Kadıköy’den Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Kadıköy’den Cezayir vizesi nasıl alınır? konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Kadıköy, Üsküdar, Göztepe, Moda, Ataşehir, Fenerbahçe, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Ümraniye, Bostancı, Suadiye, Küçükbakkalköy, Erenköy, Sancaktepe, Çekmeköy, Beykoz veya İstanbul Anadolu Yakası’dan Cezayir turistik vize, ticari vize, makine kurulumu, toplantı, fuar, aile-arkadaş ziyareti vizelerine başvuru yapacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden vatandaşlarımız web sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Cezayir vizesi için başvuru yapabilir, SaltVisa danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilir, hatta Cezayir vizeleri evrak-belge sunmadan da alabilirler.

Cezayir vize işlemlerinizi başlatmak için BİZE ULAŞIN sayfamızı ziyaret ediniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin…

Kadıköy’den Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Kadıköy’den Cezayir vizesi nasıl alınır? İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy’de yaşayan vatandaşlarımız Cezayir vizelerini 2 farklı şekilde alabileceklerdir:

 1. Cezayir İstanbul Başkonsolosluğuna bireysel başvuru yaparak,
 2. SaltVisa veya diğer Cezayir vize danışmanlık acentaları ile başvuru yaparak alabileceklerdir.

Vize başvurularını SaltVisa veya danışmanlık acentaları ile yapacak vatandaşlarımızın Konsoloslukta hazır bulunmaları gerekmez. Kadıköy’de yaşayan vatandaşlarımız evraklarını SaltVisa Kadıköy ofisine kargo-kurye ile ulaştırmaları halinde vizelerini Konsolosluüa gitmeden alabileceklerdir.

Cezayir Türklerden Vize İstiyor Mu?

Cezayir ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında vize kolaylaştırma anlaşması vardır ancak bu durum bordo pasaporta sahip vatandaşlarımızı kapsamamaktadır. Dolayısıyla bordo yani umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımızın vize alarak seyahat etmeleri gerekecektir.

Yeşil Pasaport, Gri Pasaport ve Siyah Pasaporta sahip vatandaşlarımız ise 180 gün içerisinde 90 günlük konaklama süre haklarını ihlal etmeden vizesiz olarak seyahat edebileceklerdir.

Kadıköy’den Cezayir Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

 1. 2 adet eksiksiz doldurulmuş ve ıslak imzalı hazırlanmış Cezayir vize başvuru formu
 2. En az 1 yıl geçerli Pasaport
 3. 2 adet biyometrik veya arkası beyaz vesikalık fotoğraf
 4. Çalıştığınız şirketle aranızda yapılmış kaşe ve ıslak imzalı iş sözleşmesi – Noter onaylı olması gerekmez.
 5. Çalıştığınız iş yerinin antetli kağıdına kaşeli ve ıslak imzalı hazırlanmış İngilizce vize talep dilekçesi.
 6. Çalışansanız kaşe ve imzalı SGK işe giriş bildirgesi
 7. Yeni tarihli sicil gazete, vergi levhası, faaliyet belgesi ve imza sirküleri fotokopileri
 8. Cezayir şirketinin antetli kağıdına kaşeli, imzalı davetiye. Bazı durumlarda Cezayir çalışma bakanlığı onaylı davetiye talep edilebilir. Davetiye gönderen kişi Türk veya Cezayir vatandaşı değilse Cezayir oturum izni fotokopisi de sunulmalıdır.
 9. Hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınız
 10. Pasaport ve kimlik fotokopisi
 11. Yabancı uyruklu kişiler için en az 6 ay geçerli Türkiye oturum izni fotokopisi
 12. Cezayir vize ücreti

Cezayir Turistik Vize Başvuruları İçin Ek:

Hotel confirmation belgesi fotokopisi

Sadece Cezayir’i kapsayan seyahatten 1 gün önce başlayan dönüş tarihinden 1 gün sonra sona eren en az 30.000 € teminatlı kaşeli, ıslak imzalı orijinal seyahat sigortası

Son 3 aylık bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış en az 6000 TL bakiyesi olan banka hesap dökümü

Cezayir Aile, Akraba Ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvuruları İçin Ek:

Belediye onaylı davetiye belgesi ve davet gönderen kişinin Cezayir pasaport veya kimlik fotokopisi

Son 3 aylık bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış en az 10.000 TL bakiyesi olan banka hesap dökümü

Son 3 aylık bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış en az 10.000 TL bakiyesi olan banka hesap dökümü

Cezayir Vize Ücreti Ne Kadar?

