Kadıköy’den Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Kadıköy’den Dubai vizesi nasıl alınır? Anadolu yakasında ikamet eden vatandaşlarımız Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize işlemleri için hangi adımları izlemeli. Anadolu yakası Dubai vize işlemleri hakkında her şeyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Kadıköy’den Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri Kadıköy-Dubai vize işlemleri için oluşturduğumuz bu sayfa Birleşik Arap Emirliklerinin tamamına yapılacak seyahatleri kapsayan bir sayfadır. Sayfamızın devamında vatandaşlarımızın en çok seyahat ettiği Emirliğin Dubai olması sebebiyle daha çok Dubai vize işlemlerinden bahsedeceğiz ancak bu bilgiler sadece Dubai için değil aynı zamanda Abu Dhabi Acman Füceyre, Resü-l Hayme, Şarika, Ummül-Kayveyn) Emirlikleri içinde geçerli olacaktır.

Öncelikle Dubai’ye veya 7 Emirlikten birine seyahat edecek vatandaşlarımızın alması gereken vize Birleşik Arap Emirlikleri (Unitedi Arap Emirates -UAE) vizesidir.

Yaygın bir kullanım olması nedeniyle yazılarımızda daha çok Dubai vizesinden bahsedeceğiz. Dubai vize başvurusunda bulunacak Kadıköy, Üsküdar, Göztepe, Suadiye, Bostancı, Caddebostan, Maltepe, Pendik, Ümraniye, Kartal hatta Gebze ve İzmit’te yaşayan vatandaşlarımız Dubai vizelerini e vize olarak mail ortamında alacaklardır ve vizeleri pasaporta basılan sticker vize olmayacaktır.

Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip vatandaşlarımız ise 90 güne kadar yapacakları seyahatleri için Dubai vizesi almaları gerekmeden vizesiz olarak seyahat edebileceklerdir. (Bkz: Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkeler)

Dubai vizesi hakkında daha detaylı bilgi için linkte belirtilen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kadıköy’den Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Konsolosluğa Başvuru Yapılabilir mi?

Kadıköy’den Dubai vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını doğrudan Konsolosluğa yapamayacaklardır.

Vatandaşlarımızın Dubai vize başvuruları için bir vize acentasından veya seyahat edecekleri havayolu şirketinden Dubai vizeleri için destek almaları gerekecektir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Dubai e-vizeleri için hizmet vermemektedir ve Dubai vize işlemleri tek bir merkezden yönetilmektedir. Dubai vizesi için yetkili birim Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisidir. (UAE İmmigration Office)

Kadıköy’den Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Havalimanlarında Dubai Vizesi Alınabilir mi?

Dubai kapı vizesi uygulaması bulunmamaktır. Dubai vizesi alacak vatandaşlarımız vizelerini mutlaka Türkiye’den alarak seyahat planlaması yapmaları gerekmektedir.

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize ücreti vize hizmeti aldığınız acentanın hizmet bedeline göre değişiklik gösterecektir. Dubai vize başvurularında tek tip ücretlendirme yoktur. Vize ücretleri günlük döviz kuruna ve Emirlikte kullanılan aracı şirkete göre yükselmekte ve düşmektedir. Dubai vize ücretleri Emirates’te daha ucuz olabilir ancak bu uygun ücret sadece Emirates’le uçuş yapacak vatandaşlarımızı kapsamaktadır. Dolayısı ile Emirates’den sadece Dubai vizesi için destek alamayacaksınız.

Tüm bu unsurları dikkate aldığımızda Dubai vize ücretleri 90 ila 125 Usd arasında değişiklik gösterecektir.
0-6 yaş arası çocuklardan Dubai Göçmenlik Ofisi ücreti talep edilmeyebilir. Ancak vize acentasının servis ücretini ödemeniz gerekebilir.

SaltVisa olarak tavsiyemiz havayolu şirketi sınırlaması koymayan güvenilir vize acentaları aracılığıyla vizelerini almanızdır.

Kadıköy’den Dubai Vizesi Nasıl Alınır, Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Kadıköy’den Dubai vize başvuruları 2 ila 5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreler ön görülen sürelerdir ve Birleşik Arap Emirlikleri devletinin Cuma, Cumartesi ve yarım gün çalışılan Pazar günlerini ayrıca hem Türkiye hem de BAE’nin resmi tatil günlerini kapsamaz.

Perşembe günü yapılacan vize başvuruları pazartesi günü sonuçlanabilir. Erkeklerin ve yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin vizeleri bayanlara ve çocuklara göre daha geç sonuçlanabilir.
Dubai vize başvuru sorgulama için linki tıklayabilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
915 yoruma göre
js_loader