Bursa İngiltere Vize Danışmanlık & Vize Başvuru Merkezi (TLS Contact)

Bursa İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere vize başvuru işlemleri diğer illere gitmeye gerek kalmadan Bursa’dan tamamlanabilir. Bursa’dan İngiltere vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için vize randevusunun başvuru sistemi üzerinden Bursa’dan alınması gerekmektedir.

Bursa’dan İngiltere vize başvurusu yapmak için neler yapılmalı?

  • Hangi İngiltere vize türüne başvuru yapılacaksa, o amaca uygun İngiltere vize başvuru formu doldurulmalı,
  • İngiltere vize türüne uygun İngiltere vize ücreti vize süresi seçilerek ödenmeli,
  • İngiltere vize randevu merkezleri sayfasında Bursa İngiltere Vize Merkezi seçilmeli,
  • İngiltere vize randevusu için açılan tabloda uygun Bursa İngiltere randevu gün ve saati seçilmeli,
  • Bursa’dan İngiltere vize randevusu self service olarak alındıysa evraklar taranarak başvuru sistemine yüklenmeli,
  • Tüm işlemlere dair gelen İngiltere onay maillerinin çıktıları alınmalı,
  • Başvuru formu ve Bursa İngiltere vize randevusunu gösteren randevu kağıdı çıktısı alınmalı ve Bursa vize başvuru merkezine giderek parmak izi verilmelidir.

Bursa’dan İngiltere vize randevusu alınabilmesi için vize formunun doldurulması zorunludur. Form doldurulmadan ve kredi kartı ile vize ücreti ödenmeden randevu alınması mümkün değildir. Bursa İngiltere vize randevusu telefonla, e-posta yoluyla ya da merkeze şahsen gidilerek alınamayacaktır.

İngiltere vize formu doldurulduktan sonra tüm bilgiler kontrol edilmeli, form onaylanmalı, başvuru il seçimi yapılmalı ve vize ödemesi yapılarak randevu sayfasına geçilmelidir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra geriye dönüp randevu şehrinin yani İngiltere vize başvuru merkezinin değiştirilmesi mümkün değildir. Randevuya katılım online başvuru esnasında seçilen şehirden yapılmalıdır. Değişiklik yapılmak istenmesi halinde başvuru iptal edilmeli, İngiltere vize başvuru formu tekrar doldurulmalıdır.

Bursa İngiltere Vize Randevusu Hangi Web Siteden Alınır?

Bursa İngiltere vize randevusu için öncelikle İngiltere İç İşleri Bakanlığı web sitesinden İngiltere vize başvuru formu doldurulmalıdır. Form doldurularak onaylandıktan sonra aynı başvuru sistemi üzerinden Türkiye’de İngiltere vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş şirket olan Tls Contact firması web sitesine yönlendirme yapılacaktır.

İngiltere vize randevusu ise bu site üzerinden alınacaktır:

İngiltere vize formunun doldurulması gereken web sitesi: visas-immigration.service.gov.uk/alt-language-selection-skip-visa

Bursa İngiltere vize randevusunun alınacağı web sitesi: pos.tlscontact.com/btz_en

Online vize başvuru formu doldurulmadan Bursa Tls Contact üzerinden giriş yapılmasının ve randevu alımının mümkün olmayacağını tekrar hatırlatmak isteriz.

Bursa İngiltere Vize Randevu Değişikliği/Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bursa İngiltere vize randevu alımı sonrası alınan randevunun tarihinin ve saatinin değiştirmesi mümkündür. Başvuru sistemine giriş yapılarak Bursa İngiltere vize günü ve saati değiştirilebilir, yeni İngiltere vize randevu onayı alınabilir. Randevu gün saat değişikliği için bir sınırlama yoktur. Değişiklik randevu günününe, saatine kadar istenildiği kadar yapılabilir.

İngiltere vize randevu merkezi seçildikten ve onaylandıktan sonra randevu merkezi değişikliği yapılmaz.

Örneğin; Bursa Tls Contact İngiltere başvuru merkezi üzerinden alınan randevu İstanbul ya da diğer illere alınamaz. Randevu yeri (İngiltere yetkili vize başvuru merkezi) deşikliği için var olan başvurunun iptal edilmesi ve yeniden vize formu doldurulması gerekecektir.

Bursa İngiltere Vize Randevuları Kaç Gün Sonraya Verilir?

Bursa İngiltere vize randevu tarihleri başvuru merkezi yoğunluk durumuna göre değişmektedir fakat başvuru sonrası randevu alabileceğiniz en yakın tarih ortalama 1 hafta sonrası olmaktadır. Başvuruların yoğun olduğu dönemlerde bu süre uzayabilmektedir.

Bursa İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden haftanın 3 günü randevu alınabilmektedir. Bursa vize başvuru merkezi Ankara ve İstanbul başvuru merkezleri gibi haftanın 5 gibi randevu vermemektedir.

Seyahati acil olan ve Bursa İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden erken tarihli İngiltere vize randevusu alamayan kişiler, Bursa’dan ekspres İngiltere vize başvurusu yaparak randevu günü sonrası 5 iş gününde vize sonucunu alabilirler.

Bursa’dan İngiltere Vize Randevusu Alabilmek İçin Vize Ücretini Ödemek Zorunlu mu?

İngiltere Bursa vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için başvuru için gerekli tüm adımların tamamlanması gerekmektedir. İngiltere vize başvurusu yapacak Türk Vatandaşları biyometrik veri beyanında bulunmak durumundadırlar. Başvuru sahipleri her yeni başvuruda parmak izi vermelidirler.

İngiltere vize randevusu için gerekli form tamamlanarak vize ödemesi yapılmalıdır. Vize ücret ödemesi yapılmadan Bursa’dan İngiltere vize randevusu alınması mümkün değildir. Bursa İngiltere vize ücreti diğer şehirlerden başvuru durumunda ödenecek ücretlerle aynıdır.

Bursa İngiltere vize randevu ücreti (başvuru harç ücreti) resmi vize başvuru sistemi üzerinden kredi kartı ya da banka kartı ile ödenecektir. Havale//eft yoluyla ya da elden ödeme yoluyla Bursa İngiltere vize randevusu alınamamaktadır.

Bursa İngiltere Vize Randevu İptali Halinde Ücret İadesi İadesi Yapılır mı?

Bursa’dan İngiltere vize randevusu alınması sonrası başvuru iptal edilebilir ve ücret iadesi talep edilebilir. Bursa İngiltere vize randevusu iptal etme işlemi online başvuru sistemi üzerinden yapılacaktır. İptal işlemi için Konsolosluk ya da başvuru merkezleri ile iletişime geçilmesine gerek yoktur.

Resmi İngiltere vize başvuru sistemi üzerinden vize başvuru iptal edilerek para iadesi talep edilmelidir. İngiltere vize başvuru iptalinden sonra ödenen İngiltere vize ücreti ödemenin yapıldığı hesaba iade edilecektir. Geri iade işlemi ortama 1 ay içinde yapılmaktadır. İngiltere vize randevu talebi parmak izi verildikten sonra yapılamamaktadır.

Bursa İngiltere Vize Randevu Günü Neler Yapılır?

İngiltere vize randevu günü başvuru sahipleri randevu merkezine gitmeli ve işlemleri şahsen tamamlamalıdırlar. Bursa İngiltere vize işlemlerinin başvuru sahibi adına başka biri tarafından ya da vize acentası tarafından tamamlanması mümkün değildir.

İngiltere vize randevu günü başvuru sahibi randevu saatinde merkezde bulunmalıdır. İngiltere vize randevusuna 15 dakikadan daha fazla geç kalınması halinde vize başvurusu kabul edilmemektedir. Bu nedenle randevuya zamanında gidilmesi gerekmektedir.

İngiltere başvurusu için Tls Contact’ta parmak izi verilecek ve fotoğraf çekimi yapılacaktır. Bu işlemler her yeni İngiltere vize başvurusunda tekrarlanacaktır. Pasaport teslimi de randevu günü yapılacaktır ve görevli tarafından taranmak üzere evraklar teslim edilecektir.

Bursa’da İngiltere Vize Mülakatı var mı?

Bursa İngiltere vize randevu günü mülakat yapılmamaktadır. Başvuru merkezi evrakları teslim alma, biyometrik veri beyanı alma, vize evraklarını tarama, pasaport teslim alma işlemleri için yetkilendirilmiştir.İngiltere vize mülakatı yapma, vize evraklarını ve formunu kontrol etme, vize kararı verme gibi yetkilere sahip değildir.

İngiltere vize başvurusunun değerlendirilmesi İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

Bursa’da İngiltere Vize Randevu Günü Çocukların Vize Merkezi’ne Gelmesi Zorunlu Mu?

İngiltere vize başvurusu yapan tüm başvuru sahiplerinin randevu günü başvuru merkezinde bulunması zorunludur.Randevuya şahsi katılım olmadan Bursa vize işlemlerinin tamamlanması mümkün değildir.

İngiltere vize randevu günü parmak izi vermesi gerekmeyen çocuklar ve bebekler de başvuru merkezinde bulunmalıdır. Görevliler yaş sınırlaması olmadan tüm başvuru sahiplerini görmek istemektedirler.

18 yaş altı başvuru sahipleri randevuya bir yetişkinle katılmalıdırlar. Bu yetişkin anne baba olmak zorunda değildir. Başvuru işlemi için merkeze giriş 18 yaş üstü herhangi bir yetişkinle yapılmalıdır.

İngiltere randevu günü bazı ülkelerin vize başvuru prosedürlerinde olduğu gibi randevuya katılımın anne ya da babadan en az biriyle yapılması zorunluluğu yoktur.

Vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ” Bursa İngiltere Vizesi ” yazımızı, Bursa’dan vize başvurusu yapılan ülkeler hakkında bilgi almak için ” Bursa Vize İşlemleri ” yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Google Değerlendirme Notu
4.9
950 yoruma göre
js_loader