Cezayir vize ücretleri diğer konsoloslukların vize ücreti ile benzerlik göstermemektedir. Cezayir konsolosluğunda tek tip vize ücreti yoktur. Vize ücretleri, vize kategorisine, vize süresine göre değişmektedir. Çocuklar için herhangi bir vize ücreti muafiyeti yoktur.

 • Tek girişli turistik/ticari vize ücreti: 60€,
 • Çok girişli ticari/çalışma vizesi ücreti 100 €,

Vize ücretleri başvuru günü nakit ve Euro cinsinden ödenir. Ücretlerinizi bozuk ve tam olarak yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Başvuru sahipleri ilk vize başvurularında 90 günlük çok girişli Cezayir vizesine başvuru yapabilirler.

Kadıköy’den Cezayir Vizesi Nasıl Alınır, Sıkça Sorulan Sorular

Kadıköy’den Cezayir vizesi alacak vatandaşlarımızın vize başvurularının öncesinde aşağıda bulunan suçla Sorulan soruları okumalarını tavsiye ederiz. İşlemler hakkında daha detaylı bilgi için Cezayir vizesi hakkında hazırladığımız sayfayı okuyabilirsiniz.

Cezayir vizesi Anadolu Yakasından nasıl alınır?

Cezayir vizesi Anadolu yakasından alınamamaktadır. Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu sadece Esentepe, Şişli adresinde vize hizmeti verirken Anadolu yakasında vize hizmeti veren Cezayir vize merkezi bulunmaz.

Cezayir vize için şahsi başvuru zorunlu mu?

Cezayir vizesi için başvuru sahiplerinin şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Vize başvuruları sırasında şahsen bulunmak istemeyen kişiler Kadıköy vize şirketlerinden vize işlem hizmeti alabilirler.

Cezayir vize başvuruları için randevu alınması gerekir mi?

Cezayir Konsolosluğu randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Vize başvuruları resmî tatil günleri hariç pazartesi-cuma saat 09.30/12.00 saatleri arasında kabul edilmektedir.

Ailece yapılacak Cezayir vize başvurularında aileden tek bir kişi herkesin vize başvurusunu yapabilir mi?

Ailece yapılacak vize başvurularında tüm aile bireyleri aynı anda vize başvurusu yapıyorsa vize başvurularını aileden bir kişi yapabilir.
Başvuruya gelmeyecek kişilerin her ihtimale karşı kimlik fotokopilerinin altlarına başvuruyu yapacak kişiye yetki vermesi tavsiye edilir.

Cezayir vize başvuruları için davetiye zorunlu mu?

Cezayir vize başvuruları için davetiye belgesi zorunlu değil ancak turistik seyahatlerde hotel confirmation belgesi sunulması gerekmektedir. Schengen vize başvurularında kullanılan booking otel rezervasyonları Cezayir turistik vize başvuruları için geçerli değil. Bunun yerine Cezayir’de gerçek anlamda konaklama yapacağınız hotelden kaşeli ve imzalı confirmation belgesi sunmalısınız veya bir arkadaşınızı ziyaret edeceksiniz Cezayir’de bulunan arkadaşınızdan Cezayir belediyesi onaylı davetiye belgesi talep etmeniz gerekecektir.

Hotel confirmation veya davetiye belgesini mail ortamında scan edilmiş olarak temin edebilirsiniz. Orijinal belge sunulması gerekmez. Fotoğrafı çekilmiş belgeler geçerli değildir.

Cezayir vizesi kaç günde çıkar?

Cezayir vizesinin sonuçlanma süresi normalde 3-5 iş günüdür. Bazı durumlarda bu süre 10 günü bulabilir.

