Küba Vizesi Kadıköy ve Anadolu Yakası’ndan Nasıl Alınır?

Küba vizesi Kadıköy Anadolu Yakası’ndan nasıl alınır?

Küba vizesi için Kadıköy, Göztepe, Moda, Altunizade, Acıbadem, Ziverbey, Ümraniye, Suadiye, Caddebostan, Bostancı, Feneryolu, Maltepe, Pendik, Kartal, Tuzla, Gebze ve İzmit’ten başvuru yapacak vatandaşlarımız vizelerini Avrupa Yakasına geçmeden ve Küba Konsolosluklarına gitmelerine gerek kalmadan kargo yoluyla veya elden İstanbul Anadolu Yakasındaki vize danışmanlık acentalarından alabileceklerdir.

Küba’ya kısa süreliğine turistik, tur, iş ve toplantı amacıyla seyahat ediyorsanız alacak olduğunuz Küba vizesi pasaporta basılan bir etiket vize olmayacaktır. Kısa süreli seyahatler için alınacak olan vize: turistik seyahat kartı olacaktır.

Küba turistik seyahat kartı vizesi için başvuru sahiplerinin vize merkezlerinde ve Küba Konsolosluklarında hazır bulunmaları gerekmeyecektir. Ancak vizesini herhangi bir vize aracı firma kullanmadan alacak vatandaşlarımız Ankara’da bulunan Küba Büyükelçiliğinden müracaat ederek alabileceklerdir.

Küba Vizesi Kadıköy Başvuruları Hakkında Önemli Notlar

Küba, özellikle kanserle mücadele ve turistik amaçlı faaliyetler için vatandaşlarımız tarafından en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer alır.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin Umuma Mahsus/Bordo renkli pasaportları Küba’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekmektedir. Hususi/Yeşil, Hizmet/Gri ve Diplomatik/Siyah renkli pasaportlar 180 gün içinde 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde vize işlemlerinden muaftır.

Vatandaşlarımız Küba’ya yapacakları seyahatlerinde vizelerini ülkeye girişlerde hava alanında alamayacaklardır. Küba vizelerinin Türkiye’den alınması zorunludur.

Küba vizesi için randevu alınması gerekmemektedir.

Küba vizesi için başvuru sahipleri parmak izi ya da konsolosluk görüşmesine girmeleri gerekmemektedir.

Pasaportunda Küba giriş-çıkış kaşesi olan vatandaşlarımız Amerika vize başvurularında herhangi bir olumsuz durum yaşamamaktadır. Arzu eden vatandaşlarımız Küba’ya girişte ve çıkışta pasaportlarına kaşe vurulmamasını talep edebilirler.

Amerika ya da bir Karayipler turu planlayan ve Küba’ya bir kaç kez giriş çıkış yapması gereken vatandaşlarımız Küba vizelerinin tek girişli olarak düzenlenmesi nedeniyle Küba’ya her girişleri ayrı seyahat kartı almaları gerekecektir.

Amerika üzeri Küba’ya geçiş yapacak vatandaşlarımız ise vizelerini Washington’da bulunan Küba Büyükelçiliğinden “Pembe Vize” almaları gerekecektir. Amerika üzeri Küba’ya yapılacak seyahatlerde Türkiye’den alınan vizeler geçerli değildir.

Küba vizeleri genel anlamda 180 gün içinde maksimum 90 gün konaklama yapılması için düzenlenir ve Küba’ya 1 giriş yapma hakkı verir. Küba’ya kısa süre içerisinde birkaç kez girecekseniz her giriş için ayrı vize almanız gerekmektedir.

Küba’da turistik amaçlı 90 günden fazla kalacak kişiler arzu etmeleri halinde Küba vizelerini, vize süreleri sona ermeden 1 ay daha uzatabilir.

Küba vizeleri pasaporta basılmayacaktır. Verilecek olan vize bir seyahat kartı olacaktır. Ancak bu vize, bir Küba e-vizesi olarak düşünülmemelidir.

