler.
 • 12 yaş üstü tüm vize başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunmaları ve parmak izi vermeleri zorunludur.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız Yunanistan vize başvurularını İzmir’den yapmalıdır.
 • Yunanistan vize işlemleri için yetkili vize aracı firma VFS Global’dir.
 • Vize başvuruları randevu ile kabul edilir. Randevular online olarak Vfs Global sitesinden alınır.
 • Yunanistan vize ücreti: 80 € + 25 Euro’dur. 6-12 yaş arası çocuklardan yarım vize ücreti alınır. Ücretler her koşulda geri iade edilmez.
 • Vize başvuruları 5-15 iş günü arasında sonuçlanır.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız Yunanistan vize başvurularının seyahat tarihlerinden en geç 15 iş günü önce tamamlamış olmaları gerekmektedir.
 • Acil durumlarda ekspres vize hizmeti bulunmamaktadır.

Denizli Rusya Vize İşlemleri

 • Rusya seyahatinde bulunacak umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımız Rusya’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekmektedir.
 • Yeşil pasaportlara sahip vizesiz olarak Rusya’ya seyahat edebilirler.
 • Denizli Rusya vize işlemleri için seyahat tarihinden sonra en az 3 ay geçerli pasaportlar kullanılmalıdır.
 • Rusya vize işlemleri için yetkili vize aracı firma VFS Global’dir.
 • Vize başvuruları için randevu alınması zorunludur.
 • Denizli’den Rusya’ya seyahat edecek vatandaşlarımız 16 günlük e-vize kolaylığından yararlanabilirler. ( bkz: Rusya E-vize )
 • Rusya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize danışmanlık firmalarından hizmet almaları durumunda vizelerini kargo ile İstanbul’a gitmeden alabileceklerdir.
 • Denizli Rusya vize işlemleri 8-15 iş günü arasında çıkmaktadır.
 • Acil durumlarda 4-5 iş gününde sonuçlanan ekspres vize hizmeti alınabilir.

Denizli Çin Vize İşlemleri

 • Umuma mahsus/bordo renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız vize almak zorundadır. Yeşil pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise vizesiz seyahat edebilirler.
 • Çin vize başvuruları için seyahat tarihinden sonra en az 6 ay geçerli pasaporta sahip olunmalıdır.
 • Çin vize işlemleri için Çin belediyesi onaylı ıslak imzalı veya elektronik imzalı davetiye alınmalıdır.
 • Davetiyesiz vize başvurusu yapılamamaktadır.
 • Vize başvuruları davetiyenin geldiği Konsolosluğa göre İstanbul ya da Ankara’dan yapılabilir.
 • Başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur.
 • Denizli Çin vize işlemleri randevu tarihi sonrası 8-21 iş günü arasında sonuçlanır.
 • Vize başvurularının seyahat tarihinden önce en geç 15 iş günü önce tamamlanmış olması tavsiye edilir.
 • Ekspres vize seçeneği sadece Çin Konsolosluğunun onay vermesi durumunda geçerlidir.

Denizli Dubai Vize İşlemleri

 • Umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımız Birleşik Arap Emirliklerine vize alarak seyahat etmeleri zorunludur.
 • Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız ise vizesiz olarak seyahat edebilirler.
 • Denizli Dubai vize işlemleri için seyahat sonrası en az 3 ay geçerli pasaportlar kullanılmalıdır.
 • Dubai vizeleri e-vize olarak verilmektedir.
 • Denizlide yaşayan vatandaşlarımız Dubai vizelerini İstanbul’a ya da İzmir’e gitmeden e-posta ortamında alabilirler.
 • Dubai vize başvurularının sonuçlanma süresi 2-5 iş günüdür.
 • Vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 10 gün önce tamamlanması tavsiye edilir.
 • Acil durumlar için ekspres vize seçeneği yoktur.

Denizli Mısır Vize İşlemleri

Mısır ile Türkiye arasında 2024 yılında yapılan anlaşma ile vatandaşlarımız Mısır vizelerini ülkeye girişte, kapıda alabilecektir.

Denizli Cezayir Vize İşlemleri

 • Denizli’den Cezayir’e seyahat edecek umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımız vize almak zorundadır.
 • Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Cezayir’e vizesiz seyahat edebilirler.
 • Cezayir vize işlemlerinde kullanılacak pasaportlar seyahat tarihinden sonra en az 3 ay geçerli olmalıdır.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız Cezayir vizelerini İstanbul’dan alacaklardır.
 • Cezayir vize işlemleri için Konsoloslukta hazır bulunmak zorunlu değildir.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız Cezayir vize danışmanlık firmalarından hizmet alarak vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabilirler.
 • Vize başvurularının sonuçlanma süresi 3-5 iş günüdür.
 • Vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 15 gün önceden tamamlanmış olması tavsiye edilir.
 • Acil durumlar için ekspres vize hizmeti bulunmamaktadır.

Denizli Romanya Vize İşlemleri

 • Umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımız Romanya vize işlemlerine tabidir.
 • Yeşil pasaporta sahip vatandaşımız ise vizesiz seyahat edebilirler.
 • Pasaportunda geçerli, çok girişli Schengen vizesi olan Denizli’li vatandaşlarımız bu vizeleri ile Romanya’ya giriş yapabilirler.
 • Romanya vize işlemlerinde kullanılacak pasaportlar seyahat tarihinden sonra en az 3 ay geçerli olmalıdır.
 • Vize başvuruları sırasında hazır bulunulması zorunludur.
 • 12 yaş altı çocukların vize başvuruları ebeveynleri tarafından gerçekleştirilebilir.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız vize başvurularını İstanbul’da bulunan Romanya Konsolosluğu’na yapmalıdır.
 • Vize başvuruları randevulu kabul edilecektir.
 • Denizli Romanya vize işlemleri için randevular Romanya Konsolosluğunun e-vize portalında bulunan online formun doldurulmasının ardından alınabilecektir.
 • Randevu alma işlemi uzun sürebilir.
 • Vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 30 gün önceden tamamlanmış olması tavsiye edilir.
 • Denizli Romanya vize işlemlerinin sonuçlanma süresi ise 3-5 iş günüdür.
 • Acil durumlarda ekspres vize hizmeti yoktur.

Denizli Bulgaristan Vize İşlemleri

 • Denizli’den Bulgaristan’a seyahat edecek umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımız vize işlemlerine tabidir.
 • Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız ise vizesiz olarak seyahat edebilirler.
 • Geçerli, çok girişli Schengen vizesi olan vatandaşlarımız bu vizeleri ile Bulgaristan’a giriş yapabilirler.
 • Bulgaristan vize işlemleri için seyahat tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli pasaportlar kullanılmalıdır.
 • Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız vize başvurularını İstanbul ya da İzmir’den yapabilirler.
 • Vize başvuruları sırasında 12 yal altı çocuklar hariç tüm vize başvuru sahiplerinin hazır bulunması zorunludur.
 • Bulgaristan vize işlemleri için yetkili vize aracı firma VFS Global’dir.
 • Vize başvuruları için randevulu kabul edilir. Randevular VFS Global web sayfasından alınır.
 • Vize başvurularının sonuçlanma süresi 8-15 iş günüdür. Acil durumlar için ekspres vize hizmeti yoktur.
 • Bulgaristan vize başvurularının seyahat tarihinden 3 hafta önce tamamlanmış olması tavsiye edilir.

Değerli ziyaretçilerimiz, Denizli vize işlemleri ve danışmanlık hizmetleri yazımızın burada sonuna geldik. Daha detaylı bilgi için yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader