Fransa Vizesi Bursa Başvurusu

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, Fransa vizesi Bursa başvurusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası Fransa vizesi için Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Sayfamızın devamında: Bursa’da ikamet eden vatandaşlarımız için Fransa Konsolosluğunun vize başvuru şartlarını bulabileceksiniz.

İyi okumalar diliyoruz…

Fransa Vizesi Bursa Başvurusu Hakkında

Fransa’ya maksimum 90 güne kadar turistik, ticari, fuar ziyareti, müşteri ziyareti, konferans, toplantı, kongre, eğitim, aile, akraba ve arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız Fransa Schengen vizesi için başvuru yapmaları gerekecektir.

Fransa vizesi için Bursa’da ikamet eden vatandaşlarımız vize başvuruları için son 59 ay içerisinde parmak izi vermemişse vize başvuruları için İstanbul’a gitmeleri gerekecektir.

Bursa’da yaşayan ancak Fransa vizesi başvurusunu İstanbul’dan yapacak vatandaşlarımızın Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kocaeli (İzmit), Kırklareli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Uşak’ta resmi olarak ikamet etmeleri zorunludur.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verip ve vize onayı alan vatandaşlarımızın vize başvuruları için İstanbul’a gitmeleri zorunludur.

12 yaş altındaki çocukların Fransa vize başvuruları için Bursa’dan İstanbul’a gitmeleri gerekmemektedir. Ancak ebeveynlerinin çocuklarının vize başvuruları için vize merkezinde hazır bulunmaları zorunludur.

Fransa vizesi için Bursa başvurusu vize başvuruları için büyük oranda vize aracı şirket kullanmaları gerekecektir. Fransa vizesi için yetkili vize aracı firma Vfs Global’dir. Bursa’da bulunan Vfs Global Fransa vizesi için hizmet vermemektedir.

Vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Randevular online ortamda alınacaktır. Ve her vize başvuru sahibi için ayrı randevu alınması gerekmemektedir.

Schengen vize başvurularında parmak izi vermiş ve vize başvuruları için İstanbul’a gitmeleri gerekmeyen vatandaşlarımız vize evraklarını doğrudan Konsolosluğa veya Fransa vize merkezine kargo, kurye veya üçüncü kişiler aracılığıyla gönderemeyeceklerdir. Fransa Schengen vize başvuruları için İstanbul’a gelmek istemeyen vatandaşlarımız parmak izi vermişlerse vize başvurularını gelmelerine gerek kalmadan kargo ve kurye aracılığıyla vize aracı firmalardan destek alabilirler.

Fransa vizesi için Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımızın vize başvurularını seyahat tarihlerinden en geç 15 iş günü önce tamamlamış olmaları zorunludur. En erken vize başvuru yapma süresi ise seyahat tarihinden tam 180 gün öncedir.

Kısa dönem Fransa vize başvurularının sonuçlanma süresi 15 ila 45 gün arasında değişecektir.

Fransa Schengen Vizesi Bursa Başvurusu Hakkında

Fransa’ya maksimum 90 güne kadar turistik, ticari, fuar ziyareti, müşteri ziyareti, konferans, toplantı, kongre, eğitim, aile, akraba ve arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız Fransa Schengen vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir.

Fransa Schengen vizesi, başvuru sahibine maksimum 90 gün konaklama hakkı veren kısa süreli bir vizedir. Fransa Schengen vizesi ile Fransa’da uzun süre konaklama yapılamaz, iş kurulamaz veya çalışılamaz.

Alınacak olan Fransa Schengen vizesi kişiye, Fransa sonrası tam 25 ülkeye daha vize geçerlilik süresince giriş yapma hakkı verecektir.

Geçerli Fransa Schengen vizesi ile giriş yapılacak ülkeler: Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Letonya, Litvanya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Macaristan, Malta, Norveç, Slovenya, Slovakya, Yunanistan’dır.

İki veya çok girişli Fransa Schengen vizesi ile aynı zamanda Bulgaristan, Romanya ve Hırvatistan’a da giriş yapılabilecektir.

Fransa Schengen vize başvuruları için başvuru sahiplerinin Konsoloslukta hazır bulunarak parmak izi beyanında bulunmaları zorunludur. Verilecek olan parmak izi beyanları vize onayı alınması durumundan diğer Schengen devletlerinde 5 yıl geçerli olacaktır.

12 yaş altı çocukların vize başvuruları için hazır bulunmaları zorunlu değildir. Ancak ebeveynlerinin vize başvuruları için Fransa vize merkezinde hazır bulunmaları zorunlu tutulabilir.

Bursa’da yaşayan vatandaşlarımızın Fransa Schengen vizesi için Bursa’da vize merkezi bulunsa bile parmak izi veremeyeceklerdir. Fransa Schengen vizesi için parmak izi beyanları İstanbul VFS Global ofisinde verilecektir.

Fransa Vizesi Başvurusu Bursa’dan Nasıl Yapılır?

 • Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi için parmak izi vermemiş vatandaşlarımızın vize başvuruları için parmak izi vermek üzere İstanbul’a gitmeleri gerekecektir. Schengen vizesi için parmak izi vermiş vatandaşlarımızı kargo ve kurye hizmeti alarak Bursa veya İstanbul vize danışmanlık acentaları aracılığıyla vize başvurularını tamamlayabilecektir.
 • Vize başvurularını danışmanlık hizmeti almadan bireysel olarak tamamlayacak vatandaşlarımızın vize başvuruları için aşağıdaki adımları izlemeleri gerekecektir.
 • Vize başvurusu yapabilmek için seyahat ile randevu tarihi arasında en az 15 iş günü süre bulunduğundan emin olun.
 • Francevisas.gouv.fr e-vize portalını ziyaret edin. (France Visas: Konsolosluğun online vize başvuru sistemidir.)
 • France Visas sistemine kayıt yaptırın ve mailinize gelen linki tıklayarak formu doldurun.
 • Bursa’da yaşasanız dahi İstanbul Vfs ofisinden randevu alın.
 • E-posta hesabınıza gelen formun çıktısını alın, checklist, form ve randevu belgesi olacak şekilde çıktısını alın.
 • Checklistte yazan evrakları eksiksiz hazırlayın ve formlarla birlikte evrakları tek bir dosya halinde getirerek evrakları Checklist sırasına göre sıralayın.
 • 80 € + 32 € vize başvurularınız için hazır edin. Metal, 200 ve 500 € ile yapılacak vize başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Randevu saatinden en geç 15 dakika önce randevu aldığınız Vfs ofisini ziyaret edin.
 • Randevu sırası geldiğinde evraklarınızı teslim edin, vize ücretini ödeyin ve parmak izi verin.
 • Randevu tarihinden 5-15 gün arasında vize kararı açıklanacaktır. Dilerseniz işlem sonrası pasaport teslimi için ek ücret karşılığında kargı veya kurye hizmeti satın alabilirsiniz.

Fransa Vizesi Bursa Başvuruları İçin Fransa Vize Merkezi

Fransa vize başvurusu için Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş resmi aracı kurum VFS Global’dir. 

Fransa Schengen vizesi için İstanbul, Ankara ve İzmir’den yapılacak vize başvuruları VFS Global Fransa bürosu tarafından kabul edilecektir.

Fransa vizesi için Bursa’dan başvuru yapacak vatandaşlarımızı Bursa’da Fransa vize merkezi olmaması nedeniyle vize başvurularını İstanbul Fransa vize merkezine yapacaklardır.

Bursa’dan Fransa Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımız İstanbul Avrupa Yakası Dolapdere veya Anadolu Yakası Altunizade Fransa vize merkezlerinden vize başvurularını yapabileceklerdir.

Fransa vize merkezleri vize başvurularını randevulu kabul edecektir.

Bursa’dan Fransa vize merkezine başvurusu yapmak üzere gidecek vatandaşlarımızın Vize Merkezinin aşağıdaki güvenlik koşulları yerine getirmeleri zorunludur:
Güvenlik gerekçesiyle aşağıda belirtilenler ile Fransa Vize Başvuru Merkezine giriş yapılması yasaklanmıştır.

Bu doğrultuda:

 • Kamera, ses ve video kasetleri, diskler, disketler, dizüstü bilgisayarlar ya da taşınabilir müzik çalarlar gibi pille çalışan ya da elektronik cihazlar,
 • Seyahat çantası, sırt çantası, evrak çantası, valiz, çantalar ve fermuarlı klasörler vb. çantalar,
 • Kapalı, mühürlü zarf ve paketler,
 • Kibrit, çakmak ve benzin gibi yanıcı maddeler,
 • Kesici aletler olan makas, kalemtıraş, törpü,
 • Silah ya da silah benzeri aletler, patlayıcı malzemeler.

Fransa Vize Merkezi Çalışma Saatleri: 08.30/12.00 – 13.00/17.00

Bursa Fransa Schengen Vize Başvurusu İçin VFS Global Tarafından İstenen Evraklar

 1. Seyahat dönüşü en az 3 ay geçerli pasaport ve eski pasaportlar
 2. 2 adet 35×45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz eski vizelerde kullanılmamış vize fotoğrafı
 3. Pasaportların 2. sayfa, vizeli ve giriş-çıkış sayfalarının fotokopileri
 4. Kimlik kartı fotokopisi
 5. Barkodlu, eksiksiz doldurulmuş Fransa Schengen vize başvuru formu, checklist ve randevu formu
 6. Seyahat tarihinden önce başlayan dönüş tarihinden sonra sona eren, en az 30.000 € teminatlı sadece Schengen bölgesi için düzenlenmiş kaşe ve imzalı orijinal seyahat sigortası
 7. Gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonu
 8. Otel veya Airbnb rezervasyonu
 9. Varsa Konsolosluk mevzuatına uygun davetiye
 10. Son 3 aylık, içerisinde seyahati finanse edecek miktarda bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış şahsi banka hesap özeti.
 11. Varsa tapu, birikim hesapları, kira geliri veya araç ruhsatı fotokopileri
 12. Konsolosluğa hitaben İngilizce veya Türkçe yazılmış seyahatin amacı, tarihleri, seyahatin finansörü ve seyahat sonrası Türkiye’ye geri dönüş yapılacağını belirten ıslak imzalı vize talep dilekçesi.
 13. Varsa birlikte seyahat edilen kişinin geçerli Schengen vize fotokopisi veya yeşil pasaportunun fotokopisi
 14. E-devletten alınmış aile bilgilerini içerir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği veya evlilik cüzdanı fotokopisi

Ayrıca vize başvuru sahipleri meslek durumlarını gösterir iş evraklarını da eksiksiz hazırlamalıdır.

Bursa Fransa Vize Başvurusu İçin Vize Ücretleri

 • 0-6 yaş arası çocuklar için Fransa vize başvuruları ücretsizdir.
 • 6-12 yaş arası çocuklar için Fransa konsolosluğu vize ücreti: 40 €
 • 12 yaş üstü kişiler için Fransa Konsolosluğu vize ücreti: 80 €
 • Fransa vize merkezi ücreti kişi başı: 32 €
 • Rusya, Arnavutluk, Ermenistan, Bosna Hersek, Ukrayna, Makedonya, Moldova Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Gürcistan vatandaşları için Fransa Konsolosluğunun vize ücreti: 35 €

Daha detaylı bilgi için ” 2021 Fransa Vize Ücretleri ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa

Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa Adres: Yenice Sanayi Böl. Turgut Özal Mah. Kadimova Cad. Yenice İnegöl

Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu Telefon: +90224 738 15 00

Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa Faks: +90224 738 08 88

Fransa Fahri Konsolosluğu E-posta: [email protected]

Fransa Bursa Fahri Konsolosu: Mehmet ERBAK

Lütfen Dikkat!

Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu üzerine hizmet vermemektedir. Ancak imkanınız var ise Fransa Bursa Konsolosluğundan vize başvurularında kullanmak üzere vize referans yazısı alabilirsiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için Fransa vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!
Vize danışmanlarımızla görüşün, hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin ve başvuru sürecinizi başlatın.
Hızlı İletişim
Vize danışmanlarımızla görüşmek için iletişim bilgilerimiz

Diğer Yazılar

Google Değerlendirme Notu
4.9
907 yoruma göre
js_loader