Küba vizesi, Küba Turizm Bakanlığının hazırlamış olduğu seyahat kartlarına Büyükelçilik ya da yetkili Küba vize acentaları tarafından manuel ortamda yazılacak ve vizenin üzerinde belgenin doğruluğunu ispat eden seri numarası bulunacaktır.

Küba Vizesi Kadıköy/Anadolu Yakası Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçilerimiz, Küba ile Türkiye devleti arasında bulunan vize kolaylığı anlaşması nedeniyle vatandaşlarımızın Küba vize başvurularında kapsamlı bir evrak hazırlığı yapmaları gerekmemektedir.

Bu doğrultuda vatandaşlarımız Küba vizesi için aşağıdaki belgeleri hazırlamaları yeterli olacaktır:

  1. Küba dönüşü en az 6 ay geçerli pasaport fotokopisi
  2. Küba vize aracı firmanın bilgi formu ya da taahhütnamesi.
  3. Küba vize ücreti.

Küba Vizesi Ücretleri

İstanbul, Anadolu Yakasından yapılacak Küba vizesi başvurularında ücretler:

450 ila 650 TL arasında değişmektedir.

Küba vize ücretleri tüm yaş grupları için aynı şekilde ücretlendirilir.

Yabancı pasaportlarla yapılacak Küba vize başvurularında ücretlendirme farklılık göstermektedir.

Küba vize ücretleri dolar kurlarından etkilenmektedir. Dolayısıyla dolar kurlarındaki hareketlilik vize ücretlerinde artış yaşanmasına neden olabilir.

Küba Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapmalı?

Küba vizesi için başvuru yapmadan önce hizmet alacağınız Küba vize danışmanlık acentasının elinde seyahat kartı bulunup-bulunmadığını öğrenin.

Vize danışmanlık acentasının elinde seyahat kartı bulunuyorsa Küba vizesi için seyahat tarihinizden en geç 1 hafta önce başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Küba Vizesi İçin İstanbul Anadolu Yakası’ndan Nasıl Başvuru Yapılır?

  • Küba vizesi için hizmet alacağınız vize aracı firmaya karar verin. (bkz:
  • Pasaportunuzun 2. sayfa yani kimlik bilgilerinizi içeren fotoğraflı sayfayı renkli ya da siyah beyaz tarayın.
  • Küba vize danışmanlık firmasının bilgi formunu ya da taahhütnamesini doldurun ve tarayın.
  • Küba vize danışmanlık firmasının ücretini acentanın banka hesabına yatırın ya da elden ödeyin.
  • Tarama yaptığınız pasaportunuzu ve ödeme yaptığınız vize ücretinin dekontunu e-posta ortamında Küba vizesi için danışman acentaya ulaştırın.
  • Acentadan gelecek teyit maili sonrası ortalama 2 iş gününde hazırlanacak vizenizin hazır olmasını bekleyin.
  • Vizeniz hazır olduğunda vizenizi pasaportunuzun arasına ekleyerek seyahat süresince yanınızda bulundurun.

İstanbul, Anadolu Yakası Küba Vize Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

İstanbul Anadolu Yakası’ndan yapılan Küba vize başvuruları 2 ile 5 iş günü arasında çıkmaktadır.

Küba vize acentası, vize temini konusunda herhangi bir sorun yaşanıyorsa Küba vizeleri bazı durumlarda aynı gün içerisinde de hazır olabilmektedir.

Küba Vizesi SaltVisa Aracılığıyla Alınabilir mi?

Evet. SaltVisa aracılığıyla Küba vizesi olarak bilinen Küba turistik seyahat kartlarınızı 2-3 iş gününde alabilirsiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgiler için: ” Küba Vize İşlemleri ” konusu üzerine yazımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İstanbul, Anadolu Yakası’ndan yapılacak diğer ülkelerin vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız ” Kadıköy’den Vize Nasıl Alınır? ” yazımızı okuyabilirsiniz

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
868 yoruma göre
js_loader