İşlemi tamamlanmış pasaportlar hafta içi her gün: 16.30/17.30 saatleri arasında dağıtılmaktadır.

Cezayir vizeleri kaç günlük verilir?

Cezayir vizeleri:

 • 30 günlük tek girişli vize,
 • 90 günlük çok girişli vize,
 • 180 günlük çok girişli vize olacak şekilde verilmektedir.

Cezayir Çalışma Vizesi Alacakların Dikkatine!

180 günlük çok girişli vizeler genel anlamda Cezayir çalışma vizesidir ve Traveil Visa olarak isimlendirilir.

90 günlük çok girişli vizeler genel anlamda Affair Visa olarak isimlendirilir.

Cezayir’e çalışma amaçlı gidecek kişilerin alması gereken doğru vize Cezayir Traveil Visa’dır. Affair visa ile Cezayir’de çalışamaz ve bu vize ile yerel makamlara kayıt yaptıramazsınız.

Cezayir çalışma vizesi için Cezayir çalışma başkanlığı onaylı kontratlarınızı ve Cezayir şirketinden aldığınız çalışma davetinizi sunmanız zorunludur.

Cezayir vizesi kargo ile alınabilir mi?

Cezayir vizesi kargo ile alınamamaktadır. Konsolosluk kargo ile yapılacak vize başvurularını kabul etmez. Kargo ile vize hizmeti alacak vatandaşlarımızın Kadıköy vize şirketleri ile iletişimine geçmelerini tavsiye ederiz.

Cezayir vizesi başvurularında gerekli evrakların hepsini hazırlamak zorunda mıyım?

Cezayir vize başvurularında belirtilen evrakların eksiksiz şekilde hazırlamanız zorunludur. Eksik evraklarla yapılacak vize başvuruları kabul edilmez.

Evraksız Cezayir vizesi alabilir miyim?

Cezayir Konsolosluğunun evraksız vize başvuru hizmeti bulunmaz.

Evraksız Cezayir vizesi alabilirsiniz ancak bu yöntem biraz özel bir hizmettir. Dilerseniz bu konu hakkında ” Evraksız Cezayir Vizesi ”  yazımızı okuyabilirsiniz.

Cezayir vizesi için yukarıda belirtilen vize ücretleri dışında herhangi bir giderim olacak mı?

Web sayfamızı olabildiğince güncel tutmaya çalışıyoruz ancak bazen konsolosluklardaki güncel değişiklikler olabilir. Konsolosluk vize ücretlerine herhangi bir zam gelmemiş ve Cezayir vize başvurunuzu Konsolosluğa şahsen yapıyorsanız belirtilen ücret dışında herhangi bir ek gideriniz olmayacaktır.

Cezayir vize başvurularında konsolosluk mülakat yapıyor mu?

Cezayir vize başvurularında konsolosluğun mülakat uygulaması yoktur.

Acil Cezayir seyahati için ekspres vize alabilir miyim?

Cezayir Konsolosluğunun ekspres vize hizmeti yoktur. Ancak ölüm-kalım, sağlık sorunu veya eğitim gerekçesiyle Cezayir’e seyahat etmeniz gerekiyorsa Konsolosluk görevlileri yardımcı olabilmektedir.

Kadıköy’den Cezayir Konsolosluğu’na nasıl gidilir?

Kadıköy’den Cezayir Konsolosluğuna gidecek vatandaşlarımız toplu taşıma kullanarak; metrobüsle Zincirlikuyu durağında inerek Esentepe yönüne yürüyebilirler,

Taksim-Hacıosman metro hattını kullanarak Gayrettepe durağında inerek Konsolosluğa yürüyebilirler.

Cezayir Konsolosluğu Mecidiyeköy ile Zincirlikuyu arasında Astoria AVM civarındadır.

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Kadıköy’den Cezayir vizesi nasıl alınır? yazımızın sonuna geldik. Vize uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi için ” Cezayir Vizesi ” yazımızı okuyabilirsiniz.

cezayir vizesi
Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader